Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Latvijas drošība

Pērn NATO iznīcinātājiem biežāk nācies pārtvert Krievijas lidmašīnas

Pērn NATO iznīcinātājiem biežāk nācies pārtvert Krievijas lidmašīnas

NATO gaisa patrulēšanas misijas iznīcinātāji, kas sargā Baltijas valstu debesis, pērn biežāk nekā 2016. gadā pacēlās gaisā, lai pārtvertu Krievijas militārās lidmašīnas. Par to paziņojusi Lietuvas Aizsardzības ministrija. Tikmēr ASV Gaisa spēki, kuri noslēdz patrulēšanas misiju, izplatījuši video, kurā redzams, kā notiek lidmašīnu pārtveršana.

Arī mednieki sargās Latviju - ministrija plāno viņus iesaistīt valsts aizsardzības stiprināšanā

Arī mednieki sargās Latviju - ministrija plāno viņus iesaistīt valsts aizsardzības stiprināšanā 10

Ja tu proti šaut, orientēties, atrast pārtiku mežā, klausi pavēlēm, kādēļ šīs iemaņas nelikt lietā, lai stiprinātu Latvijas aizsardzību? Atbildot uz šo jautājumu, Latvijas Mednieku savienība parakstījusi sadarbības memorandu ar Aizsardzības ministriju. Tie mednieki, kuri paši to vēlēsies, turpmāk varēs apgūt arī militāras iemaņas. 

No saullēkta līdz saulrietam jeb karavīra dienas režīms

No saullēkta līdz saulrietam jeb karavīra dienas režīms

Disciplīna un režīms ir viens no armijas stūrakmeņiem. Lai arī daudziem jaunkareivjiem ir grūti pierast pie stingras dienas kārtības, tomēr skaidra notikumu gaita ļauj sasniegt daudz vairāk, nekā darbojoties brīvā režīmā.

Rezerves karavīri atgriežas Latvijas armijas ierindā

Rezerves karavīri atgriežas Latvijas armijas ierindā 1

Bijušie kareivji un zemessargi atgriežas dienesta ierindā. Kopš vakardienas Latvijā rit rezerves kareivju mācību aktīvā daļa. Mācību laikā rezerves kareivji atsvaidzina pabalējušās, iepriekš gūtās zināšanas, kā arī apgūst jaunākās izmaiņas Latvijas armijā.

Kārtējo reizi rosina atjaunot obligāto iesaukšanu armijā, ministrs to noraida

Kārtējo reizi rosina atjaunot obligāto iesaukšanu armijā, ministrs to noraida 4

Papildu divi miljardi eiro, kas jāatņem kādai nozarei, un Zemessardzes sagraušana – tāda būtu samaksa par profesionālā dienesta atjaunošanu Latvijā. Tik skarbu ainu zīmē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, atbildot uz Saeimas deputāta Edvīna Šnores aicinājumu atjaunot obligāto dienestu Latvijā.

Latvijas vienīgais pilots iznīcinātājs: katrai suverēnai valstij ir jābūt gaisa atbalsta spēkiem

Latvijas vienīgais pilots iznīcinātājs: katrai suverēnai valstij ir jābūt gaisa atbalsta spēkiem 2

Atzīmējot Latvijas gaisa spēku 25 gadadienu, savas prasmes gaisā demonstrēja arī iznīcinātāja pilots no Latvijas – Roberts Andrejevs. Viņš kopā ar vēl vairākiem latviešiem pilota prasmi apguva ASV, taču vienu kolēģi ar labāku algu pārvilinājis airBaltic, otrs diemžēl ir miris, tāpēc Andrejs pašlaik ir vienīgais Latvijas armijā, kas var pilotēt virsskaņas lidmašīnu. 

"96% Latvijas iedzīvotāju netic, ka valsts viņiem vecumdienās nodrošinās pensiju" - pauž pētniece

"96% Latvijas iedzīvotāju netic, ka valsts viņiem vecumdienās nodrošinās pensiju" - pauž pētniece 14

“Pēc Latvijas iedzīvotāju domām, pareģi un zīlnieki šķiet drošāks informācijas avots par varas pozīcijās esošajiem cilvēkiem – politiķiem, ministriem,” – tā pirmajā Sarunu festivāla LAMPA iesildošajā pasākumā, kas notika drošākajā mājā Cēsīs – Nacionālo bruņoto spēku bāzē -, pauda SKDS pētniece Ieva Strode. Tāpat sabiedrības viedokļu zinātāja pauda, ka absolūtais vairākums – 96% – iedzīvotāju netic, ka vecumdienās no valsts saņems pensiju.