Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

LNT Ziņu TOP 10

LNT Ziņu Top 10 - iknedēļas notikumu analītiskais apskats kanālā LNT. Ēterā katru svētdienu pulksten 20.10. Raidījumu veido tā vadītājs Haralds Burkovskis un LNT Ziņu dienesta komanda.

VID piedzen nodokļu parādu rekordsummas

LNT skaidro VID piedzen nodokļu parādu rekordsummas 14

Lai arī kopējie iedzīvotāju un uzņēmumu nodokļu parādi pēdējos gados ir gājuši mazumā, summa joprojām ir iespaidīga – gandrīz miljards eiro. Ja šis miljards būtu valsts makā, dūres vīkstīt nevajadzētu ne skolotājiem, ne mediķiem, arī senioru pārtikšana būtu labāka un nauda vēl pāri paliktu. Tomēr, tā kā šī summa “karājas gaisā”, LNT Ziņu TOP10 skaidroja, kā un no kurienes radušās milzu summas.

Par viņiem kļūt grib daudzi. Ieskaties Latvijas "Instagram" un "YouTube" influenceru ikdienā

Par viņiem kļūt grib daudzi. Ieskaties Latvijas "Instagram" un "YouTube" influenceru ikdienā

Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs (PTAC) sācis Latvijas influenceru uzraudzības programmu, jo liela daļa “Instagram” un “YouTube” viedokļu līderu pārkāpjot Reklāmas likumu un maldina savu auditoriju. Vienlaikus, arvien redzamāk sašķēlusies pati Latvijas influenceru vide, kad kvalitatīvā satura veidotāji un blogeru ētikas ievērotāji kritizē naudas medniekus, – vēsta “LNT TOP10”.

Ministri atklāj valsts budžeta veidošanas aizkulises

Ministri atklāj valsts budžeta veidošanas aizkulises

Ir apritējis gads kopš Saeimas vēlēšanām. Pēc tām ilgstošās un mokošās sarunās tika izveidota Krišjāņa Kariņa vadītā piecu partiju koalīcija. Politiski tā šķita neiespējama, saka komentētāji. Strīdu plosītā valdība, par kuras ikdienu ir kļuvusi sarežģītu kompromisu pieņemšana, strādā devīto mēnesi.

Ždanoka “uzmetusi” Mamikinu - no sava Eiroparlamenta mandāta neatteiksies

Ždanoka “uzmetusi” Mamikinu - no sava Eiroparlamenta mandāta neatteiksies 3

Tatjana Ždanoka (LKS) neplāno atteikties no sava Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandāta par labu Andrejam Mamikinam. Mamikins apgalvo, ka par to Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta līderi vienojušies pirms EP vēlēšanām, bet viņš ir gatavs, ka Ždanoka solījumu varētu nepildīt, – tā vēstī raidījums ”LNT Ziņu Top 10”.

Tiek domāts par jauniem kritērijiem, pēc kuriem piešķirt valsts atbalstu sporta veidiem

Tiek domāts par jauniem kritērijiem, pēc kuriem piešķirt valsts atbalstu sporta veidiem

Latvijā būs prioritārie sporta veidi. Ja sākumā par to tika runāts tikai ģērbtuvēs un spēļu pārtraukumos, tad nu jau izdarīts liels darbs Izglītības un zinātnes ministrijas veidotajā darba grupā, kas mēģina radīt kritērijus, pēc kuriem definēt, kuri sporta veidi tad nākotnē saņems valsts atbalstu un kur, tēlaini izsakoties, “slīcēju glābšana būs pašu slīcēju ziņā”.

Resursu trūkuma dēļ bažas par onkoloģijas pacientu ārstēšanu

Resursu trūkuma dēļ bažas par onkoloģijas pacientu ārstēšanu 1

Vēzis – Latvijā katru gadu šāda diagnoze tiek noteikta vairāk nekā 11 000 cilvēku. Tomēr resursu trūkuma dēļ onkoloģijas nodaļās visi vēža slimnieki savlaicīgu terapiju saņemt nevar, pacientiem ir jārēķinās ar milzīgām rindām uz ārstēšanu.

Ķīnas jaunais vēstnieks norobežojas no skandalozās publikācijas par Latviju un Baltijas ceļu

Ķīnas jaunais vēstnieks norobežojas no skandalozās publikācijas par Latviju un Baltijas ceļu 4

Vienā no pasaules finanšu centriem Honkongā jau mēnešiem ilgi turpinās masveidīgi protesti, kuros piedalās demokrātisko reformu atbalstītāji. Honkonga ir bijusī britu kolonija, kas bauda plašu autonomiju. Protesti, kuri izvērtušies arī vardarbīgās sadursmēs ar policiju, tiek rīkoti dažādās formās. Un honkongiešus ir iedvesmojušas arī Baltijas valstis.

75 gadi kopš Otrā pasaules kara baltiešu bēgļu gaitām: kas bija "cilvēki laivās"?

75 gadi kopš Otrā pasaules kara baltiešu bēgļu gaitām: kas bija "cilvēki laivās"? 6

Šajā laikā, tikai pirms gadsimta trim ceturtdaļām, Otrā pasaules kara izskaņā, Kurzeme tāpat kā Igaunijas rietumkrasts piedzīvoja bēgļu straumes. Igaunijā, atšķirībā no Latvijas, šos vēstures faktus atceras krietni spilgtāk. LNT Top10 skaidro, kas bija “cilvēki laivās” un kam palikšana pēc padomju varas atgriešanās nozīmēja lielākas šausmas nekā riskēt ar savu un ģimenes locekļu dzīvību.

Latvijas "būvniecības baronu" lieta: kas līdz šim zināms?

Latvijas "būvniecības baronu" lieta: kas līdz šim zināms? 2

Šonedēļ skaļi tika paziņots tas, par ko aizkulisēs runāts iepriekš – liela daļa būvniecības tirgus ir sadalīts starp lieliem būvniekiem, un teju neiespējami uzvarēt daudzos valsts iepirkumos, kurus apmaksā nodokļu maksātāji un Eiropas Savienības (ES) fondi.

Pienācis pēdējais termiņš izvēlei - būvēt vai nebūvēt koncertzāli Rīgā

Pienācis pēdējais termiņš izvēlei - būvēt vai nebūvēt koncertzāli Rīgā 11

Šonedēļ galvenais notikums ar ilgtermiņa ietekmi kultūras dzīvei bija īpašs forums par Rīgas akustisko koncertzāli. Tomēr prieku par apņemšanos beidzot īstenot ieceri, kam treknu svītru pārvilka krīze, nākas dalīt ar dzīves prozu – forums notika vairāk tādēļ, ka šogad beigsies derīguma termiņš iespējai lielu daļu izmaksu segt ar Eiropas fondu miljoniem.