Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Piektdiena, 16. novembris

Hugo, Uga, Uģis

Horoskops aunam

Šodien uzmanības un kritiķa gars būs tavs pavadonis. Ņemot vērā šodienas īpaši kritisko skatu, vari pārskatīt kādus dokumentus vai rediģēt tekstus. Neviena kļūdiņa neizspruks sveikā.

Horoskops vērsim

Būsi nobriedis galīgā lēmuma pieņemšanai par cilvēkiem un jautājumiem, kas tevi pēdējā laikā visvairāk ir nodarbinājuši. Gaidīsi īsto brīdi un netradicionālu veidu kā to pasniegt.

Horoskops dvīņiem

Sirds afērās un mīlestības pinekļos jābūt godīgam un atbildīgam. Jātur solījumi un jāuzņemas atbildība. Skaidra valoda noņems nevajadzīgo aizdomu, aizvainojumu un neuzticēšanās plīvuru.

Horoskops vēzim

Piedalies kādā sen plānotā, unikālā pasākumā, kas ļaus atslēgties no mājas lietām un pat palīdzēs atšķetināt vienu otru domu mezglu. Kad pamodīsies tava radošā smadzeņu puslode, visas nepatīkamās emocionālās nokrāsas pazudīs kā nebijušas.

Horoskops lauvai

Ja tev ir saplānoti darbi un pienākumi, kurus nevar atlikt, netērē laiku un ķeries pie tiem nekavējoties. Jo dienas laikā tavi ceļi var kļūt neizdibināmi un apņēmība slinka.

Horoskops jaunavai

Praktiskās lietas – rēķini, pirkumi un četrkājainie mājas mīluļi paņems visus tavus spēkus. Atliks vien kā pasnaust pie televizora un noraudzīties notikumos, nevis tajos piedalīties.

Horoskops svariem

Tev gribēsies vientulību, lai padomātu. Labs brīdis, lai prātā pārcilātu nesenos notikumus, īpaši tos sarežģītākos. Objektīvi sadali savus enerģijas resursus un neatstāj uz vakaru lielākos darbus.

Horoskops skorpionam

Taviem vārdiem šodien jābūt ar riktīgi gruntīgu segumu. Ja reiz esi izlēmis atvērt muti, noved sarunu līdz loģiskām beigām. Tavs viedoklis daudziem šķitīs graujošs un nežēlīgs.

Horoskops strēlniekam

Šī materiālā pasaule tevi ir ierāvusi savos apskāvienos un nelaiž vaļā. Šodien pirkšanas kāre zaudējusi sāta sajūtu. Sevis lutināšana ir ļoti veselīgas pašapziņas rādītājs, bet nepārcenties.

Horoskops mežāzim

Tavs parasti skaidrais prāts šodien tāds aizmiglots un neobjektīvs. Visādi komersanti tevi apstrādās kā mazo bērnu. Neiekrīti šajos slazdos, jo iegādātais izrādīsies galīgi neatbilstošs iztērētajiem līdzekļiem.

Horoskops ūdensvīram

Neseno dienu problēmas tevi mudinās apgūt prasmes orientēties neaptveramajā informācijas jūrā, lai nepazaudētos un nenogrimtu nevajadzīgos sīkumos, bet būtu cienīgs oponents gan vārdu, gan darbu kaujās.

Horoskops zivīm

Ja starp tevi un partneri joprojām ir spriedze, šodien visu nokārto. Īpaši, ja tas skar Jūsu kopdzīves juridisko pusi. Pat ja saruna pārkāpj pašcieņas uzbūvētos aizsargmūrus, turpini komunicēt un neizslēdz saziņas mehānismus.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Izglītības reforma

Šadurskis atzīst, ka koalīcijas biedriem pārāk maz skaidrojis ieguvumus no jaunā mācību satura ieviešanas, kas nu atlikts

Šadurskis atzīst, ka koalīcijas biedriem pārāk maz skaidrojis ieguvumus no jaunā mācību satura ieviešanas, kas nu atlikts 4

“Nekāda traģēdija nav notikusi,” tā pirmdien paziņoja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, reaģējot uz pagājušās nedēļas Saeimas komisijas lēmumu par gadu atlikt jaunā – kompetencēs balstītā – mācību satura ieviešanu Latvijas skolās. Koalīcijas partijas vienojušās šo jautājumu izlemt šonedēļ Saeimas sēdē. Iecere par skolas sākšanu no sešu gadu vecuma gan atstāta nākamajai Saeimai.

Šadurskis par "sešgadnieku reformu": Jauno saturu saņems visi

Šadurskis par "sešgadnieku reformu": Jauno saturu saņems visi 1

Jautājums saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma nodots izlemšanai Saeimā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

Izglītības reforma turpinās - Saeima konceptuāli atbalsta pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā

Izglītības reforma turpinās - Saeima konceptuāli atbalsta pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā

Vairākas stundas ilgas, niknas, bet bez pārsteigumiem – tā varētu aprakstīt ceturtdien Saeimā notikušās debates par pāreju uz mācībām tikai valsts valodā. Beigu beigās parlaments ilgi gaidīto reformu konceptuāli atbalstīja. Pret to balsoja tikai “Saskaņas” frakcija. Tiesa, lai reformu sāktu īstenot, Saeimā būs nepieciešami vēl vismaz divi balsojumi.

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Lai gan gads tika aizvadīts vēlēšanu zīmē, politiskā dzīve bija bagāta ar daudziem notikumiem. Tika turpinātas pretrunīgi vērtētas reformas veselības aprūpē un izglītības sistēmā. 2017. gads arī nesa gan sasniegumus, gan skandālus diplomātijā. Bez kaislībām neiztika ne Saeimā, ne valdībā, taču tās stabilitāte palika nesatricināma.

Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši

Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši 4

Jaunais skolu tīkla optimizācijas modelis, ko šonedēļ prezentēja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, paredz visā Latvijā slēgt vai apvienot ar citām vairāk nekā pusi vidusskolu, dubultot pedagogu algu un arī atjaunot daudzus ceļu kilometrus. Lai gan Izglītības ministrijas mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti, daļa pedagogu šaubās, vai izmaiņas šo mērķi nodrošinās.

Likuma brāķis un dumpis koalīcijā draud izgāzt pirms vairākiem gadiem aizsākto skolu tīkla reformu

Likuma brāķis un dumpis koalīcijā draud izgāzt pirms vairākiem gadiem aizsākto skolu tīkla reformu 5

Valdības koalīcijas partijas negaidīti saplūkušās par to, cik mazām atļauts būt lauku vidusskolām. Minimālā skolēnu skaita noteikšana bija daļa no Izglītības ministres Mārītes Seiles savulaik sāktās skolu tīkla reformas. Bet tagad kādas pašvaldības sūdzība Satversmes tiesai draud šos gadiem ilgi kaltos plānus izjaukt. Saeimas deputāti tikmēr nevar vienoties par likuma izmaiņām, kas reformas ieceres pasargātu.

Skolu tīkla optimizācijas priekšlikumi tiks sagatavoti līdz oktobrim; jau tagad paredzama liela pašvaldību pretestība

Skolu tīkla optimizācijas priekšlikumi tiks sagatavoti līdz oktobrim; jau tagad paredzama liela pašvaldību pretestība 2

Izglītības ministrijas pētījums par skolu kvalitāti Latvijā kļūs par pamatu skolu tīkla reformai. Patlaban iecerēts, ka līdz oktobrim ministrija sagatavos savu redzējumu par mācību iestāžu izvietojumu Latvijā. Tas ļaušot saprast, kuras skolas apvienot, kuras – likvidēt. Jau tagad gan var droši prognozēt, ka daudzas pašvaldības pretosies ministrijas iecerēm.

"Profenēm" cenšas atdot agrāko prestižu - investē miljonus un divkāršo stipendijas

"Profenēm" cenšas atdot agrāko prestižu - investē miljonus un divkāršo stipendijas 1

Turpinām TV3 un pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica projektu ”Jaunā skola”. Šoreiz pievēršamies pirms sešiem gadiem uzsāktajai profesionālās izglītības reformai, kad labākos spēkus apkopoja kompetences centros un burtiski apbēra ar Eiropas naudu, lai tehnikumiem pievilinātu vairāk audzēkņu. Viens no šādiem labajiem piemēriem atrodams Ogrē.