Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvieši ārzemēs

Latviešu imigranti noraida britu pārmetumus par parazitēšanu, tomēr atzīst – jauniešiem ir atkarību problēmas

Latviešu imigranti noraida britu pārmetumus par parazitēšanu, tomēr atzīst - jauniešiem ir atkarību problēmas 4

Latviešu imigranti Lielbritānijā noraida angļu pārmetumus, ka iebraucēji ir pabalstu lūdzēji un bezmaksas veselības aprūpes ļaunprātīgi izmantotāji, tāpat tiek noraidīti apgalvojumi par antisociālu uzvedību un vardarbību.  LNT Ziņu speciālreportāžā no Anglijas pilsētas Bostonas vēl šonedēļ tik rādīts, ko par imigrācijas sekām saka angļi. Tagad – uzzini mūsu tautiešu reakciju.

Britu TV uzņem raidījumu par 22 gadus vecu, psihiski slimu latviešu slepkavu Reini, kurš Lielbritānijā nogalinājis kanādieti

Britu TV uzņem raidījumu par 22 gadus vecu, psihiski slimu latviešu slepkavu Reini, kurš Lielbritānijā nogalinājis kanādieti 12

Tajā brīdī 22 gadus vecs, Lielbritānijā dzīvojošs latvietis Reinis Pūpoliņš “Hilton” viesnīcā pastrādājis īpaši nežēlīgu slepkavību. Pirms tam – viņš vēl plati uzsmaidījis videonovērošanas kamerām, – šādu epizodi uzņēmis britu televīzijas “UK Channel 4” dokumentālais kriminālraidījums “24 Hours in Police Custody”.

Ārzemēs dzīvojošie latvieši uzskata, ka Latvija nav spējīga pildīt likumu par pašvaldību vēlēšanām

Ārzemēs dzīvojošie latvieši uzskata, ka Latvija nav spējīga pildīt likumu par pašvaldību vēlēšanām 9

Ārzemēs dzīvojošie Latvijas pilsoņi pauž vilšanos, ka viņiem nebūs iespējams piedalīties savas Latvijā esošās pašvaldības nākotnes noteikšanā. Pretstatā Saeimas vēlēšanām, pašvaldību vēlēšanās diasporai nav nodrošināta nekāda iespēja balsot. Taču emigranti uzskata – bieži viesojoties savās pašvaldībās un uzturot saikni ar tur palikušajiem radiniekiem, viņiem ir vīzija, kā vēlētos redzēt sava novada attīstību.

ASV dzimusi latviete: Jā gan, Rīgas ielās latviešu valodu dzird maz, Rīga kļuvusi par kosmopolītisku metropoli

ASV dzimusi latviete: Jā gan, Rīgas ielās latviešu valodu dzird maz, Rīga kļuvusi par kosmopolītisku metropoli

Vai latviešu valodas pastāvēšana Latvijā ir apdraudēta un vai cilvēki vēl aizvien no latviešu valodas saziņā ātri vien pāriet uz krievu valodu? – par šiem un citiem novērojumiem ārzemju latviešu medijam Brīvā Latvija stāsta ASV dzimusī Indra Ekmane, kas pārcēlusies uz dzīvi Rīgā un veic akadēmisku pētījumu par integrāciju un saziņu Latvijā.

Patiess kultūršoks vai uzpūsts burbulis? Britu un latviešu kultūras atšķirības

tikai te Patiess kultūršoks vai uzpūsts burbulis? Britu un latviešu kultūras atšķirības

Kultūršoks, nelaipnība, tramvajs, kas aizver durvis degungalā, un cilvēki, kas drūzmējas un grūstās – Lielbritānijā dzīvojošas latvietes pieredze Rīgas ielās, par kuru viņa “pasūdzējusies” sociālajā tīklā “Facebook”, raisījusi citu aizbraucēju uzmanību. Skaties.lv apkopojis cilvēku viedokļus par to, vai tiešām Rīgā un Lielbritānijā ir tik lielas kultūru atšķirības, kā arī vaicāja sociālantropologa viedokli.

“Lai kur es aizceļotu, tur būšu ciemiņš. Latvijā vienmēr būšu mājās” – puisis no Alūksnes, kas strādājis ar pasaules labākajiem pavāriem

tikai te "Lai kur es aizceļotu, tur būšu ciemiņš. Latvijā vienmēr būšu mājās" - puisis no Alūksnes, kas strādājis ar pasaules labākajiem pavāriem 2

Ansis Kronbergs ir puisis no Alūksnes, kurš, vēl nepabeidzis vidusskolu, strādājot par oficiantu Lielbritānijā, saprata, – viņš grib būt augstākā līmeņa pavārs. Ansis atgriezās Alūksnē, lai pabeigtu skolu, taču pēc tam iestājās vienā no prestižākajām pavāru skolām, kuru absolvēja izcili un drīz vien guva iespēju strādāt restorānā ar Michelin zvaigzni! Skaties.lv piedāvā optimistiskā un profesionāli ambiciozā jaunieša iedvesmas stāstu!

“Cienījamā vecumā pamest valsti, lai strādātu smagu darbu ārzemēs, bet atgriežoties – par savu pensiju vēl jāmaksā nodoklis”

"Cienījamā vecumā pamest valsti, lai strādātu smagu darbu ārzemēs, bet atgriežoties - par savu pensiju vēl jāmaksā nodoklis" 29

Ārpus valsts dzīvojošos tautiešus satrauc neskaidrība par ārzemēs piešķirto pensiju aplikšanu ar nodokļiem, – to saņēmējiem atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ārzemēs strādājušajiem tas ir viens no iemesliem, kādēļ varbūt arī vecumdienās neatgriezties Latvijā – gan materiālu iemeslu, gan netaisnības dēļ.