Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu
LNT Vēlēšanas 2017

LNT Vēlēšanas 2017

Deviņās lielākajās pilsētās un 110 novados 3. jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Sekojiet vēlēšanām Latvijā kopā ar LNT Ziņu dienestu! Vēlēšanu dienā - speciālizlaidumi visas dienas garumā. Vēlēšanu rezultātus gaidīsim īpašā Vēlēšanu naktī un analizēsim LNT Ziņu Top 10 speciālizlaidumā. Šajā tematiskajā sadaļā - LNT Ziņu dienesta radītais saturs par pašvaldību vēlēšanām.

Apstiprina vēlēšanu rezultātus Rīgā

Apstiprina vēlēšanu rezultātus Rīgā

Rīgas vēlēšanu komisija apstiprina galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanu rezultātus. Līdz ar to vēlēšanu galīgie rezultāti tagad ir apstiprināti visās pašvaldībās. Rezultātus gan vēl var apstrīdēt Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Obligāta dalība vēlēšanās Latvijā – reāla vai utopiska ideja?

Obligāta dalība vēlēšanās Latvijā - reāla vai utopiska ideja? 4

Piedalīšanās vēlēšanās ir pilsoņa pienākums vai tiesības? Dažās pasaules un arī Eiropas valstīs ir ieviesta obligāta dalība vēlēšanās. Pretējā gadījumā pasīvam pilsonim var draudēt noteikti sodi. Vai Latvijā būtu iespējams ieviest obligāto balsošanu vēlēšanās?

Strīķe: Puse rīdzinieku nav atbalstījuši pašreizējo Rīgas varu; opozīcija būs ļoti spēcīga

Strīķe: Puse rīdzinieku nav atbalstījuši pašreizējo Rīgas varu; opozīcija būs ļoti spēcīga

Astoņu gadu laikā ir bijuši lieli sasniegumi, bet izveidojies arī liels un garš kļūdu saraksts, tā Rīgas mērs Nils Ušakovs komentē to, ka “Saskaņas”/”Gods kalpot Rīgai” apvienība Rīgas domes vēlēšanās startējusi vājāk nekā cerēts. Tomēr pašreizējā Rīgas vara nemainīsies, jo Ušakova blokam ir izdevies pašvaldības domē nosargāt trauslu vairākumu. Citas ievēlētās partijas sola kareivīgu darbu no opozīcijas rindām.