Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Krievijas propaganda

NEPLP aicinās "RT" programmas aizliegt visā ES

NEPLP aicinās "RT" programmas aizliegt visā ES 3

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aizliegusi Latvijā translēt ietekmīgākā Kremļa propagandas kanāla “RT”, kas iepriekš bija zināms kā “Russia Today”, grupas programmas. Lēmums saistīts ar medija īpašnieka atrašanos Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā.

Latvijā aizliedz Kremļa propagandas kanālu "RT"

Latvijā aizliedz Kremļa propagandas kanālu "RT" 6

Ievērojot Eiropas Savienības (ES) Padomes noteiktās sankcijas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi aizliegt Latvijā izplatīt septiņas “RT”, kas iepriekš bija zināms kā “Russia Today”, grupas programmas, mudinot tā rīkoties arī citām Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Saskaņietis Kabanovs sadarbojas ar Krievijas vēsturniekiem, kuri iekļauti Latvijas melnajā sarakstā

Saskaņietis Kabanovs sadarbojas ar Krievijas vēsturniekiem, kuri iekļauti Latvijas melnajā sarakstā 21

Krievijā atkal nāk modē latviešu leģionāri. Publicēts 96 vēl dzīvu esošo vācu pusē karojušo latviešu saraksts, ar apgalvojumiem, ka starp viņiem noteikti kāds ir arī kara noziedznieks. Saraksta autori ir Latvijas melnajā sarakstā iekļautie bēdīgi slavenie Kremļa vēsturnieki Djukovs un Simindejs. Pārsteidzoši, ka ar abiem vēstures viltotājiem sadarbojas arī Latvijas Saeimas deputāts.

Neoficiāla informācija: arī prokremliskais reperis Timati varētu tikt iekļauts Latvijas melnajā sarakstā

Neoficiāla informācija: arī prokremliskais reperis Timati varētu tikt iekļauts Latvijas melnajā sarakstā 22

Nākamnedēļ ar vērienīgu koncertu Arēnā Rīga plāno uzstāties Kremļa slavinātājs, reperis Timati, kura apģērbu veikala atvēršana Rīgā radīja sabiedrības nosodījumu. Timati aktīvi sadarbojas ar Krievijas armiju savu apģērbu veidošanā. Neoficiāla informācija liecina, ka arī reperis varētu tikt iekļauts Latvijai nevēlamo personu sarakstā, līdzīgi kā dziedātājs Grigorijs Ļepss.

Ukrainas medijus nomāc Kremlim pietuvināti oligarhi

Ukrainas medijus nomāc Kremlim pietuvināti oligarhi 15

Turpinot sižetu sēriju no Ukrainas, LNT Ziņas pievēršas informatīvās telpas drošības un stiprināšanas nozīmībai. Viesojāmies Ukrainas sabiedriskajos medijos, lai skaidrotu, kāda situācija mediju vidē ir valstī, kuras austrumu teritorijas ir pakļautas ne tikai Krievijas militārajai, bet arī arvien pieaugošajai informatīvajai agresijai.

Prokremliskā repera Timati skandāla iedvesmots, radikālis Lindermans grasās atvērt savu apģērbu līniju

Prokremliskā repera Timati skandāla iedvesmots, radikālis Lindermans grasās atvērt savu apģērbu līniju 21

Pirms nedēļas, neizskanot nevienam vārdam latviski, tirdzniecības centrā “Alfa” skaļi atklāta Krievijas armijas uzņēmuma “Vojentorg” un repera Timati tirgotava. No bodes gan pazudušas armijas vestes ar uzrakstiem “Krievijas Armija” un Krievijas prezidentu Putinu glorificējoši t-krekli, taču aizvien tur tirgo armijas apģērbam līdzīgus izstrādājumus ar Krievijas karoga atveidu.

Eiropas Savienība bruņojas cīņai ar naidīgu propagandu

Eiropas Savienība bruņojas cīņai ar naidīgu propagandu 1

Krievija ir galvenais dezinformācijas avots Eiropā – tā norādīts deklarācijā, kuru ar lielu balsu pārsvaru trešdien pieņēma Eiropas Parlaments. Tas aicina pastiprināt cīņu pret naidīgas un melīgas informācijas izplatību, kā arī saukt pie atbildības platformas, kas nerīkojas pietiekami strauji, lai dzēstu sistemātiskas viltus ziņas.

Latviju atzīst par ES līderi cīņā pret Krievijas dezinformācijas kampaņām

Latviju atzīst par ES līderi cīņā pret Krievijas dezinformācijas kampaņām 1

Starptautiskajā reitingā Latvija atzīta par līderi Eiropas Savienībā cīņā pret Krievijas centieniem iejaukties iekšpolitikā un Krievijas izvērstajām dezinformācijas kampaņām. Latvijas spējas pretoties prokrieviskajām aktivitātēm tiek sauktas par piemēru citām valstīm. Šāds vērtējums atrodams Čehijā bāzētās nevalstiskās organizācijas, politiskās domnīcas ”European Values” programmas ”Kremlin Watch” izveidotajā reitingā.

"Fox" TV kanāla tulkojumu Baltijai "piekoriģē" atbilstoši Krievijas vadlīnijām

"Fox" TV kanāla tulkojumu Baltijai "piekoriģē" atbilstoši Krievijas vadlīnijām

Televīzijas kanāla “Fox” oriģinālais saturs Baltijas valstu auditorijai tiek tulkots atbilstoši Krievijā tapušām vadlīnijām, kas prasa “mīkstināt” izteikumus par vairākām tēmām. Nacionālā elektronisko plašsaziņu līdzekļu padome (NEPLP) par to ir informēta, tomēr iejaukties situācijā neesot pamata.

NATO, Latvija, Krievija, bataljons - populārākās tēmas Latvijas interneta portālos. Krievu un latviešu ziņas pamatīgi atšķiras

NATO, Latvija, Krievija, bataljons - populārākās tēmas Latvijas interneta portālos. Krievu un latviešu ziņas pamatīgi atšķiras

Latvijas mediju pasaule iedalīta divās nometnēs – latviešu un krievu, un katra no tām zīmē savu, atšķirīgu bildi ne vien par notiekošo Latvijā, bet arī par starptautiskajām aktualitātēm. Tā secināts jaunākajā pašmāju mediju un drošības ekspertu pētījumā. Tajā interesantas atziņas gan ziņu lasītājiem, gan rakstītājiem.