Svētdiena, 26. septembris

Gundars, Kurts, Knuts

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Latvijas simtgade

Latviju turpmāk pozicionēs kā zaļu un inovatīvu valsti

Latviju turpmāk pozicionēs kā zaļu un inovatīvu valsti

Inovatīvi uzņēmumi, neskartā daba un atsevišķu cilvēku sasniegumi būs galvenie rīki, ar kuriem turpmākajos gados plānots veidot Latvijas atpazīstamību pasaulē. Tāda ir “Latvijas Institūta” stratēģija. Ir izdomāts pat iespējamais sauklis – “Gree-n-ovative”.

Projektā "Izdziedam 100" iedziedāta vairāk nekā 500 stundu gara Latvijas iedzīvotāju kopdziesma

Projektā "Izdziedam 100" iedziedāta vairāk nekā 500 stundu gara Latvijas iedzīvotāju kopdziesma

512 stundu gara dziesma – varbūt izklausās neticami, taču tik garu skaņdarbu ir izdevies iedziedāt Latvijas iedzīvotājiem. Tāds arī bija projekta “Izdziedam 100” mērķis – vienot kopkorī dažādus un atšķirīgus cilvēkus, viņu ierakstītās balsis nododot nākamajām paaudzēm. Tagad projekts noslēdzies, kopdziesma pabeigta un nodota Latvijas Nacionālajai bibliotēkai glabāšanā.

Sašutums par koncerta "Mīlestības vārdā. 18+" izmaksām aktualizējis jautājumu, vai jāpublisko visu simtgades pasākumu izdevumi

Sašutums par koncerta "Mīlestības vārdā. 18+" izmaksām aktualizējis jautājumu, vai jāpublisko visu simtgades pasākumu izdevumi 4

Diskusijas nerimstas par vienu no Latvijas simtgadei veltītajiem koncertiem. Sarīkojums ar nosaukumu “Mīlestības vārdā” sākotnēji radīja rezonansi saistībā ar dažu mākslinieku sniegumu. Taču tagad radušies arī jautājumi par izmaksām. Kopējā tāme tuvojas teju ceturtdaļmiljonam eiro. Ir producenti, kas saka, ka par tādu naudu Latvijā iespējams sarīkot trīs līdzvērtīgus koncertus. Tikmēr Kultūras ministrija vēl domā, vai publiskot arī citu simtgades pasākumu tāmes un mākslinieku atlīdzības tajās.

Izdota grāmata ar visu laiku labākajām latviešu dziesmām. Topa līdere - Mārtiņa Brauna "Saule, Pērkons, Daugava"

Izdota grāmata ar visu laiku labākajām latviešu dziesmām. Topa līdere - Mārtiņa Brauna "Saule, Pērkons, Daugava" 2

Nosvinēti atvēršanas svētki grāmatai, kurā apkopoti stāsti par 100 visu laiku labākajām latviešu dziesmām un to notis. Skaņdarbus pusgadu ilgā balsojumā izvēlējās Latvijas iedzīvotāji. Vislielāko balsu skaitu ieguva Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava”, bet grāmatā interesantus faktus var uzzināt arī par daudzām tautā iemīļotām Raimonda Paula, “Prāta vētras” un citu izcilu mūziķu radītām dziesmām.

Tūrisma nozares pārstāvji kritizē Latvijas simtgades svinību tēriņus

Tūrisma nozares pārstāvji kritizē Latvijas simtgades svinību tēriņus

Latvijas 100. dzimšanas dienas svinēšanai līdz šim iztērēti aptuveni 15 miljoni eiro valsts budžeta naudas. Par svētku svinēšanu atbildīgais birojs ar veikumu apmierināts. Tikmēr tūrisma nozares pārstāvji sēj šaubas par Latvijas svētku tēriņu racionālu izlietojumu un aicina radīt vairāk paliekošu vērtību.

Izdota grāmata, kurā apkopotas 39 Latvijas dibinātāju biogrāfijas

Izdota grāmata, kurā apkopotas 39 Latvijas dibinātāju biogrāfijas

Gaidot Latvijas simtgadi, Nacionālais vēstures muzejs izdevis īpašu grāmatu – tajā var iepazīties ar tiem 39 cilvēkiem, kuri 1918. gada 18. novembrī atradās pašreizējā Nacionālā teātra ēkā un dibināja Latvijas valsti. Viņu vidū – zemnieki, ārsti, juristi, inženieri, karavīri, kuru dzimtas kara gados izklīdušas pa visu pasauli.