Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Kiberdrošība

Pieaudzis uzbrukumu skaits viedierīcēm mājsaimniecībās

Pieaudzis uzbrukumu skaits viedierīcēm mājsaimniecībās

Krietni pieaudzis uzbrukumu skaits privātajiem datoriem, maršrutētājiem, viedajiem televizoriem un citām iekārtām, kas ir pieslēgtas internetam, – par to ziņo informācijas tehnoloģiju uzraugi Latvijā “Cert.lv”.

"Cert.lv": Ir bažas par krīzes laikā steigā izveidotiem internetveikaliem

"Cert.lv": Ir bažas par krīzes laikā steigā izveidotiem internetveikaliem 1

Kiberdrošības jomā šajā gadā izaicinājumu būs daudz, tostarp bažas rada krīzes laikā steigā izveidotie internetveikali, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā “Cert.lv” vadītāja Baiba Kaškina.

Lietotāju privātuma dēļ neiesaka izmantot "WhatsApp"

Lietotāju privātuma dēļ neiesaka izmantot "WhatsApp" 38

Pēdējo nedēļu laikā pamatīgas peripetijas skārušas viedtālruņu lietotni “WhatsApp”. To plaši lieto arī Latvijas iedzīvotāji. “WhatsApp īpašnieks “Facebook” paziņoja, ka turpmāk “WhatsApp” lietotāju dati tiks vairāk integrēti ar “Facebook”.

Kibernoziedznieki aktivizējas: iedzīvotāji tiek aicināti uzmanīties, izmantojot tiešsaistes saziņas rīkus

Kibernoziedznieki aktivizējas: iedzīvotāji tiek aicināti uzmanīties, izmantojot tiešsaistes saziņas rīkus

Laikā, kad gan darba sapulces, gan ģimeņu tikšanās notiek digitālajā vidē, sarosījušies kibernoziedznieki. Tiešsaistes rīkus izmantot ir diezgan ērti, bet jāzina arī par potenciāli bīstamajām niansēm. Hakeri var izmantot populāru videokonferenču lietotņu nosaukumus, lai lietotāju datoros ieperinātu savu programmatūru. Tāpat atklāts ir jautājums par datu drošību. Videokonferencēs nevajadzētu iztirzāt sensitīvu informāciju.

Specdienesti sagatavojuši kiberdrošības ieteikumus

Specdienesti sagatavojuši kiberdrošības ieteikumus

Specdienesti sagatavojuši ieteikumus informācijas tehnoloģiju drošības pārvaldībai valsts un pašvaldību institūcijās un IT kritiskajā infrastruktūrā. Tie tapuši, veicot šo sistēmu risku analīzi un apdraudējumus informācijas tehnoloģiju jomā – gan lokālos, gan globālos.

ASV izsludina ārkārtas stāvokli kiberdrošības jomā

ASV izsludina ārkārtas stāvokli kiberdrošības jomā 1

Amerikas Savienotās Valstis ceļ trauksmi par valsts informācijas sistēmu kiberdrošību. Prezidents Donalds Tramps parakstījis rīkojumu, nosakot nacionālu ārkārtas stāvokli un liedzot pašmāju uzņēmumiem lietot ārvalstu telekomunikāciju pakalpojumus, kas tiek uzskatīti par nedrošiem.

Saldus tehnikumā atklāta jauna mācību programma - tur mācīs kiberdrošības speciālistus

Saldus tehnikumā atklāta jauna mācību programma - tur mācīs kiberdrošības speciālistus 1

Tikmēr šajā mācību gadā atklāta pilnīgi jauna profesionālās izglītības mācību programma – 19 jaunieši Saldus tehnikumā mācīsies par kiberdrošības speciālistiem. Šī programma izveidota sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, un mācību gaitā liels akcents tiks likts uz spējām pamanīt un pretdarboties viltus ziņu izplatītājiem sociālajos tīklos.