Pirmdiena, 20. septembris

Modris, Matīss, Mariss

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Latvijas faili

Svētdien LNT - filma Mīlestības darbs - dārznieki Rukšāni

Svētdien LNT - filma Mīlestības darbs - dārznieki Rukšāni

Dārzs, kurā aug vairāk nekā pieci tūkstoši dažādību – savvaļas sugu paraugi, kas savākti pa visu pasauli, hostas, flokši, paša selekcionētas tulpju un narcišu šķirnes, kuras audzē Holandē. Tas ir Latvijā zināmo dārznieku Gunas un Jāņa Rukšānu mīlestības darbs.

FOTO un VIDEO: ieskats filmas Pārmaiņu vīrs - Gorbunovs tapšanā

FOTO un VIDEO: ieskats filmas Pārmaiņu vīrs - Gorbunovs tapšanā

Svētdien kanālā LNT uzreiz pēc LNT Ziņām plkst. 20.10 būs skatāma Latvijas failu cikla dokumentālā filma par Latvijas PSR Augstākās padomes pēdējo un Latvijas Republikas Augstākās padomes pirmo priekšsēdētāju Anatoliju Gorbunovu – Pārmaiņu vīrs – Gorbunovs.

Dokumentālā filma Varas rezidence – Rīgas pils! Kādus noslēpumus glabā senā pils?

Dokumentālā filma Varas rezidence – Rīgas pils! Kādus noslēpumus glabā senā pils?

Jau kopš Livonijas ordeņa laikiem tas, kurš valdījis Rīgas pilī, valdījis arī Latvijas teritorijā. Celtnē pie Daugavas tapusi vēsture un saglabājušās liecības no vācu, poļu, zviedru, krievu un Pirmās brīvvalsts laikiem. Kādus noslēpumus glabā senā pils, kas celta tieši uz Rīgas robežas? Kā zudušo spožumu atguva ilgstoši novārtā atstātā ēka, kas pārdzīvoja arī postošu ugunsgrēku?

Arhitekts Blūms: Vanšu tiltu vajag nojaukt!

Arhitekts Blūms: Vanšu tiltu vajag nojaukt! 2

“Es vienmēr esmu teicis un līdz kapa malai teikšu – Vanšu tiltu vajag nojaukt!” Tā LNT cikla Latvijas faili filmā Varas rezidence – Rīgas pils atklāj arhitekts, Rīgas pils atjaunošanas padomes loceklis Pēteris Blūms.

Latvijas eksprezidenti: pirmā ieiešana Rīgas pilī – kā svētbrīdis

Latvijas eksprezidenti: pirmā ieiešana Rīgas pilī – kā svētbrīdis

Pirmā ienākšana Rīgas pilī ir īpašs brīdis – to atzīst bijušie Valsts prezidenti, kuri LNT cikla Latvijas faili filmā Varas rezidence – Rīgas pils raksturo to, kāda celtnē ir aura. Savukārt Rīgas pils atjaunošanas padomes priekšsēdētājs Imants Lancmanis atklāj, ka “uzburt priekšstatu par cienījamu, eiropeisku Valsts prezidenta rezidenci” bijis visnotaļ grūts uzdevums. 

FOTO: varas rezidence - caur uguni un ūdeni Rīgas pils atgūst zudušo spožumu

FOTO: varas rezidence - caur uguni un ūdeni Rīgas pils atgūst zudušo spožumu

Atjaunotās Latvijas līdzšinējiem Valsts prezidentiem nācies noskatīties uz pilošiem jumtiem un plaisām savā varas rezidencē Rīgas pilī, kur bija jāuzņem arī prominenti ārvalstu viesi. Savukārt pašreizējam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim pēc vairāk nekā gada, kas aizvadīts amatā, būs iespēja strādāt atjaunotajās telpās.

Zolitūdes mācība

DOKUMENTĀLĀ FILMA! Zolitūdes mācība

Šis būs smags stāsts, par dienu, kas dzīvi Latvijā sadalīja divās daļās, pirms un pēc traģēdijas. Pirms gada, lielveikalā Maxima izdzisa 54 cilvēku dzīvības. Šodien, mēs katrs sev uzdodam jautājumu, vai viņu upuris nav bijis velts…Ko mācījusies valsts un ko, katrs no mums?

"Latvijas failos" zinātnieka Jāņa Stradiņa trīs dzīves

Latvijas faili "Latvijas failos" zinātnieka Jāņa Stradiņa trīs dzīves

Kanāls LNT cikla “Latvijas faili” ietvaros skatītājiem piedāvā dokumentālo filmu par izcilo Latvijas personību Jāni Stradiņu, kura dzimtas vārds ir ierakstīts zinātņu enciklopēdijā. Filma atklās viņa trīs dzīves jeb virzienus, kuros viņš paralēli darbojas – ķīmija, zinātne un sabiedriskais darbs. Ko par J.Stradiņu atklāj viņa darbi un sasniegumi? Skatieties dokumentālo filmu “Latvijas faili”. Jāņa Stradiņa trīs dzīves jau 28.augustā 21:15 kanālā LNT!