Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Manabalss.lv

Saīsināt darba nedēļu, ieviest kodolieročus – ManaBalss.lv portālā piedāvā arvien interesantākus priekšlikumus

Saīsināt darba nedēļu, ieviest kodolieročus - ManaBalss.lv portālā piedāvā arvien interesantākus priekšlikumus 1

Apbruņot Latvijas armiju ar kodolieročiem – šī ir tikai viena no trakākajām idejām, kas iesniegta portālā ManaBalss.lv, bet tā arī nav publicēta. Portāla autori uzsver, ka dienasgaismu ierauga vien 20% no visiem rosinājumiem, jo daudzi tiek piedāvāti mirkļa iegribu iespaidā. Starp tiem rosinājumiem, kas sasniedz 10 tūkst. parakstu slieksni, lielākā daļa esot racionāli un patiešām rada izmaiņas valstī. Deputāti uz tautas vēlmi grozīt likumus raugās piesardzīgi, atzīstot, ka idejas bieži vien iestrēgst atbildīgo iestāžu gaiteņos.

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli 9

Trešdien, 11. janvārī, notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā tika lemts par iniciatīvas ”Pensija bez nodokļa” tālāku virzību. Komisijas sastāvā esošie deputāti pauda atbalstu iniciatīvas mērķim, mazināt nodokļu slogu pensionāriem vai nu atceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli vai paceļot neapliekamo minimumu pensijām.

Savākti paraksti par iniciatīvu, kas rosina ieviest progresīvu nodokļu sistēmu

Savākti paraksti par iniciatīvu, kas rosina ieviest progresīvu nodokļu sistēmu 1

Biedrība ”Progresīvie” piektdien, 9. decembrī, Saeimā iesniegusi iniciatīvu “Par progresīvu nodokļu sistēmu”. Par iniciatīvu līdz šim parakstījušies 10 912 tās atbalstītāji. Iniciatīva parakstus vākusi jau kopš 2011. gada augusta un biedrībai beidzot ir izdevies iniciatīvu iekļaut Saeimas dienas kārtībā!

Auto tehniskā apskate varētu būt jāiet retāk, sasaistot to ar nobraukumu

Auto tehniskā apskate varētu būt jāiet retāk, sasaistot to ar nobraukumu 1

Auto tehniskā apskate reizi divos gados, visticamāk, arī Latvijā jau tuvākajā nākotnē kļūs par realitāti. Tas gan varētu notikt tikai ar nosacījumu, ka auto šajos gados netiek pārāk stipri nodzīts. Šādu viedokli TV3 Ziņām pauda vairāki Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti, kuriem tagad uzticēts izstrādāt attiecīgās likuma izmaiņas.

44% iedzīvotāju smēķētājiem ir aizrādījuši par pīpēšanu sabiedriskās vietā, atklāj pētījums

44% iedzīvotāju smēķētājiem ir aizrādījuši par pīpēšanu sabiedriskās vietā, atklāj pētījums 1

44% Latvijas iedzīvotāju ir izteikuši aizrādījumu personām par pīpēšanu publiskās vietās. Diemžēl 44% atzīst, ka pret izteikto aizrādījumu smēķētājs izturējies vienaldzīgi, 33% saskārušies ar negatīvu pretreakciju, bet aizrādījumu pozitīvi jeb saprotoši uztvēruši tikai 18%, liecina Manabalss.lv iniciatīvas Samazināsim smēķēšanu, padarot cigarešu paciņas nepievilcīgākas! autora Kaspara Vanaga interneta vidē organizētās aptaujas dati.

Uzvaras pieminekļa vietā vēlas redzēt grandiozu stadionu; Ušakovs idejas autorus sauc par analfabētiem

Uzvaras pieminekļa vietā vēlas redzēt grandiozu stadionu; Ušakovs idejas autorus sauc par analfabētiem 3

Saeimas darba kārtībā ir nonākusi sabiedriskā iniciatīva, kas prasa nojaukt padomju armiju slavinošo Uzvaras pieminekli Rīgā un tā vietā ierīkot vēl Ulmaņlaikos projektētu monumentālu Uzvaras parku. Skaidrs, ka šis jautājums ir sensitīvs, tāpēc Saeima nolēmusi konsultēties ar Rīgas domi un Ārlietu ministriju. Pirmie idejas ierosinātājus sauc par nekompetentiem, otrie nevēlas bojāt attiecības ar Krieviju.

Ieguvums vai zaudējums? Aicina svētdienās tirdzniecības centrus atstāt slēgtus

Ieguvums vai zaudējums? Aicina svētdienās tirdzniecības centrus atstāt slēgtus

Kārtējo reizi aktuāls kļuvis temats, vai Latvijai nevajadzētu sekot dažu Rietumeiropas valstu piemēram un svētdienās slēgt lielveikalus. Šoreiz iniciatīva ierosināta portālā “manabalss.lv”, bet pagaidām lielu sabiedrības atbalstu nav guvusi. Ekonomikas ministrija apgalvo, ka šādas izmaiņas valsts tautsaimniecību būtiski neietekmētu, taču jebkāda veida ierobežojumi ekonomikai kopumā par labu nenāk.

Vāc parakstus par lielveikalu slēgšanu svētdienās

Vāc parakstus par lielveikalu slēgšanu svētdienās 6

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par lielveikalu slēgšanu svētdienās. Iniciatīvas autori norāda, ka šāda prakse ir visās attīstītajās Rietumeiropas valstīs.