Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Latvieši ārzemēs

Latvieši Gērnsijā: tautieši emigrācijā izveidojuši veiksmīgus uzņēmumus

Latvieši Gērnsijā: tautieši emigrācijā izveidojuši veiksmīgus uzņēmumus 7

Gērnsijas salā, kurā dzīvo un strādā 1500 latviešu, vairāki izveidojuši arī savu uzņēmējdarbību. Tas ir stāsts, kā sākotnēji mazkvalificēto darbu veicēji emigrācijā savā šķietami necilajā pozīcijā mērķtiecīgi samācās amata noslēpumus un vēlāk tos liek lietā – saredz biznesa iespējas un paši izveido uzņēmumus.

Viesstrādnieku interese par Lielbritāniju būtiski krītas

Viesstrādnieku interese par Lielbritāniju būtiski krītas

Lielbritānijā būtiski mazinājies no jauna iebraukušo strādnieku skaits no Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp – Latvijas. Imigrācija sarukusi līdz zemākajam līmenim pēdējo 16 gadu laikā, liecina Lielbritānijas Statistikas pārvaldes dati.

Aicina tautiešus Lielbritānijā nekļūt par krāpnieku upuriem

Aicina tautiešus Lielbritānijā nekļūt par krāpnieku upuriem 4

Lielbritānijas Iekšlietu ministrija (Home Office) brīdina latviešus uzmanīties no krāpniekiem, kas par maksu piedāvā nokārtot ”pēc-Brexit” pastāvīgā iedzīvotāja statusu jeb ”settled-status”. Viņi lielākoties reklamējas sociālajos tīklos, sevišķi mērķējot uz tautiešiem, kam ir sliktas angļu valodas zināšanas, vēsta LNT Ziņas.

VID ierodas Anglijā pie latviešu emigrantiem

Reportāža no Lielbritānijas VID ierodas Anglijā pie latviešu emigrantiem 32

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes darbinieki ieradušies Lielbritānijā. Daugavas Vanagu Londonas namā emigrantiem skaidro, kā bezvienošanās “Brexit” ietekmēs nodokļus. Savukārt turpinājumā VID konsultanti tiksies ar Lielbritānijā strādājošajiem Latvijas eksporta uzņēmējiem.

Vairākās Latvijas pilsētās viesosies Sidnejas latviešu teātris

Vairākās Latvijas pilsētās viesosies Sidnejas latviešu teātris

No piektdienas, 19. jūlija, līdz pat 18. augustam ar teatrāli muzikālu uzvedumu ”Kabarē de Rīga” vairākās Latvijas pilsētās viesosies Sidnejas latviešu teātris. Tūres mērķis ir stiprināt saikni un veicināt sadarbību starp latviešiem Austrālijā un Latvijā.

Latvijas vēstniece: Vācija lūkojas pēc jaunām darbarokām

Latvijas vēstniece: Vācija lūkojas pēc jaunām darbarokām 1

“Darbaspēka trūkums Vācijā ir, [..] un Austrumvācijā bezdarba procenti ir, un darbaspēka trūkums ir aktuāla problēma. Vācija lūkojas pēc jaunām darbarokām,” intervijā LNT raidījumā “900 sekundēm” atklāj Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa.

42% emigrējušo tautiešu tuvāko gadu laikā apsverot iespēju atgriezties Latvijā

42% emigrējušo tautiešu tuvāko gadu laikā apsverot iespēju atgriezties Latvijā 33

Tuvāko divu gadu laikā 42{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9} ārzemēs dzīvojošo aptaujāto tautiešu apsver iespēju atgriezties uz dzīvi Latvijā, un potenciālie reemigranti lielākoties ir gados jauni un izglītoti. Tiesa gan, viņus nesaistot dzīve laukos vai reģionā. Tikmēr “noteikti nē” un “visticamāk” neatgriezīsies Latvijā 46{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9}. Tā liecina finanšu institūta “Altum” un darba piedāvājumu portāla “Your Move” aptauja.

Rinkēvičs: Apvienotā Karaliste paliks ciešs sadarbības partneris Latvijai arī pēc "Brexit"

Rinkēvičs: Apvienotā Karaliste paliks ciešs sadarbības partneris Latvijai arī pēc "Brexit"

”Mēs vēlamies turpināt uzturēt ciešas attiecības arī pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības,” tā sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Londonā tiekoties ar vairākām Lielbritānijas un Ziemeļīrijas amatpersonām, lai pārrunātu Latvijas un Apvienotās Karalistes divpusējās attiecības un Apvienotās Karalistes gatavošanos “breksitam”.

Ēģiptē no vardarbības cietusī Māra Katarska devusies atpakaļ uz Latviju

Ēģiptē no vardarbības cietusī Māra Katarska devusies atpakaļ uz Latviju

Sociālajos tīklos liela uzmanība pēdējās dienās ir pievērsta jaunai latviešu sievietei, kura Ēģiptē bija izsludināta meklēšanā un cietusi no partnera vardarbības. Viņas glābšanā iesaistījās arī Latvijas vēstniecība. Pēc TV3 rīcībā esošajām ziņām, šobrīd sieviete jau devusies uz Latviju. Krīzes centra psihologi stāsta, ka regulāri saņem zvanus no latviešu sievietēm, kas pieredzējušas partnera vardarbību ārzemēs.