Trešdiena, 20. oktobris

Leonīds, Leonīda

Iet uz sadaļu:
Seko mums:
Koronavīruss COVID-19

Koronavīruss COVID-19

Koronavīruss jeb COVID-19 ir infekcijas slimība, ko izraisa jaunatklāts vīruss. COVID-19 izraisa elpošanas ceļu slimības, līdzīgi kā gripa. Biežākie COVID-19 simptomi ir klepus, drudzis un smagākos gadījumos apgrūtināta elpošana. Jūs varat pasargāt sevi, bieži mazgājot rokas, neaiztiekot savu seju un izvairoties no cieša kontakta ar cilvēkiem, kuri nejūtas labi.

Ģimenes ārstiem vajadzēs sazināties un aicināt seniorus vakcinēties pret Covid-19

Ģimenes ārstiem vajadzēs sazināties un aicināt seniorus vakcinēties pret Covid-19

Ģimenes ārstiem, kuri ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, līdz 7. novembrim vajadzēs sazināties ar pacientu sarakstā reģistrētajiem pret Covid-19 nevakcinētajiem pacientiem vecumā no 60 gadiem ar mērķi aicināt pacientus līdz 14. novembrim sākt vakcināciju, paredz valdībā pieņemtie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

"Lokdauna" laikā pirmās nepieciešamības preču veikali strādās līdz plkst.19.00

"Lokdauna" laikā pirmās nepieciešamības preču veikali strādās līdz plkst.19.00 1

No ceturtdienas, 21.oktobra, līdz 14.novembrim īpaši stingro Covid-19 ierobežojumu jeb stingrā “lokdauna” laikā klātienes saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietas un pirmās nepieciešamības preču tirdzniecības vietas klātienē darbu varēs sākt ne ātrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.19, liecina valdībā apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas regulējumā.

Kariņš pārmetumus par novēlotu rīcību Covid-19 izplatības ierobežošanā pāradresē Saeimai

Kariņš pārmetumus par novēlotu rīcību Covid-19 izplatības ierobežošanā pāradresē Saeimai 7

Valdība jau vasarā mēģināja pastiprināt vakcinēšanās pret Covid-19 prasības, tādā veidā ierobežojot šīs slimības izplatību, bet Saeima šiem centieniem izrādīja stingru pretestību, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), atbildot uz publiski izskanējušiem pārmetumiem par novēlotu rīcību Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Pretēji skeptiķu bažām gaidāmā mājsēde neaptur vakcinēšanās tempus

Pretēji skeptiķu bažām gaidāmā mājsēde neaptur vakcinēšanās tempus 58

Bija bažas, ka vakcinēto nolikšana mājas režīmā apturēs vēlmi potēties. Ne velti valdība paziņojumu par gaidāmo “lokdaunu” iesāka ar garu atvainošanos tieši vakcinētajiem. Taču otrdien pie izbraukuma vakcinācijas punktiem novērotais liecina par pretējo. Kurš piespiedu, kurš brīvprātīgi, bet pēc potes ierodas daudz cilvēku.

Covid-19 krīze: nākamās nedēļas beigās Latvijā prognozē ap 4000 inficēto dienā

Covid-19 krīze: nākamās nedēļas beigās Latvijā prognozē ap 4000 inficēto dienā 43

Nākamās nedēļas beigās Latvijā prognozē ap 4000 inficēto cilvēku dienā. Bet līdz 2. novembrim stacionēto Covid-19 pacientu skaits sasniegs vairāk nekā 2000. Tas nozīmē pilnīgu slimnīcu pārslodzi un to, ka nāksies pacientus šķirot. Veselības ministrija paredz, ka jau pēc nedēļas Latvijai būs jālūdz starptautiska palīdzība Covid-19 pacientu ārstēšanai.