Piektdiena, 3. decembris

Baiba, Barbara, Barba

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Mākslīgais intelekts

Pašmāju mākslinieks rada darbus ar mākslīgā intelekta palīdzību

Pašmāju mākslinieks rada darbus ar mākslīgā intelekta palīdzību

Mākslīgais intelekts var vai nevar radīt mākslu? Šāds jautājums kļūst arvien aktuālāks. Multimediju mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš savu darbu radīšanā bieži vien izmanto mākslīgo intelektu. Viņš uzskata, ka pagaidām mākslīgais intelekts ir labs mākslinieka palīgs jeb instruments.

ES cer mākslīgā intelekta attīstībā konkurēt ar Ķīnu un ASV

ES cer mākslīgā intelekta attīstībā konkurēt ar Ķīnu un ASV

Mākslīgais intelekts vairs nav daļa zinātniskās fantastikas, un Eiropai jākļūst par līderi mākslīgā intelekta jomā. Rīgā sācies plašs tā saukto “lielo datu” un mākslīgā intelekta samits, kurā pulcējas nozares līderi no visas Eiropas.

Uzņēmumu reģistra virtuālajai darbiniecei Unai liela piekrišana

Uzņēmumu reģistra virtuālajai darbiniecei Unai liela piekrišana

Uzņēmumu reģistrā (UR) gada laikā virtuālais palīgs, kam dots vārds Una, veicis 50 000 sarunu, ar kurām iepriekš būtu jātiek galā iestādes darbiniekiem. UR ar projektu ir apmierināti un saka, ka nepārtraukti turpinās mākslīgā intelekta projekta pilnveidošanu.

Gada pasākums Latvijas e-komercijā "eCOM360"! Ko tu palaidi garām

Gada pasākums Latvijas e-komercijā "eCOM360"! Ko tu palaidi garām

eŠī gada 15. martā, vairāk kā 30 digitālās pasaules līderi no Austrumu un Rietumu puslodēm satikās Rīgā, lai apspriestu digitālās nozares nākotni “eCOM360” konferences ietvaros. Konferencē piedalījās kā vietējie tā ārzemju e-komercijas, digitālā mārketinga un biznesa attīstības vadītāji, kopā pulcējot vairāk kā 600 apmeklētāju.

Mītplēši. Kritiskās domāšanas projekts ar humora piesitienu

Mītplēši. Kritiskās domāšanas projekts ar humora piesitienu

Vai esat piedzīvojuši situāciju, kad pieņemtais lēmums ir radījis lielu vilšanos vēlāk dzīvē?
Iemesli var būt dažādi, bet, lielākoties, tie ir divi: a. no Jums neatkarīgu apstākļu dēļ kaut kas izmainījās un rezultāts atšķiras no iecerētā; b. neesat pirms tam pietiekami rūpīgi izanalizējis situāciju, Jums vienkārši trūka zināšanas vai arī nepiefiksējāt to, cik daudz šajā jautājumā nezinat.

Mākslīgā intelekta dotie labumi! Beidzot arī latviski runātu tekstu var pārvērst datorrakstā

Mākslīgā intelekta dotie labumi! Beidzot arī latviski runātu tekstu var pārvērst datorrakstā 1

Tehnoloģiju attīstība ar lieliem soļiem iet uz priekšu, arī Latvijā. Ja vēl nesenā pagātnē šķistu nereāli, ka latviešu valodā izrunāti vārdi var tikt automātiski pārveidoti un lasāmi datortekstā, tad šobrīd tā jau ir realitāte, ko izmēģināt un lietot var jebkurš. Runas atpazīšanas sistēma daudzu jomu pārstāvjiem pamatīgi atvieglos un efektivizēs darbu, piemēram, žurnālistiem, mediķiem vai tiesu sēžu stenografētājiem. Interesanti, ka šo mākslīgo intelektu gandrīz vienlaicīgi izstrādājuši gan Latvijas Universitātes zinātnieki, gan tehnoloģiju uzņēmums Tilde.

Zinātnieki: pēc 50 gadiem sekss ar robotu būs normāli

Zinātnieki: pēc 50 gadiem sekss ar robotu būs normāli

Jau vairākus gadus mums visiem ir iespēja ne tikai aplūkot filmās, bet arī iegādāties tā dēvētos robotus palīgus. Viens no vispopulārākajiem ir I-robots, ko var sastapt gandrīz katrā trešajā mājā kā palīgu grīdu uzkopšanā. Taču pasaulē jau sen ir sastopami arī cilvēkveidīgi roboti. Ko viņi dara? Skaties Bez Tabu sagatavotajā sižetā.

Decembri TV3 iesāks ar seriālu pirmizrādēm!

Decembri TV3 iesāks ar seriālu pirmizrādēm! 1

TV3 2. decembra vakarpusē skatītājus iepriecinās ar divu jaunu seriālu televīzijas pirmizrādēm – pirmais būs seriāls Motīvs?, kas ļaus ieskatīties noziedznieka dvēselē. Savukārt otrs jaunais seriāls būs Mākslīgais intelekts, kurā ieradīsies superspiegs, kurš domā kā dators un cīnās kā Džeimss Bonds. Baudiet seriālu pirmizrāžu vakaru 2.decembrī un turpmāk ik otrdienu 21.00 Motīvs? un 22:05 Mākslīgais intelekts kanālā TV3!