Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Latvijas Pašvaldību savienība

Pašvaldību savienība: Valsts nedrīkst uzspiest vecākiem obligāti iegādāties bērniem viedierīces mācībām

Pašvaldību savienība: Valsts nedrīkst uzspiest vecākiem obligāti iegādāties bērniem viedierīces mācībām 6

Valsts nedrīkst uzspiest vecākiem mācību procesam obligāti iegādāties bērniem viedierīces, kā arī nodrošināt ar interneta pieslēgumu, komentējot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumus grozījumiem Izglītības likumā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure.

Aktualizējas ideja par otrā līmeņa pašvaldību izveidi

Aktualizējas ideja par otrā līmeņa pašvaldību izveidi 5

Latvijā vajadzētu pārzīmēt ne vien novadu karti, bet arī izveidot reģionu jeb otrā līmeņa pārvaldību. Tā gan, visticamāk, nebūtu vēlēta. Atbalsts idejai ir parlamentā, kas pirmdien sāka spriest, kādas valsts un arī pašvaldību funkcijas būtu jāatdod reģionu pārziņā.

Pašvaldības satrauc plāns noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolās

Pašvaldības satrauc plāns noteikt minimālo skolēnu skaitu pamatskolās 3

Izglītības ministrija ierosinājusi būtiski mainīt minimālās skolēnu skaita prasības skolām. Turpmāk tās iecerēts noteikt ne tikai vidusskolām, bet arī pamatskolām. Prasības būs atšķirīgas pilsētās un laukos, viszemākās – pierobežas rajonos. Skolas, kas prasībām neatbildīs, nesaņems valsts finansējumu.

Nākamā gada pašvaldību prognozētie ieņēmumi būs zemākie kopš 2007. gada

Nākamā gada pašvaldību prognozētie ieņēmumi būs zemākie kopš 2007. gada 2

Valdībā, tuvojoties noslēgumam budžeta pieņemšanai, pirmdien panākta vienošanās ar pašvaldībām. Par spīti asajām diskusijām, Latvijas Pašvaldību savienība tomēr parakstīs valdības un vietvaru vienošanās un domstarpību protokola projektu. Tādējādi nākamā gada pašvaldību prognozētie ieņēmumi būs zemākie kopš 2007. gada.

Pūce negrasās atkāpties no amata

Pūce negrasās atkāpties no amata 1

Pašvaldību reforma rit arvien augstākos toņos – Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pirmdien, 16. septembrī, sanāca uz ārkārtas sēdi, lai pieteiktu noraidījumu nozares ministram Jurim Pūcem (“Attīstībai/Par!”).

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasa Pūces demisiju

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasa Pūces demisiju 13

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pieprasa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) demisiju, tādējādi paužot neapmierinātību ar reģionālās reformas gaitu, šodien nolemts LPS ārkārtas sēdē.