Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Mācības

IZM iebildumu dēļ atliek finansiāli izdevīgu datoru iepirkumu

IZM iebildumu dēļ atliek finansiāli izdevīgu datoru iepirkumu 4

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iebildumu dēļ atlikta Valsts prezidenta paspārnē tapuša projekta īstenošana, kas skolēnus un skolotājus ļautu nodrošināt ar vismaz divas reizes lētākiem datoriem kā līdz šim. Šonedēļ bija plānots parakstīt vienošanos, taču pēdējā brīdī to nācās atcelt uz nenoteiktu laiku.

IZM rosina nenoteikt mācību beigu datumus vispārējās izglītības apguvei

IZM rosina nenoteikt mācību beigu datumus vispārējās izglītības apguvei 27

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valdībā rosina nenoteikt mācību beigu datumus vispārējās izglītības apguvei, lai turpmāk nepieļautu atšķirīgu izpratni par vērtējuma izlikšanas, iegūšanas un uzlabošanas beigu datumiem mācību priekšmetos, izriet no IZM noteikumu projekta par 2021./2022. mācību gada un mācību semestru sākumu, beigu laiku un brīvdienu laikiem.

Skolotāja: "Kakas patīk ostīt?!", "visu laiku brēc!", "aizveries!" Bērna ar autismu māte cīnās pret emocionālo vardarbību Rēzeknes speciālajā skolā

Skolotāja: "Kakas patīk ostīt?!", "visu laiku brēc!", "aizveries!" Bērna ar autismu māte cīnās pret emocionālo vardarbību Rēzeknes speciālajā skolā 9

Bērna, otrās klases skolēna, kurš sirgst ar autismu, vecāki satraukti par emocionālo vardarbību pret pašu un citiem bērniem ar īpašām vajadzībām Rēzeknes pamatskolā-attīstības centrā, speciālajā izglītības iestādē. Cenšoties noskaidrot patiesību, vecāki slepus ierakstījuši notiekošo mācību stundās. Audioierakstos atklājas dusmas, nesavaldība, uzbļāvieni un cita nepatīkama pedagoga uzvedība, kas vērsta pret bērniem. Notiekošais skolā satrauc arī bērnu tiesību aizstāvjus.

Plāno veidot vienotu "virtuālās klases" platformu

Plāno veidot vienotu "virtuālās klases" platformu 6

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) plāno veidot vienotu “virtuālās klases” platformu, kas novērstu, ka mācību process notiek ļoti daudz dažādās platformās, preses konferencē atklāja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).