Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ķirbji

Iepazīsti augļu un dārzeņu sēklas, kuras var palīdzēt atrisināt veselības problēmas!

Iepazīsti augļu un dārzeņu sēklas, kuras var palīdzēt atrisināt veselības problēmas!

Ēdot ābolus, neizmet to sēkliņas. Tā ir ļoti vērtīga un arī pati noslēpumainākā ābo­la daļa. Galvenais ābolu sēkliņu trumpis – jods. 5-6 sēkliņas pilnībā nodrošina cilvēka orga­nisma diennakts joda normu. Tās uzlabo sirds un smadzeņu darbību, atmiņu un uzma­nību, ceļ darba spējas un uzlabo gara­stāvokli. Uzzini, kādu labumu iegūsi no dažādu augļu un dārzeņu sēkliņām.

Īstas svētdienas brokastis: ķirbja biezeņa pankūkas

Īstas svētdienas brokastis: ķirbja biezeņa pankūkas

Tev noteikti vēl mājās no rudens  ražas ir ”aizķēries” kāds ķirbis, bet visas savas ķirbja ēdienu gatavošanas receptes esi ju izsmēlusi. Šoreiz raidījuma Ēdiena daba vadītāji Ingmārs Ladigs un Krista Baumane, kuri vienmēr  kopīgi rada receptes no bioloģiskiem produktiem, pagatavos pankūkas no ķirbja biezeņa.

Ķirbju neēdājiem: ķirbji rumā

Ķirbju neēdājiem: ķirbji rumā

Tagad jau noteikti vari savā dārzā redzēt, cik rudenī tev būs ”jākauj” ķirbji. Visbiežāk, ja ķirbjiem tavā dārzā patīk, tad aizmetušies ir atliku likām. Neraugoties uz ķirbju šķirņu dažādību, ir ļoti daudz cilvēku, kuriem ķirbji negaršo. Lūk, recepte ķirbju ievārījumam, kuru baudot neviens ķirbju neēdājs, nevar atšifrēt, ka ēd ķirbi.

Miega zāles – ķirbis

Miega zāles – ķirbis

To, ka nedrīkst likties gultā ar pilnu vēderu, zina gandrīz katra. Pārēšanās vēlā vakarā draud ne tikai ar liekajiem kilogramiem, bet arī slikti ietekmē miega kvalitāti. Lai miegā nerādās ļauni murgi un varam pilnvērtīgi izgulēties, amerikāņu zinātnieki atklājuši, ka noteiktas minerālvielas un skābes ļoti labvēlīgi ietekmē reizēm tik grūto aizmigšanas procesu.

Jaunās TV Zvaigznes iepazīstina ar saviem ķirbjiem

Jaunās TV Zvaigznes iepazīstina ar saviem ķirbjiem 1

Šis gads ir īpašs, jo Visu svēto diena jeb Helovīns “iekrita” piektdien, kas nozīmē, – ļoti daudziem cilvēkiem bija par vienu iemeslu vairāk ballītei. Arī realitātes šova TV Zvaigzne dalībnieki nesēdēja rokas klēpī salikuši, bet gan ķērās pie tā, ko dara ļoti daudz visā pasaulē šajā dienā – greba ķirbjus.

Jenots apmeklē ķirbju izstādi

Jenots apmeklē ķirbju izstādi

Latvijas Dabas muzejā trešdien tika atklāta ikgadējā izstāde Ķirbis jūsu veselībai, kuru dāmas kompānijā apmeklēja arī īsts jenots.

Ķirbju audzētāji gatavojas pārdot vismaz 50 tonnas ķirbju

Ķirbju audzētāji gatavojas pārdot vismaz 50 tonnas ķirbju

Oktobra beigas ir laiks, kad īpašs pieprasījums parādās pēc ķirbjiem, un Latvijas lielākie šo dārzeņu audzētāji šobrīd gatavojas pārdot vismaz 50 tonnas ķirbju. Veikalos visvairāk tiek pieprasītas divu ķirbju šķirnes – cepamais un riekstu –, īpaši pircēji iecienījuši ķirbjus oranžā krāsā.

Ķirbju regate ASV pulcē tūkstošus

Ķirbju regate ASV pulcē tūkstošus

Rudens nāk ne vien ar labu ķirbju ražu, bet arī ar dīvainām izklaidēm. Kādā ASV Masačūsetsas štata ciematā ik gadu ap ķirbju novākšanas laiku tiek rīkota ķirbju regate.