Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Izmeklēšana

Jēkabpilī naktī nodegušie "golfiņi": apšauba policijas īssavienojuma versiju

Jēkabpilī naktī nodegušie "golfiņi": apšauba policijas īssavienojuma versiju 7

Šoruden Jēkabpilī, Nameja ielā, pēc pusnakts aizdegās automašīna, liesmas izpostīja arī blakus novietoto spēkratu. Kamēr Valsts policija secinājusi, ka pie vainas ir īssavienojums, daļa apkaimē dzīvojošo jēkabpiliešu šādu likumsargu secinājumu apšauba, uzskatot, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

Krāva stropus bagāžniekā ar visām bitēm! Bezbailība, nozogot 17 stropus, Ludzas novadā pārsteidz pat likumsargus

Krāva stropus bagāžniekā ar visām bitēm! Bezbailība, nozogot 17 stropus, Ludzas novadā pārsteidz pat likumsargus

Ludzas novadā zagļi no kāda īpašuma iespējuši nozagt 17 stropus ar visām bitēm un vasarā iegūto medu. Zagļi, realizējot to visu, varēja negodprātīgi iegūt vērienīgu summu, bet policistu spēja ātri reaģēt un atjautība izjauca zagļu plānus: drīz vien garnadži tika notverti un nozagtais atdots īpašniekam. Cits Ludzas puses biškopis sniedz noderīgus padomus, kā aroda brāļiem pasargāt stropus un medu, tai skaitā saimniecībās, kur stropiem tuvumā nav saimnieka māju.

Krāslavas zvērīgā slepkavība: apsūdzēto brīvlaišana, tuvinieku sagrautās dzīves, tieslietu ministrs kritizē tiesu

Krāslavas zvērīgā slepkavība: apsūdzēto brīvlaišana, tuvinieku sagrautās dzīves, tieslietu ministrs kritizē tiesu 2

Rubrikas “Toreiz un tagad” ietvaros raidījums “Bez Tabu” atkārtoti tikās ar Krāslavā pirms gada zvērīgi līdz nāvei piekautā Andra Olehno māsu, kura, tāpat kā liela daļa sabiedrības, pauda sašutumu par Daugavpils tiesas lemto atbrīvot no apcietinājuma trīs apsūdzētos. Jau iepriekš iedzīvotāji bažījās, ka pagājušogad pirms apcietināšanas iespējamie vainīgie ietekmējuši vai varētu ietekmēt lieciniekus. Krāslavas slepkavības lieta, tiesvedība tajā piesaistījusi arī tieslietu ministra Jāņa Bordāna uzmanību. Raidījumu “Bez Tabu” Bordāns informēja, ka ieplānojis vizīti Daugavpils tiesā, lai uzklausītu argumentāciju par lēmumu atbrīvot apsūdzētos no apcietinājuma un pārrunātu ar Temīdas kalpiem veidus, kā turpmāk komunicēt ar sabiedrību. Viņaprāt, tiesai detalizētāk jāskaidro, kāpēc smagos noziegumos apsūdzētie tiek atbrīvoti no apcietinājuma. Bordāns pauda uzskatu, ka līdzšinējā tiesas komunikācija iedragā sabiedrības uzticību tiesai.

Slepkavība Ogrē: Valsts policija pabeidz izmeklēšanu 10 gadu senā lietā

Slepkavība Ogrē: Valsts policija pabeidz izmeklēšanu 10 gadu senā lietā 3

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu un prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par pirms desmit gadiem Ogrē izdarītu slepkavību. Mērķtiecīga darba rezultātā šā gada aprīlī slepkavība tika atklāta un aizdomās par noziegumu tika aizturēta bojāgājušās darba kolēģe, informē Valsts policija.

Būvnieku karteļa un kukuļošanas lieta: Latvijā "klibo" iepirkumu sistēma

Būvnieku karteļa un kukuļošanas lieta: Latvijā "klibo" iepirkumu sistēma 2

Latvijā “klibo” iepirkumu sistēma – tas ir pirmais politiķu secinājums pēc ziņām, ka būvniecības jomā vairāku gadu garumā, iespējams, pastāvējis vērienīgs kartelis un liela apjoma kukuļošana. Valdības vadītājs ir gatavs sistēmā meklēt trūkumus un tos novērst, bet citi uzskata, – ar to šoreiz nebūs līdzēts.

Konkurences padome aicina būvniecības kartelī iesaistītos uzņēmumus atzīties

Konkurences padome aicina būvniecības kartelī iesaistītos uzņēmumus atzīties 2

Pēc otrdien vērienīgajām kratīšanām vismaz 10 būvniecības uzņēmumos un pie valsts amatpersonām aizturēto šobrīd nav. Sešiem nopratinātajiem varētu būt izvirzītas apsūdzības. Konkurences padome (KP) tikmēr aicina būvniecības uzņēmumus, kuri, iespējams, iesaistīti karteļa veidošanā un citās nelikumībās, atzīties, solot samazināt gaidāmās soda sankcijas.

Tiesa neapcietina arī bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Garbaru

Tiesa neapcietina arī bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Garbaru 7

Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien teju visas dienas garumā izskatīja Iekšējā drošības biroja (IDB) lūgumu paturēt apcietinājumā četras personas aizdomās par noziedzīgām darbībām Latvijas austrumu robežas izbūvē. Lietā iesaistīts bijušais Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Normunds Garbars, viens dienestā esošs robežsardzes darbinieks un divi būvuzņēmuma “Igate” pārstāvji.

"Krāslavas iecirkņa skaidrojumi nav pieņemami!" Iekšlietu ministrs Ģirģens pieprasa pārbaudes slepkavības izmeklētāju darbā

"Krāslavas iecirkņa skaidrojumi nav pieņemami!" Iekšlietu ministrs Ģirģens pieprasa pārbaudes slepkavības izmeklētāju darbā 10

Saistībā ar nežēlīgās vīrieša slepkavības izmeklēšanu Krāslavā, reaģējot uz bažām par likumsargu darbu, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens devis uzdevumu Valsts policijai (VP) izvērtēt iespējamību uzsākt disciplinārlietu pret Valsts policijas amatpersonām. Tāpat ministrs pieprasījis Iekšējās drošības birojam uzsākt resorisko pārbaudi, lai noskaidrotu, vai policistu rīcībā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

"Policijas neprofesionalitāte radījusi nedrošības sajūtu!" Saistībā ar Krāslavas slepkavību Saeimas deputāts vēršas iekšlietu struktūrās

"Policijas neprofesionalitāte radījusi nedrošības sajūtu!" Saistībā ar Krāslavas slepkavību Saeimas deputāts vēršas iekšlietu struktūrās 23

Saistībā ar ”Bez Tabu” sižetu par 28 gadus vecā vīrieša nežēlīgo piekaušanu Krāslavā, kā rezultātā puisis mira, Saeimas deputāts, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā partija) nosūtījis vēstuli iekšlietu ministram, Valsts policijas (VP) priekšniekam un Prokuratūrai, paužot viedokli, ka policijas rīcība, nepieprasot aizdomās turētajiem kā drošības līdzekli apcietinājumu, ir neprofesionāla. Rancāns aicina VP priekšnieku nekavējoties uzsākt dienesta pārbaudi un nodot lietu izmeklēšanai citā VP struktūrvienībā.