Sestdiena, 25. septembris

Rodrigo, Rauls

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Meteorologi

Nokrišņu būs maz; vietām parādīsies saule

Nokrišņu būs maz; vietām parādīsies saule

Sestdien, 30. decembrī, būs daļēji apmācies laiks, vairāk mākoņu būs valsts austrumos, un vietām iespējami nelieli īslaicīgi nokrišņi, prognozē meteorologi.

Latvijas galvenā meteoroloģiskā radara remonts ir ieildzis; pašlaik tas darbojas neprecīzi

Latvijas galvenā meteoroloģiskā radara remonts ir ieildzis; pašlaik tas darbojas neprecīzi 1

Ieildzis Latvijas lielākā un galvenā meteoroloģiskā radara remonts. Radars darbojas, taču tikai daļēji, pagaidām tā sniegtie dati ir neprecīzi. Iepriekš Latvijas Valsts ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti solīja radaru savest kārtībā jau novembra sākumā, tagad meteorologi savās prognozēs ir krietni piesardzīgāki un konkrētus termiņus vairs nenosauc.

FOTO: pagājušajā naktī Latvijā bijusi redzama zvaigžņu lietus kulminācija

FOTO: pagājušajā naktī Latvijā bijusi redzama zvaigžņu lietus kulminācija 1

Zvaigžņu lietus pētnieki un fotogrāfi tai sekojuši līdzi Ķemeru skatu tornī. Intensīva meteoru plūsma debesīs augustā ir novērojama aptuveni nedēļu, un maksimums ir tad, kad stundas laikā var saskaitīt līdz pat 100 meteoriem. Vislabāk Latvijā tā bija redzama pagājušajā naktī, jo nākamās naktis debesis būšot apmākušās.

Latvijas Valsts ceļu meteoroloģiskās kameras cieš no vandaļiem

Latvijas Valsts ceļu meteoroloģiskās kameras cieš no vandaļiem

Turpina pieaugt satiksmes intensitāte uz Latvijas ceļiem, un visaktīvāk vēl aizvien izmantots ceļš Rīga-Bauska-Grenctāle un Baltezers-Saulkalne. Tas secināts pēc mērījumiem, ko ik dienas fiksē kameras uz Latvijas galvenajiem ceļiem. Ko vēl tās mēra un cik bieži tās iekāro arī garnadži – par to LNT 900 sekunžu sižetā.