Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Latvijas valsts meži

Austrumvidzemē atrasta Eiropā reti sastopama piepe

Austrumvidzemē atrasta Eiropā reti sastopama piepe 2

Valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” (LVM) vides eksperts Gaidis Grandāns, apsekojot attīstāmos meža autoceļus LVM Austrumvidzemes reģiona Sikšņu iecirknī, atradis Eiropā reti sastopamās piepju sugas – “Amylocystis lapponica” eksemplāru, liecina informācija LVM mājaslapā.

Būvējot jauno Gruzdes ceļu, strādnieki atrok kara laika lādiņus

Būvējot jauno Gruzdes ceļu, strādnieki atrok kara laika lādiņus 4

Valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas Valsts meži” (LVM) darbinieki Rietumvidzemes reģiona Valmieras meža iecirknī, būvējot jauno Gruzdes ceļu, atraduši sprādzienbīstamus priekšmetus, par kuriem informēta Valsts policija, liecina informācija LVM mājaslapā.

"Latvijas Valsts mežu" aizdomīgos papīrmalkas darījumus pārbauda Valsts policija un KNAB

"Latvijas Valsts mežu" aizdomīgos papīrmalkas darījumus pārbauda Valsts policija un KNAB 22

“Nekā Personīga” jau stāstīja, kā “Latvijas Valsts mežu” papīrmalkas eksports notiek ar politikā ietekmīgā kokrūpnieka Ulda Mierkalna uzņēmumu starpniecību. Neraugoties uz mūsu atrastajiem un dokumentētajiem pierādījumiem un informāciju, kas iegūta no vairākiem avotiem, “Latvijas Valsts mežu” valde pārkāpumus turpina noliegt, un kapitāldaļu turētājs – Zemkopības ministrija – izliekas tos nemanām.

Valsts kontrole pārmet LVM valdes locekļiem likumā neparedzētu atlīdzību izmaksāšanu

Valsts kontrole pārmet LVM valdes locekļiem likumā neparedzētu atlīdzību izmaksāšanu

Valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” (LVM), interpretējot tiesību normas atšķirīgi, nav ievērojusi Kapitāla daļu likumā atkarīgās kapitālsabiedrības valdes loceklim noteiktos ierobežojumus un palielinājusi atkarīgo kapitālsabiedrību valdes locekļa atlīdzību, revīzijā “Vai valstij tieši un pastarpināti piederošo kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības regulējums ir pietiekams?” konstatējusi Valsts kontrole (VK).

Lielās valsts kapitālsabiedrības iecerēts pārvaldīt centralizēti; ministrijas nav mierā, ka no rokām jāizlaiž vērtīgie aktīvi

Lielās valsts kapitālsabiedrības iecerēts pārvaldīt centralizēti; ministrijas nav mierā, ka no rokām jāizlaiž vērtīgie aktīvi

Lai  izbeigtu ministriju interešu konfliktu, kad tās vienlaikus sēž uz diviem krēsliem –  ir nozares politikas veidotāji un vienlaikus īpašnieka pārstāvji valsts uzņēmumos, iecerēta pakāpeniska kapitālsabiedrību centralizēta pārvaldība. Pirmo deviņu uzņēmumu vidū ir arī ”Latvijas valsts meži”. Zemkopības ministrija nav mierā, ka ir jāizlaiž no rokām vērtīgie aktīvi.

Zemkopības ministrija sāk pārbaudi par iespējamu "Latvijas valsts mežu" labvēlību vienam uzņēmumam

Zemkopības ministrija sāk pārbaudi par iespējamu "Latvijas valsts mežu" labvēlību vienam uzņēmumam 14

Pirms nedēļas “Nekā Personīga” vēstīja, ka aptuveni trīs gadus Latvijas valsts mežos iegūtā papīrmalka pieejam vietējiem ražotājiem un Ulda Mierkalna “Patas” grupas uzņēmumiem. Tie pie papīrmalkas tiek apejot konkurentus un koksni eksportē. “Nekā Personīga” šonedēļ turpināja šķetināt tehniskās koksnes iepirkumus, iegūstot jaunus pierādījumus šai shēmai.

No "Latvijas Valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums

No "Latvijas Valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums 5

Kopš Latvijas neatkarības mežsaimnieki uz Skandināviju eksportē koksni milzu apjomos. Jo īpaši skandināvus interesē papīrmalka, taču jau trīs gadus valsts uzņēmums “Latvijas Valsts meži” papīrmalku pats nepārdod. Valsts mežos iegūtā papīrmalka pie skandināviem nonāk ar privāta uzņēmuma starpniecību, kas šajā procesā nopelna, apejot konkurenci.

"Motociklisti "izvaro" mežus!" Postījumi aizsargājamos mežos Siguldas pusē, dabas draugi dusmīgi

"Motociklisti "izvaro" mežus!" Postījumi aizsargājamos mežos Siguldas pusē, dabas draugi dusmīgi 12

“Motociklisti “izvaro” mežus!” – ar šādu uztraukuma caurstrāvotu vēsti Bez Tabu redakcijā vērsies dabas draugs, kurš pieķēris enduro motociklistu baru, kas pamatīgi izbraukājis mežus Siguldas pusē. Motociksti braukuši vietās prom no meža ceļiem, kur to nedrīkst darīt. Tāpat motociklu riepas nodarījušas skādi Lorupei, lašveidīgo zivju upei, izbraukātas aizsargājamās meža nogāzes un gravas.

Latvijas valsts mežos pērn savākts lielākais atkritumu apmērs pēdējos desmit gados

Latvijas valsts mežos pērn savākts lielākais atkritumu apmērs pēdējos desmit gados

Valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas valsts meži” atkritumu vākšanā iztērēto līdzekļu apmērs pagājušajā gadā pieauga par 32{28365323c6a73bea56fd461b670ab4a804afbd7414833fa3b9d47387d861e37c} salīdzinājumā ar gadu iepriekš, bet savākto atkritumu daudzums sasniedza lielāko apmēru pēdējos desmit gados, liecina informācija kompānijas mājaslapā.

Rēzeknes pusē atklāta ļoti reta sēne

Rēzeknes pusē atklāta ļoti reta sēne 2

Veicot meža inventarizāciju netālu no Rēzeknes – Taudejāņu mežā, “Latvijas Valsts meži” (LVM) speciālists atklājis šķietami izzudušu un retu sēni – Toverīšu sarkosomu, liecina informācija LVM mājaslapā.