Svētdiena, 26. septembris

Gundars, Kurts, Knuts

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Latvijas goda aplis

Vissirsnīgāk Latviju svin novados – Viduslaiku svētki Jaunpilī

Vissirsnīgāk Latviju svin novados – Viduslaiku svētki Jaunpilī

Latvijas apceļošana ir Festivāla ”Latvijas Goda aplis” viena no galvenajām vadlīnijām, un svētku kuratore Diāna Nagle uzskata –  īstā simtgades svinēšana notiek novados.  Jaunpilī vislielākie svētki ir augustā, kad pilī norisinās Viduslaiku svētki. Katru gadu īpaši tiek padomāts par to, lai iepriecināti un izklaidēti būtu visi – gan ģimenes ar bērniem, gan romantiski pārīši, gan tie, kas uz svētkiem atnākuši vieni.

Pikniks, pastaiga vai varbūt izbrauciens ar velo?

Pikniks, pastaiga vai varbūt izbrauciens ar velo?

Jaunpils ir atraktīvs galamērķis arī dabasmīļiem un aktīvās atpūtas cienītājiem. Ģeogrāfiski Jaunpils atrodas ļoti interesantā vietā – no vienas puses Zemgales līdzenumi, no otras – Austrumkursas augstiene. Apvidū ir arī daudz upju un ezeru, kas paver visdažādākās iespējas aktīvai atpūtai dabā – velobraukšanai, pārgājieniem, makšķerēšanai un citiem vaļaspriekiem.

Satikšanās ar Ditu Lūriņu Jaunpilī

Satikšanās ar Ditu Lūriņu Jaunpilī

Aktrise Dita Lūriņa novērojusi, ka šogad, braucot pa Latviju, visur jūtama svētku noskaņa – katrā kaktiņā, katrā stūrītī šajā gadā tiekot svinēts. 11. augustā kopā ar festivālu ”Latvijas Goda aplis” Dita ciemojās Jaunpils viduslaiku svētkos, kur ar savu klātbūtni, dažādu rakstību apgūšanu, spēka zīmju veidošanu, gleznošanu un citām aktivitātēm ikviens bija aicināts atstāt savu ierakstu Jaunpils pils vēstures lappusēs.

Piedzīvo īstas viduslaiku kaislības Jaunpils pilī!

Piedzīvo īstas viduslaiku kaislības Jaunpils pilī!

Jaunpils pils ir mūsdienās lieliski saglabājies ūdens cietoksnis, kurā atspoguļojas  vai visa Kurzemes vēsture. Septiņus gadsimtus tajā dzīvojuši mūki, Livonijas ordeņa bruņinieki un dažādi pilskungi, vairāk nekā 350 gadus tajā saimniekojusi baronu fon der Reku dzimta, kuras atstātais kultūras mantojums Jaunpilī sastopams ik uz soļa.

Izbaudi Jaunpils garšu!

Izbaudi Jaunpils garšu!

Jaunpils ir novads ar garšu. Ja neesat vēstures objektu vai aktīvās atpūtas cienītājs, Jaunpilī ir vērts iegriezties arī tāpēc vien, lai garšīgi paēstu un nobaudītu vietējos gardumus. Novads izsenis izcēlies ar lauksaimniecību, tāpēc te būs īstā vieta, kur meklēt lauku labumus, tāpat novads ir slavens ar savu piena produkciju, nesen atvērto alus brūzi, un, protams, mielastiem viduslaiku stilā.

Jaunpils – vieta, kur sākt savu ceļojumu pa Kurzemi!

Jaunpils – vieta, kur sākt savu ceļojumu pa Kurzemi!

Jaunpils atrodas patiesi skaistā vietā – apvidū, kur Zemgales līdzenums pakāpeniski pāriet paugurotajā Austrumkursas augstienē. Viegli pauguraino reljefu rotā vairākas lielākas un mazākas upes un ezeriņi, un Jaunpils nereti tiek dēvēta par vārtiem uz Kurzemi – tikai 80 kilometru attālumā no Rīgas šī ir lieliska vieta, kur iepazīt gan lauku klusumu un mieru, gan iepazīt vietējās tradīcijas un sajust īstu vēstures elpu – kā nekā novada kultūras dzīves centrs  –  Jaunpils pils –  ir viena no vislabāk saglabātajām viduslaiku pilīm Latvijā.  Pils ir septiņus gadsimtus sena un tajā joprojām iespējams satikt īstus mūkus, bruņiniekus un ākstus un pilskungus!

Festivāls “Lavijas goda aplis” Jaunpils viduslaiku svētkos

Festivāls “Lavijas goda aplis” Jaunpils viduslaiku svētkos

”Latvijas simtgade ir gads, kas būtu jāizdzīvo un jānosvin visiem kopā,” uzskata festivāla ”Latvijas goda aplis” kuratore Diāna Čivle. Tieši tāpēc 11. augustā festivāls ciemojās Jaunpils viduslaiku svētkos, kur ar savu klātbūtni, dažādu rakstību apgūšanu, spēka zīmju veidošanu, gleznošanu un citām aktivitātēm ikviens bija aicināts atstāt savu ierakstu Jaunpils pils vēstures lappusēs.