Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Krievijas opozīcija

Monitorings: Putina laikā politiskās represijas kļūst aizvien plašākas un bargākas

Monitorings: Putina laikā politiskās represijas kļūst aizvien plašākas un bargākas 2

Latvijas Saeimā otrdien viesojās no Krievijas emigrējušie politiskie trimdinieki, kas deputātiem prezentēja jaunāko monitoringu par politisko vajāšanu mūsdienu Krievijā. Tas liecina, ka tendences nav iepriecinošas – lai apspiestu Vladimira Putina pretiniekus, Krievijā tiek izmantotas aizvien jaunas metodes, tostarp opozīcijas aktīvistiem par dalību piketos tiek piespriesti milzu naudas sodi. Savukārt cietumos iespundētie demokrātijas aizstāvji tiek terorizēti un sisti.

Latvijā viesojas Krievijas opozicionārs Kara-Murza. Kas viņam ir sakāms par mūsdienu Krieviju?

Latvijā viesojas Krievijas opozicionārs Kara-Murza. Kas viņam ir sakāms par mūsdienu Krieviju? 1

Vladimirs Kara-Murza ir viens no pazīstamākajiem Krievijas demokrātiskās opozīcijas aktīvistiem. Visā pasaulē viņa vārds izskanēja pagājušogad, kad pēc pusdienām Maskavas restorānā Kara-Murzam pēkšņi kļuva slikti. Viņš tika nogādāts slimnīcā, kur ārsti tā arī nevarēja noteikt kaites cēloni. Viņš komā nogulēja aptuveni nedēļu. Tas izsauca salīdzinājumus ar citu Krievijas opozicionāru Aleksandru Ļitviņenko, kuru Kremļa aģenti noindēja ar radioaktīvā polonija palīdzību.

Termiņuzturēšanās atļaujas kļūst mazāk populāras - tās pērk Kremļa disidenti un mafija

Termiņuzturēšanās atļaujas kļūst mazāk populāras - tās pērk Kremļa disidenti un mafija

Pēdējo gadu laikā, kopš paaugstināts termiņuzturēšanās atļauju cenu slieksnis, strauji krities pieprasījums pēc šā pakalpojuma, secina Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Divu gadu laikā saņemti tikai 313 pieteikumi. Drošības policija skaidro, ka atļauju pircēju vidū ir ļoti dažādi cilvēki – gan godīgi uzņēmēji, kuri bēg no Putina režīma, gan arī organizētās noziedzības pārstāvji, kuru iepludinātās naudas legālo izcelsmi pārbaudīt ir teju neiespējami.

Jukos vadītājs Hodorkovskis ieradies Rīgā

Jukos vadītājs Hodorkovskis ieradies Rīgā

Kremļa kritiķis un bijušais Krievijas naftas magnāts Mihails Hodorkovskis ieradies Rīgā un jau ticies ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, liecina M. Hodorkovska ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter.