Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Latvijas Zinātņu akadēmija

Ko darīt ar Zinātņu akadēmijas ēku? Eksperti uzskata, ka visperspektīvāk to būtu pārveidot par viesnīcu

Ko darīt ar Zinātņu akadēmijas ēku? Eksperti uzskata, ka visperspektīvāk to būtu pārveidot par viesnīcu 2

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) ēka ir viena no visiespaidīgākajām celtnēm Rīgā. Tā būvēta ar Staļina laikiem raksturīgo vērienu. Taču tagad arvien vairāk aktualizējas jautājums: ko ar šo ēku darīt? Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) auditā secināts, ka akadēmijai tā ir krietni par lielu un tai būtu jāapsver iespēja pārcelties. Nekustamo īpašumu eksperti uzskata, ka vispraktiskāk tur būtu ierīkot viesnīcu. Taču Zinātņu akadēmijas vadība par to nevēlas neko dzirdēt. 

No sliktiem graudiem laba maize nesanāks jeb Latvijas zinātnieki ceļā uz jauna starptautiskā standarta ieviešanu IT jomā

No sliktiem graudiem laba maize nesanāks jeb Latvijas zinātnieki ceļā uz jauna starptautiskā standarta ieviešanu IT jomā

Latvijas zinātnieki ar jaunu, oriģinālu teoriju cer sakārtot programmatūras izstrādes procesu, padarot to ievērojami efektīvāku, ar mērķi celt kvalitāti, ietaupīt laiku un precīzāk aprēķināt programmatūras izstrādei paredzamo līdzekļu apjomu. Turklāt mūsu zinātnieku piedāvātā teorija varētu tikt pielietota jauna IT starptautiskā standarta izstrādāšanā.

Neticami, bet fakts! Naudu var pelnīt arī ar bērza mizu, atklājuši latviešu zinātnieki

GADA BALVA ZINĀTNĒ! Neticami, bet fakts! Naudu var pelnīt arī ar bērza mizu, atklājuši latviešu zinātnieki 2

Šī gada februārī tika godināti 11 aizvadītā gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvi Latvijā, un viena no balvām tika pasniegta par lietišķiem pētījumiem par komerciālo koncepciju bērza mizas kompleksajai pārstrādei produktos ar augstu pievienoto vērtību. Kopumā Latvijas Zinātņu akadēmija izvērtēja vairāk nekā 50 iesniegtos priekšlikumus dažādās zinātņu nozarēs.

Par jaunas pretmalārijas zāļvielu līdersavienojumu klases izveidošanu sveic latviešu zinātniekus

GADA BALVA ZINĀTNĒ! Par jaunas pretmalārijas zāļvielu līdersavienojumu klases izveidošanu sveic latviešu zinātniekus

Suminot aizgājušā gada izcilākos zinātniskos sasniegumus, Latvijas Zinātņu akadēmija ar Gada balvu zinātnē sveica lietišķās zinātnes sasniegumu – jaunas pretmalārijas zāļvielu līdersavienojumu klases izveidošanu. Kā zināms, šī gada februārī tika godināti 11 aizvadītā gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvi Latvijā.

Latviešu zinātnieki var! Par vīrusu pētniecību un to struktūras noteikšanu pasniedz "Gada balvu zinātnē"!

Latviešu zinātnieki var! Par vīrusu pētniecību un to struktūras noteikšanu pasniedz "Gada balvu zinātnē"!

Šā gada februārī Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) godināja 11 aizvadītā gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autorus un autoru kolektīvus Latvijā. Viņu vidū arī ir akadēmiķis Kaspars Tārs (Latvijas Biomedicīnas un studiju pētījumu centrs), kurš Gada balvu zinātnē saņēma par vienpavediena RNS bakteriofāgu AP205 un MS2 trīsdimensionālā struktūras noskaidrošanu.

Uzblīdis parkets, aukstums un drēgnums - koncertzāle "Rīga" pamazām iet postā

Uzblīdis parkets, aukstums un drēgnums - koncertzāle "Rīga" pamazām iet postā 4

Kamēr ilgst strīdi ap savulaik Latvijas Zinātņu akadēmijā ierīkoto koncertzāli “Rīga”, neapkurināto un tumšo telpu stāvoklis kļūst arvien bēdīgāks. Šā mēneša sākumā tiesa paziņoja spriedumu strīdā starp koncertzāles ”Rīga” vadību un ēkas saimniekiem Latvijas Zinātņu akadēmijas vadību, un tas nav bijis labvēlīgs koncertzāles vadītājam Jurim Milleram.

Zinātniekus sumina par mildronāta farmakoloģisko efektu fundamentālo pētījumu apkopojumu

GADA BALVA ZINĀTNĒ! Zinātniekus sumina par mildronāta farmakoloģisko efektu fundamentālo pētījumu apkopojumu 4

Šī gada 14.februārī tika godināti 11 aizvadītā gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvi Latvijā. Viena no balvām tika pasniegta par sasniegumu teorētiskajās zinātnēs, apkopojot fundamentālos pētījumus par meldonija (mildronāta) farmakoloģiskajiem efektiem un izskaidrojot tā uzkrāšanās mehānismus organismā.

Vai tu zini, kas ir lokanu magnētisko stīgu modelēšana un sintēze? Zinātniekiem par to pasniedz balvas!

GADA BALVA ZINĀTNĒ! Vai tu zini, kas ir lokanu magnētisko stīgu modelēšana un sintēze? Zinātniekiem par to pasniedz balvas!

Šī gada 14.februārī tika godināti 11 aizvadītā gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autoru un autoru kolektīvi Latvijā. Kopumā Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) izvērtēja vairāk nekā 50 iesniegtos priekšlikumus dažādās zinātņu nozarēs. Par pētījumu “Lokanu magnētisko stīgu modelēšana un sintēze” balvu saņēma LZA akadēmiķis Andrejs Cēbers un Dr.phys. Kaspars Ērglis.