Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Latvijas daba

Profesors Pauli ir pārliecināts, ka Latvijas dabas resursu efektīva izmantošana radītu desmitiem tūkstošu jaunu darba vietu

Profesors Pauli ir pārliecināts, ka Latvijas dabas resursu efektīva izmantošana radītu desmitiem tūkstošu jaunu darba vietu 1

Ir apritējusi desmitgade kopš Lielās talkas tradīcijas uzsākšanas. Zaļi domājošie ir pārliecināti, ka darāmā vēl ir daudz. Piemēram, profesors Ginters Pauli, kurš tiek dēvēts par ilgtspējības Stīvu Džobsu, aizrāda, ka Latvijas dabas resursi netiek izmantoti efektīvi, un tādējādi tiek laista garām izdevība radīt desmitiem tūkstošu jaunu darba vietu.

Noskaidrota Latvijā skaistākā un ilgtspējīgākā saimniecība

Noskaidrota Latvijā skaistākā un ilgtspējīgākā saimniecība

Jau septīto gadu noslēdzies par tradīciju kļuvušais ”Skaistākās lauku saimniecības” konkurss, kurā galveno nomināciju – ”Skaistākā lauku saimniecība 2017” – saņēma Grasbergu ģimene no Zilūžu saimniecības Kocēnu novadā.

Absurda situācija! Vidzemē slēpjas unikāls apskates objekts - ūdenskritums, bet tūristiem ieeja liegta!

Absurda situācija! Vidzemē slēpjas unikāls apskates objekts - ūdenskritums, bet tūristiem ieeja liegta! 76

Vidzemē meža ielokā slēpjas Latvijas dabas pērle – noslēpumainā Kazu grava. Noslēpumaina tāpēc, ka tā nav atrodama nevienā oficiālā tūrisma maršrutā, gluži otrādi – nepiederošām personām ieeja teritorijā liegta. Priekuļu novada pašvaldība nav tiesīga neko iesākt, lai šo objektu attīstītu, jo tas atrodas privātīpašumā.

No Centrāleiropas Baltijas valstīs tiek ievazāts šis kaitēklis

No Centrāleiropas Baltijas valstīs tiek ievazāts šis kaitēklis 19

No Centrāleiropas Baltijas valstīs tiek ievazāts kaitēklis, kura dēļ var būtiski kristies dārzeņu un citu kultūru raža. Latvijas dārzos tiek meklēts Spānijas kailgliemezis. Šis ir viens no visnopietnākajiem lauksaimniecības kaitēkļiem daudzviet Eiropā, sākot ar Portugāli un beidzot ar Vāciju.

Latvijas simtgade tuvojas! Nepalaid garām iespēju piedalīties kādā no akcijām!

Latvijas simtgade tuvojas! Nepalaid garām iespēju piedalīties kādā no akcijām! 1

Kad cilvēkam ir apaļa jubileja, ir pieņemts rīkot lielas svinības un pasniegt dāvanas ar īpašu jēgu. Bet ko var uzdāvināt valstij tās simtgadē? Atbildot uz šo jautājumu, Pasaules dabas fonds Latvijā šodien uzsāk īpašu kampaņu ”Latvijas Simtgades Dabas deklarācija”, kurā dabas vērtības tiks apzinātas nevis no zinātniskā, bet gan cilvēciska viedokļa.