Otrdiena, 28. septembris

Sergejs, Svetlana, Lana

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Lāčplēša diena

Šovakar izgaismos Brīvības pieminekli

Šovakar izgaismos Brīvības pieminekli 1

Šovakar notiks ģenerālmēģinājums Brīvības pieminekļa topošajam gaismas tērpam. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda biedri ir gatavojušies vairāk nekā pusotru gadu un Lāčplēša dienas vakarā savu ideju īstenos realitātē.

Lāčplēša dienu aicina svinēt ģimenes lokā, iededzot svecīti mājās

Lāčplēša dienu aicina svinēt ģimenes lokā, iededzot svecīti mājās 1

Godinot Latvijas Brīvības cīņas un uzvaru pār Bermonta armiju, Rīgas dome aicina iedzīvotājus šodien savās mājā iedegt sveces, pieminēt valsts brīvības cīņās kritušos kareivjus un klausīties šai dienai veltītos koncertus tiešsaistē, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Foto: kā slaveni latvieši Lāčplēša dienu svinēja

Foto: kā slaveni latvieši Lāčplēša dienu svinēja 5

Pirmdien, 11. novembrī, Latvijā svinēja Lāčplēša dienu un Bermontiādes 100. gadadienu, godinot Brīvības cīņās un citos militāros konfliktos kritušos karavīrus un valsts aizstāvjus. Notikumam par godu visā valstī norisinājās daudzi svinīgi sarīkojumi, ko apmeklēja arī sabiedrībā zināmi ļaudis.

Reportāža: ar dažādiem pasākumiem Rīgā atzīmē Lāčplēša dienu

Reportāža: ar dažādiem pasākumiem Rīgā atzīmē Lāčplēša dienu

Dažādi Lāčplēša dienai veltīti pasākumi pirmdien Rīgā sākās jau no agra rīta. Tajos piedalījās gan valsts augstākās amatpersonas, gan arī liels skaits iedzīvotāju, kuri karavīrus pieminēja gan pie Brīvības pieminekļa un Brāļu kapos, gan piedalījās ikgadējā Lāčplēša dienas lāpu gājienā.

Lāčplēša diena Rīgā: militārā parāde šogad virzīsies pāri Akmens tiltam

Lāčplēša diena Rīgā: militārā parāde šogad virzīsies pāri Akmens tiltam 12

Nozīmīga diena valstī – Latvija 11. novembrī godina tos, kuri cīnījās par valsts brīvību. Ar dažādiem pasākumiem visā valstī šodien tiek atzīmēta Lāčplēša diena. Un tieši šodien aprit 100 gadu kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku, kas simboliski tiek uzskatīta arī par uzvaru Latvijas brīvības cīņās.

Atklāta Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde

Atklāta Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde

Tuvojas 11. novembris – Lāčplēša diena. Nacionālais vēstures muzejs aicina atzīmēt simto gadskārtu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku ar īpašu pasākumu programmu, kuras priekšplānā ir Lāčplēša Kara ordeņa simtgadei veltīta izstāde ar 11 ordeņu kavalieru varoņstāstiem.