Pirmdiena, 20. septembris

Modris, Matīss, Mariss

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Krievijas-Ukrainas konflikts

Apritējuši trīs gadi kopš Krimas okupācijas; Krievija aizvien mēģina stāstīt pasaulei, cik laimīgi tagad ir Krimas cilvēki

Apritējuši trīs gadi kopš Krimas okupācijas; Krievija aizvien mēģina stāstīt pasaulei, cik laimīgi tagad ir Krimas cilvēki 3

Ceturtdien, 16. martā, aprit trīs gadi, kopš Krievija vispirms – ar tankiem, pēc tam – ar nelikumīgu referendumu panāca Krimas pievienošanu savai teritorijai. Tas ir noziegums, ko ne Latvija, ne pārējā Rietumu pasaule neatzīst, taču Krievija pieliek lielas pūles, lai demonstrētu, cik laimīgi un apmierināti ir Krimā dzīvojošie cilvēki.

Ukrainā karojošais daugavpilietis ar kriminālo vidi bijis saistīts jau kopš bērnības

Ukrainā karojošais daugavpilietis ar kriminālo vidi bijis saistīts jau kopš bērnības

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pašlaik iztiesā pirmo prāvu, kurā kāds Latvijas iedzīvotājs apsūdzēts par dalību bruņotajā konfliktā Austrumukrainā. Uz apsūdzēto sola – daugavpilietis Artjoms Skripņiks -, kurš savu vainu noliedz. Drošības policija viņa biogrāfijā ir ierakusies dziļi, taču kāpēc šis jaunais vīrietis izšķīrās doties uz Donbasu, līdz galam pagaidām nav skaidrs.

Neredzētas zvērības pret maziem bērniem un citi šausmu stāsti - "Melu teorija" atmasko safabricētas ziņas

Neredzētas zvērības pret maziem bērniem un citi šausmu stāsti - "Melu teorija" atmasko safabricētas ziņas 5

Pats “kliedzošākais” Krievijas propagandas piemērs – safabricētais stāsts par krustā sisto puisēnu, kuru translēja Krievijas televīzijas un kas radīja sašutuma vētru krievvalodīgajā mediju telpā. Interesants ir ne tikai pats stāsts, bet arī tā galvenā varone, Ukrainas pilsone Gaļina Pišņaka. Viņa bija tik veiksmīgi notēlojusi krievvalodīgo cietēju, ka Krievijas televīzijas šo sievieti nolēma izmantot arī citur.

Gada apskats: Ukraina. Kara ēnā

Gada apskats: Ukraina. Kara ēnā

Ukrainā arī 2016. gads ir nemierīgs. Tā arī netiek īstenoti Minskas pamiera līguma noteikumi par Ukrainas konflikta izbeigšanu. Rietumvalstis pagarina noteiktās sankcijas pret Krieviju. Lai arī militārie konflikti starp ukraiņiem un krievu kaujiniekiem ik pa brīdim pieklust, Donbasā regulāri notiek asiņainas cīņas. Tiek piedzīvota valdības maiņa, kara varones Nadjas Savčenko spriedums un atgriešanās dzimtenē, beidzot arī tiek paziņoti izmeklēšanas rezultāti par notriekto MH17 lidmašīnu.

Vai tiešām šādai propagandas grāmatai ir vieta bibliotēkā? Latgales Centrālās bibliotēkas vadības skaidrojums

Vai tiešām šādai propagandas grāmatai ir vieta bibliotēkā? Latgales Centrālās bibliotēkas vadības skaidrojums 2

Latgales Centrālās bibliotēkas plauktos parādījusies Kremļa propagandas grāmata Posledni dovod, kurā runāts par karu Ukrainā un kurā Ukrainas pusē karojošie tiek dēvēti par “teroristu bandu”. Tas radījis sašutumu ne vienā vien bibliotēkas apmeklētājā, raisot jautājumu – vai tiešām šādai grāmatai ir vieta publiskas bibliotēkas plauktos? To jautājām arī Latgales Centrālās bibliotēkas vadībai.

Latviski izdots Ukrainas kara bestsellers – Sergeja Loiko romāns Lidosta; TV3 Ziņas piedāvā interviju ar autoru

Latviski izdots Ukrainas kara bestsellers – Sergeja Loiko romāns Lidosta; TV3 Ziņas piedāvā interviju ar autoru

Formāli tas ir karš starp Krieviju un Ukrainu, bet patiesībā … tas ir Putina karš pret krieviem un ukraiņiem. Tā saka Ukrainas kara bestsellera – grāmatas Lidosta autors Sergejs Loiko, kura darbs par separātistu iznīcināto Doņeckas lidostu nupat ir izdots latviski. Rakstnieks un žurnālists četras dienas pavadīja lidostā sīvāko kauju laikā un par saviem pārdzīvojumiem dalās daiļdarbā, kas radījis plašu starptautisku rezonansi.

Ukrainā uzbrūk Krievijas vēlētājiem

Ukrainā uzbrūk Krievijas vēlētājiem 3

Protestējot pret vēlēšanām, Ukrainā vairāki aktīvisti centušies atturēt balsotājus no iekļūšanas vēlēšanu iecirknī un notikuši arī uzbrukumi Krievijas pilsoņiem.

Airsoft kustība Latvijā: nevainīgs sports vai prokrievisko separātistu kalve?

Airsoft kustība Latvijā: nevainīgs sports vai prokrievisko separātistu kalve? 9

Viņus sita, mocīja ar elektrošoku un četras stundas turēja uz zemes – tā par Drošības policijas veikto reidu, pārbaudot prokrieviski noskaņotus ”Airsoft” spēlētājus, saka viņu draugi. Likumsargi gan uzsver, ka reaģējuši uz iedzīvotāju informāciju, ka pa mežu skraida vīrieši armijas formās ar ieročiem rokās. Drošībnieki akcentē, ka valstī aktivizējas aizdomīgas personas, kas noskaņotas prokrieviski, un brīvajā laikā attīsta militārās zināšanas, maskējot tās aiz sporta izkārtnes.

Ušakovs uzskata - Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju būtu jāatceļ!

Ušakovs uzskata - Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju būtu jāatceļ! 8

Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju būtu jāatceļ! Šāds uzskats – atšķirībā no Latvijas Ārlietu ministrijas – valda Rīgas mēra birojā, kur otrdien, 2. augustā, neoficiālā vizītē ieradās Krievijas vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs. Abu retorika bija tik draudzīga, it kā Ukrainas krīze jau būtu atrisinājusies. Latvijai un Krievijai esot laiks atgriezties pie biznesa saišu stiprināšanas.

Ukrainas austrumos pastiprinās karadarbība

Ukrainas austrumos pastiprinās karadarbība

Pastiprinās kaujas karadarbības māktajos Ukrainas austrumos. Otrdien sadursmēs ar prokrieviskajiem separātistiem nogalināti vismaz septiņi Ukrainas karavīri, bet vēl vairāki ievainoti.