Piektdiena, 3. decembris

Evija, Raita, Jogita

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Kaimiņi

"Aizvien izliekas, ka invalīdu nav!" Rēzeknietes cīņa par izkļūšanu no dzīvokļa un pret tumsonību ilgst jau gadiem

"Aizvien izliekas, ka invalīdu nav!" Rēzeknietes cīņa par izkļūšanu no dzīvokļa un pret tumsonību ilgst jau gadiem 25

Rubrikas “Toreiz un tagad” ietvaros “Bez Tabu” atkārtoti viesojās pie rēzeknietes, personas ar invaliditāti Anitas, kura gadiem ilgi un jau bez spēka cīnās ar daudzdzīvoklu nama kaimiņu tumsonību. Sieviete ilgstoši gaida, kad līdz viņas pirmā stāva dzīvoklim izbūvēs uzbrauktuvi vai pacēlāju. Lai gan izbūvei akceptu devusi Būvvalde, izstrādāts projekts un līdzfinansējumu atvēlējusi pašvaldība, piekrišanu izbūvei nedod kaimiņi (nepieciešams 3/4 dzīvokļu īpašnieku akcepts). Anita, cīnoties arī par citu cilvēku ar kustību traucējumiem tiesībām, uzstāj, ka jāmaina absurdā likumdošana, kas paredz lūgšanos kaimiņiem atļauju, lai drošā veidā izkļūtu no četrām sienām.

"Eju un raudu! Kā tā var rīkoties?!" Daugavpilī ceļ traci par ielas "privatizēšanu", to iežogojot

"Eju un raudu! Kā tā var rīkoties?!" Daugavpilī ceļ traci par ielas "privatizēšanu", to iežogojot 39

Daugavpilieši, kuriem pieder īpašumi kooperatīvā “Žiguļi”, neizpratnē par desmitgadēm ilgi lietotā ielas posma iežogošanu. Šis posms ļāva krietni īsināt ceļu uz un no maģistrālās 18. novembra ielas. Nu ikdienas gaitās nākas doties pa krietni garāku apkārtceļu, kas ir apgrūtinoši gan gājējiem, gan šoferiem, jo šī ceļa segums ir krietni sliktākā stāvoklī.

"Nav normāli 10 dzīvokļiem atslēgt ūdeni!" Applūdinot kaimiņus, iespējams, slims vīrietis nelaiž dzīvoklī; apsaimniekotājs bezspēcīgs

"Nav normāli 10 dzīvokļiem atslēgt ūdeni!" Applūdinot kaimiņus, iespējams, slims vīrietis nelaiž dzīvoklī; apsaimniekotājs bezspēcīgs

Rīdzinieki, dzīvojoši daudzdzīvokļu namā Sarkandaugavas mikrorajonā, ziņo par kaimiņu, kurš pēc tam, kad applūdināja dzīvokli stāvu zemāk, ignorē kaimiņu un dienestu pieprasījumu atvērt durvis, kā rezultātā, lai neturpinātos noplūde, nācies atslēgt auksto ūdeni daudziem dzīvokļiem. Nama iedzīvotāji ziņo par iespējamām garīgās veselības kaitēm, kas nomoka kaimiņu. Viņa dzīvesveids jau iepriekš satraucis pārējos nama iedzīvotājus.

Olas vējstiklā, pārdurtas riepas, ķieģelis! Stāvvietu "karš" pie nama Rīgas centrā uzņem apgriezienus

Olas vējstiklā, pārdurtas riepas, ķieģelis! Stāvvietu "karš" pie nama Rīgas centrā uzņem apgriezienus 24

Rīdziniece Līga, kura nesen sākusi dzīvot daudzdzīvokļu namā Rīgas Centrā, par automašīnas novietošanu pie mājas, kurā dzīvo, sodīta: auto vējstiklā iemestas vairākas olas, pārdurta riepa un uz spēkrata atstāta zīmīte ar brīdinājumu nenovietot auto šajā stāvlaukumā. Tāpat kā brīdinājums par vēl nopietnākām sekām uz auto atstāts ķieģelis.

Jūrmalniece spiesta dzīvot atkritumu kalnos pašas sētā!

Jūrmalniece spiesta dzīvot atkritumu kalnos pašas sētā! 1

Pensionāre Skaidrīte Jūrmalā dzīvo jau ilgus gadus, taču šādu cūcību piedzīvo pirmo reizi! Pagalmā nav brīvas vietas, kur kāju spert, apkārt pilns ar atkritumiem – zālē nomestas drēbju kaudzes, saplēstas mēbeles, rotaļlietas un citas drazas. Tas viss vien nekaunīgo kaimiņu dēļ.

"Vieta, kur atnākt Balvu bomžiem!" Pašvaldības dzīvoklī dzerstiņi, antisanitārija; kaimiņi nikni

"Vieta, kur atnākt Balvu bomžiem!" Pašvaldības dzīvoklī dzerstiņi, antisanitārija; kaimiņi nikni 20

Balvos pašvaldībai piederošā dzīvoklī jau gadiem ilgi mitinās īrnieki, kuri ar nepieņemamo dzīvesveidu ilgstoši negatīvi ietekmē kaimiņu dzīves kvalitāti. Iedzīvotāji, tostarp ģimenes ar bērniem, sūdzas par antisanitāriem apstākļiem gan konkrētajā dzīvoklī, gan šo īrnieku dēļ arī pārējā namā. Daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājus satrauc regulāra alkohola lietošana, mieru traucējoša uzvedība, svešinieku, kuri dodas uzdzīvot uz  konkrēto mitekli, viesošanās namā, arī Covid-19 pandēmijas laikā. Tāpat mājas iemītnieki ir neizpratnē, kāpēc pašvaldība ļauj notikt šādām darbībām tai piederošā dzīvoklī.

"Pamatīga smirdoņa, pretīgi!" Pēc ilgstošas līķa trūdēšanas dzīvoklī nesteidz tīrīt telpas; iedzīvotāji izmisumā

"Pamatīga smirdoņa, pretīgi!" Pēc ilgstošas līķa trūdēšanas dzīvoklī nesteidz tīrīt telpas; iedzīvotāji izmisumā 8

Rīgā, Salnas ielā, daudzdzīvokļu nama dzīvoklī nomirusi sieviete, kuras mirstīgās atliekas uzietas un aizvestas mēnesi pēc nāves. Līķim ilgstoši atrodoties dzīvoklī, namā izplatījusies ļoti nepatīkama smaka, kas dzen izmisumā iedzīvotājus. Namā mītošie ir neizpratnē, kāpēc mājas apsaimniekotājs “Rīgas namu pārvaldnieks” neorganizē dzīvokļa tīrīšanu.

"Visu laiku rej!" Lielvārdes iedzīvotāji nespēj sadzīvot ar kaimiņienes suņiem, dzīvnieku saimniece pārmetumiem nepiekrīt

"Visu laiku rej!" Lielvārdes iedzīvotāji nespēj sadzīvot ar kaimiņienes suņiem, dzīvnieku saimniece pārmetumiem nepiekrīt 21

Lielvārdes iedzīvotāja Žaklīna dzīvnieku patversmē nostrādājusi astoņus gadus. Tajā laikā arī pati izlēmusi par labu adopcijai, atverot savas mājas durvis četriem suņiem. Jau piecus gadus kopā ar četrkājainajiem draugiem dzīvo Lielvārdes daudzdzīvokļu mājā. Stāsta, ka kaimiņiem nekad neesot bijušas pretenzijas pret suņiem, tieši pretēji – kaimiņu bērni vienmēr ar tiem spēlējušies, tomēr viss mainījies martā, kad Žaklīna saņēmusi pirmo “sveicienu” no pašvaldības policijas.

""Ģēnijs" ierīko volejbola laukumu pagalmā!" Rēzekniešus pārsteidz izbūve pagalmā

""Ģēnijs" ierīko volejbola laukumu pagalmā!" Rēzekniešus pārsteidz izbūve pagalmā 12

Rēzeknieši, dzīvojoši daudzdzīvokļu namu apkaimē, neizpratnē, kāpēc pagalma vidū tiek izbūvēts volejbola laukums, kamēr samilzusi ir problēma ar automašīnu novietošanu. Iedzīvotāji neizpratnē norāda, ka konkrētajā teritorijā labprātāk redzētu papildu auto novietnes, nevis volejbola spēli, kuras laikā bumba var apskādēt turpat netālu novietotās automašīnas.

"Dzīvokļos jūkam prātā!" Ogres dome uzsauc basketbola grozu; bumbas spēle pie logiem gadiem dzen izmisumā

"Dzīvokļos jūkam prātā!" Ogres dome uzsauc basketbola grozu; bumbas spēle pie logiem gadiem dzen izmisumā 17

Bariņš ogrēniešu no Bērzu alejas 8. daudzdzīvokļu nama, kuri apvienojušies aktīvistu biedrībā ar skanīgu nosaukumu “Bērzu alejas 8 lustīgie kaimiņi” 2014. gadā par Ogres novada pašvaldības līdzekļiem, nesaskaņojot ar kaimiņiem no blakus nama, pie šīs kaimiņu mājas uzslēja basketbola grozu. Jau gadiem ilgi bumbas driblēšana, dauzīšana pret mājas sienu tracina šī nama iedzīvotājus. Izrādās, ka pašvaldības uzsauktā basketbola groza izvietošanas vietas izvēle neatbilst vairākiem pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Projekts arī paredzēja grozu izvietot citviet, prom no dzīvojamiem namiem, kur bumbas spēle nevienu netraucētu. Spītējot nebūšanām, pašvaldība ilgstoši nav rīkojusies, tāpēc iedzīvotāji vērsās raidījumā “Bez Tabu”.

"Dzērumā uzmācās un gūlās gultā!" Nesaskaņojot ar invalīdi, sociālais dienests dzīvoklī izmitina svešiniekus

"Dzērumā uzmācās un gūlās gultā!" Nesaskaņojot ar invalīdi, sociālais dienests dzīvoklī izmitina svešiniekus 1

Jaunjelgavas iedzīvotāja ar otrās grupas invaliditāti, pašvaldības sociālā dienesta kliente neizpratnē, kāpēc dzīvoklī, ko viņai piešķīrusi pašvaldība, sociālais dienests blakus istabā izmitina citas, svešas personas ar nelāgiem paradumiem, piemēram, aizraujas ar alkohola lietošanu. Ar šiem nevēlamajiem dzīvokļa kaimiņiem un viņu pudeles brāļiem jādala koplietošanas telpas – duša, tualete un virtuve. Sieviete piedzīvojusi pat dzīvokļa biedra uzmākšanos, kad viņš bijis alkohola reibumā. Traumējošā pieredze likusi mukt no mājām.