Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Konkurences padome

Burovs: Jādomā par papildu filtriem iepirkumu procedūrās un jāapsver zaudējumu piedziņa no karteļa dalībniekiem

Burovs: Jādomā par papildu filtriem iepirkumu procedūrās un jāapsver zaudējumu piedziņa no karteļa dalībniekiem 3

Ņemot vērā, ka Konkurences padome (KP) konstatējusi aizliegtu vienošanos starp būvkompānijām, visiem pasūtītājiem, kas strādā ar lieliem objektiem, ir jāiepazīstas ar iestādes lēmumu un rekomendācijām, un, ja tas ir iespējams, jāiekļauj papildu filtri iepirkumu procedūrās, uzskata Rīgas domes deputāts, bijušais Rīgas mērs un Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs (GKR).

Rīgas domes vadība apņēmusies vērtēt amatpersonu atbildību par konkurences pārkāpumu saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu pilsētā

Rīgas domes vadība apņēmusies vērtēt amatpersonu atbildību par konkurences pārkāpumu saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu pilsētā 1

Šomēnes ar izlīgumu noslēdzās Rīgas pašvaldības un Konkurences padomes strīds saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu pilsētā, ko iepriekšējā dome vēlējās uzticēt monopolistam “Tīrīga”. Sods – 500 000 eiro. Tā kā šī summa tiks ņemta no katra rīdzinieka kabatas, domes vadība apņēmusies vērtēt amatpersonu atbildību, stāsta TV3 Ziņas.

KNAB izbeidzis tā dēvēto būvnieku karteļa krimināllietu

KNAB izbeidzis tā dēvēto būvnieku karteļa krimināllietu 3

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izbeidzis 2018.gadā sākto tā dēvēto būvnieku karteļa krimināllietu, kurā aizdomās par kukuļošanu figurēja uzņēmēji un valsts amatpersonas, bet izmeklēšanu par karteļa darbību turpina Konkurences padome.

Meroni kontrolēts uzņēmums gatavojas daudzmiljonu tiesvedībai pret "Latvijas dzelzceļu"

Meroni kontrolēts uzņēmums gatavojas daudzmiljonu tiesvedībai pret "Latvijas dzelzceļu" 14

Gandrīz seši miljoni. Tik lielu summu “Latvijas dzelzceļam” (LDz) var nākties maksāt par Konkurences padomes (KP) prāt negodīgu uzņēmējdarbību. LDz šādam sodam nepiekrīt un to pārsūdzējis. Bet, iespējams, šī summa ir niecīga salīdzinot ar problēmām, kas LDz un arī valsts budžetu sagaida nākotnē. Šis KP lēmums ir radījis iespēju vienai privātfirmai ”Baltijas ekspresis”, kas arī nodarbojas ar dzelzceļa kravu pārvadājumiem, pret valsti vērst prasību pat vairāku desmitu miljonu apmērā. Un kā raidījumam “Nekā personīga” apstiprina kompānijas vadība – tas būs tikai loģisks solis, ka šāda rīcība sekos.

Par Konkurences padomes vadītāju izraudzīts Juris Gaiķis

Par Konkurences padomes vadītāju izraudzīts Juris Gaiķis

Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja amata konkursā par uzvarētāju atzīts Veselības un darbnespējas ekspertīzes ārstu valsts komisijas vadītājs Juris Gaiķis, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) rīkojuma projekts, kas iesniegts izskatīšanai nākamnedēļ, 8.septembrī, gaidāmajā valdības sēdē.