Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Jaunieši

Apgānītas 33 kopiņas! Kapsētā Rēzeknes novadā plosījušies arī mazi bērni

Apgānītas 33 kopiņas! Kapsētā Rēzeknes novadā plosījušies arī mazi bērni 19

Pirms kāda laika Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšu kapos plosījušies vandāļi, apgānot vairāk nekā 30 kapu kopiņu. Policija noskaidrojusi trīs iespējamās vainīgās personas, likumsargi ierosinājuši kriminālprocesu. Divi no aizdomās turētajiem ir sākumskolas vecuma bērni. “Bez Tabu” izdevās satikt un izvaicāt jaunākā, 8 gadus veca zēna, māti.

Atpūsties vai nedaudz nopelnīt? Vairāki tūkstoši jauniešu visā Latvijā uzsāk valsts organizētu vasaras darbu

Atpūsties vai nedaudz nopelnīt? Vairāki tūkstoši jauniešu visā Latvijā uzsāk valsts organizētu vasaras darbu 1

Atpūsties vai tomēr drusku nopelnīt? Dilemma, kas ik vasaru piemeklē vecāko klašu skolēnus. Nodarbinātības valsts aģentūra arī šogad organizēja pieteikšanos un jau pavasarī sāka vest kopā potenciālos darba devējus ar jauniešiem – strādātgribētājiem. Visā Latvijā apstiprinātas 7500 darba vietu, un to skaits solās vēl pieaugt. Kā skolēniem veicas pirmajās darba dienās?

"Latgali pa druskai cērt nost! Varakļāniem jābūt Latgalē!" Latgales "narkobaronesei" Varakļānu jezga "uzsit asinis"

"Latgali pa druskai cērt nost! Varakļāniem jābūt Latgalē!" Latgales "narkobaronesei" Varakļānu jezga "uzsit asinis" 17

Par Latgales “narkobaronesi” dēvētā Dzidras kundze, kuras dārzu aizdomās par narkotiskās marihuānas audzēšanu pirms dažiem gadiem brutāli uzraka un no tā izņēma stādus policija, izcīnījusi taisnību tiesā – pierādījusi, ka policisti rīkojušies neapdomīgi, kā rezultātā izcīnījusi arī “sāpju naudu” par likumsargu pāridarījumu. Nu Dzidra ar skaļu viedokli iesaistās cīņā par Varakļānu atstāšanu Latgalē, lai gan daudzi varakļānieši, pat Satversmes tiesa šo pilsētu grib redzēt Madonas novadā, Vidzemē.

Latvijā atvērs pirmo bezmaksas jauniešu mentālās veselības pārbaudes punktu

Latvijā atvērs pirmo bezmaksas jauniešu mentālās veselības pārbaudes punktu 2

Lai veicinātu psihoterapijas pieejamību pusaudžiem un jauniešiem, informācijas tehnoloģiju uzņēmums “TietoEVRY” ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru, sākot no 10.jūnija, nodrošinās bezmaksas mentālās veselības pārbaudes jeb “check-up” punktu Jaunās Teikas kopstrādes telpu “Teikums” terasē, informēja “TietoEVRY” mārketinga un komunikācijas speciāliste Inga Grencberga,

"Nevis pret bērniem, bet pret vietu!" Madonas pusē top ģimenes namiņš bērniem bez vecāku aprūpes; tracis par vietas izvēli

"Nevis pret bērniem, bet pret vietu!" Madonas pusē top ģimenes namiņš bērniem bez vecāku aprūpes; tracis par vietas izvēli 4

Deinstitucionalizācijas projekta, kas valstī paredz atteikšanos no aprūpes institūciju pakalpojumiem un jaunas vides patstāvīgai dzīvei izveidi, ietvaros Madonas novada Ozolu ciemā būvē šim mērķim atbilstošu infrastruktūru. Iedzīvotāji pauž negatīvu nostāju pret vietas izvēli namam, kurā, nodrošinot ģimensku vidi, paredzēts izmitināt bez vecāku aprūpes palikušus bērnus.

"Ar apsargiem visādi gadījies, nācies arī mukt!" Skeitbordists Madars Apse nosoda agresiju pret skeiteriem, jo īpaši bērniem

"Ar apsargiem visādi gadījies, nācies arī mukt!" Skeitbordists Madars Apse nosoda agresiju pret skeiteriem, jo īpaši bērniem 63

Latvijas profesionālais skeitbordists Madars Apse, reaģējot uz “Bez Tabu” sižetā stāstīto par tirdzniecības centra (TC) apsardzes darbinieka agresiju pret nepilngadīgu puisi, kurš bija ieradies TC stāvlaukumā skrituļot, pauž nosodījumu par vardarbību pret bērnu un kopumā par, viņaprāt, nereti pārlieki bargo vēršanos pret skrituļotājiem, kuri savām aktivitātēm iecienījuši pilsētvidi. Esot jau 20 gadus uz dēļa, Apse stāsta par savu skeitošanas pieredzi daudzās pasaules pilsētās.

Psihoterapeits aicina veidot norobežotu kopienu jauniešiem ar narkotiku problēmām

Psihoterapeits aicina veidot norobežotu kopienu jauniešiem ar narkotiku problēmām 1

Patlaban pieejamie pakalpojumi jauniešiem ar narkotisko vielu problēmām nav gana efektīvi, tādējādi būtu jāveido norobežota kopiena, kur šie jaunieši varētu izrauties no savas vides un saņemt piemērotu palīdzību, intervijā aģentūrai pauž Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Sakss Konstantinovs.

"Baidos! Kā lai pasargā bērnus?" Grausts "monstrs" apdraud daugavpiliešus, degradē vidi; domnieki bezspēcīgi

"Baidos! Kā lai pasargā bērnus?" Grausts "monstrs" apdraud daugavpiliešus, degradē vidi; domnieki bezspēcīgi

Daugavpiliešus satrauc milzu grausts Siguldas ielā, kas, atrodoties līdzās daudzdzīvokļu mājām, gadiem ilgi pamests novārtā, vilina uz bīstamām izklaidēm bērnus un jauniešus. Pašvaldībā skaidro, ka šo, tāpat kā citus graustus, īpašniekiem nav rocības nedz sakārtot, nedz nojaukt, un arī vietvarai nav līdzekļu nojaukšanai, kaut to pašvaldībai atļauts darīt, ja ēka ilgstoši pamesta novārtā.

Jēkabpilī naktī nodegušie "golfiņi": apšauba policijas īssavienojuma versiju

Jēkabpilī naktī nodegušie "golfiņi": apšauba policijas īssavienojuma versiju 7

Šoruden Jēkabpilī, Nameja ielā, pēc pusnakts aizdegās automašīna, liesmas izpostīja arī blakus novietoto spēkratu. Kamēr Valsts policija secinājusi, ka pie vainas ir īssavienojums, daļa apkaimē dzīvojošo jēkabpiliešu šādu likumsargu secinājumu apšauba, uzskatot, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

"Ja noķertu, sadotu pa seju!" Balvu "spoks" huligāns notverts? Iedzīvotāji ziņo par jauniem nedarbiem

"Ja noķertu, sadotu pa seju!" Balvu "spoks" huligāns notverts? Iedzīvotāji ziņo par jauniem nedarbiem 1

Biedē gājējus, izlec uz brauktuves priekšā automašīnām, pārsteidzot šoferus un izraisot bīstamas situācijas satiksmē – par šādiem un citiem Balvu “spoka” nedarbiem “Bez Tabu” stāstīja oktobra vidū. Balvu novada pašvaldības policisti pat ārpus darba laika uzņēmās misiju “nomedīt” spoku līdz zīmīgai dienai – Halovīnam. Visu svēto nakts priekšvakarā “Bez Tabu” atkārtoti ziņo no Balviem, kādus nedarbus spoks vēl sastrādājis, vai beidzot nebēdnis noķerts.

Markus Riva, Mārtiņš Kapzems un citi sabiedrībā zināmi cilvēki aicina jauniešus piedalīties "Panākumu skolas" online seminārā!

Markus Riva, Mārtiņš Kapzems un citi sabiedrībā zināmi cilvēki aicina jauniešus piedalīties "Panākumu skolas" online seminārā!

”Panākumu skola” norisinās jau ceturto gadu, un tās mērķis ir uzrunāt jauniešus viņiem saprotamā veidā klātienes un interneta semināros, lai ar lektoru palīdzību nodotu jauniešiem zināšanas un iedvesmu ceļā uz nozīmīgu un jēgpilnu karjeru. Semināru saturs tiek veidots, lai papildinātu jauniešu zināšanas un prasmes par pašreizējo darba tirgu, sabiedrības ekonomisko, tehnoloģisko un arī sociālo situāciju un tās attīstību.

"Iekšpagalmus labotu, nevis "sūda" soliņus taisītu!" Jēkabpils ar soliņu par 15 000 atkal pārsteidz. Vai "īpašais dizains" nočiepts?

"Iekšpagalmus labotu, nevis "sūda" soliņus taisītu!" Jēkabpils ar soliņu par 15 000 atkal pārsteidz. Vai "īpašais dizains" nočiepts? 12

Jēkabpilī tapis īpaša dizaina soliņš, kura izmaksas – 15 tūkstoši eiro – raisa neizpratni daļai jēkabpiliešu. Pilsētas iedzīvotājiem spilgtā atmiņā ir citi vērienīgie pašvaldības tēriņi, piemēram, pirms dažiem gadiem tapusī sabiedriskā tualete par 85 tūkstošiem eiro, ko tautā sauc par “zelta tualeti”. Līdz ar soliņa uzstādīšanu jēkabpilieši jau atkal vaicā, vai domnieki nav pārlieku izšķērdīgi, vai naudu nevarēja iztērēt lietderīgāk? Tāpat iedzīvotāji soliņa īpašajā dizainā saskata līdzību ar cita dizainera veidojumu, kas vedina domāt, ka pašvaldības pārstāvji nočiepuši ideju.