Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Ceturtdiena, 20. septembris

Guntra, Ginters, Marianna

Horoskops aunam

Meklēsi iespēju realizēties kādā samērā riskantā darījumā ar diezgan grūti prognozējamām sekām. Ja neieklausīsies citu izteiktajās prognozēs, vinnesta varbūtība daudzkārt samazināsies.

Horoskops vērsim

Tu nomaldīsies no pareizā ceļa, ja būsi pārvērtējis savu spēku vai tavas notikumu prognozes izrādīsies kļūdainas. Tāpēc iesaisties tikai tādos darījumos, kur esi nemaldīgi pārliecināts par savu varēšanu.

Horoskops dvīņiem

Dienas gaitā var pieaugt spriedze attiecībās ar citiem cilvēkiem, kas konstruktīvas sarunas un darbības var ievirzīt galīgi neprognozējamā gultnē. Noskaņojies izaicinājumiem un arī pārslodzei.

Horoskops vēzim

Tas, kas sākumā šķitīs patiess un uzticams, beigās var izrādīties neīsts un melīgs. Tāpēc turi visas savas maņas modras, lai nepalaistu garām nelielās norādes, kas tevi mudinās doties pareizajā virzienā.

Horoskops lauvai

Samierinies, ka tu neesi vienīgais ar ietekmi un pēdējā vārda tiesībām kolektīvā. Citu cilvēku neatkarīgā rīcība, kas neatbilst taviem priekšstatiem par lietu kārtību, mudinās tevi izvirzīt prasības, kuras nav izpildāmas.

Horoskops jaunavai

Esi pamodies ar vēlēšanos darīt vairāk un arī to, ko noteikti nevajadzētu. Enerģijas rezerves tevi nodrošinās ar nepieciešamo degsmi un apetīti pēc lielāka kumosa, nekā spēj apēst.

Horoskops svariem

Iespējams piedzīvosi vilšanos savos sabiedrotajos un domubiedros, bet pats arī esi vainojams notiekošajā. Izmaini spēka pielikšanas punktus. Lietas un cilvēki nostāsies savās vietās.

Horoskops skorpionam

Ļoti rūpīgi attiecies pret visiem, kuri analīzē un vērtē tavu darbu, jo viņu spēkos būs ietekmēt tavas finanses. Partnerattiecībās var gadīties kāds pārpratums, galvenokārt dēļ pienākumiem un solījumiem, kurus nespēj pildīt.

Horoskops strēlniekam

Enerģijas un spēka šodien tik daudz, ka vēlēsies uzņemties papildus slodzi no brīvas gribas un ar prieku. Rezultāts būs gan materiāls gandarījums, gan fizisks izsīkums.

Horoskops mežāzim

Šodien piedzīvosi situācijas, kuras pārbaudīs tavas un partneru sadarbības dzīvotspēju. Nenogalini laika pārbaudi izturējušas iestrādes spontānu nesaskaņu vārdā, jo tev vēl ne reizi vien nāksies sadarboties ar šiem cilvēkiem.

Horoskops ūdensvīram

Šodien no citas perspektīvas spēsi paraudzīties uz senām problēmām un pārstāsi cilāt vecās lietas. Spēka būs pietiekoši, lai pārliecinātu savus oponentus, kā arī saviem mīļajiem atradīsi pareizos vārdus.

Horoskops zivīm

Mēģinot saīsināt ceļu uz panākumiem, tu nevilšus to vari padarīt garāku un grūtāku. Neatklāj savu stratēģiju un taktiku, pirms neesi pārliecināts, ka tā nostrādās.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Izglītības reforma

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Šadurskis atzīst, ka koalīcijas biedriem pārāk maz skaidrojis ieguvumus no jaunā mācību satura ieviešanas, kas nu atlikts

Šadurskis atzīst, ka koalīcijas biedriem pārāk maz skaidrojis ieguvumus no jaunā mācību satura ieviešanas, kas nu atlikts 4

“Nekāda traģēdija nav notikusi,” tā pirmdien paziņoja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, reaģējot uz pagājušās nedēļas Saeimas komisijas lēmumu par gadu atlikt jaunā – kompetencēs balstītā – mācību satura ieviešanu Latvijas skolās. Koalīcijas partijas vienojušās šo jautājumu izlemt šonedēļ Saeimas sēdē. Iecere par skolas sākšanu no sešu gadu vecuma gan atstāta nākamajai Saeimai.

Šadurskis par "sešgadnieku reformu": Jauno saturu saņems visi

Šadurskis par "sešgadnieku reformu": Jauno saturu saņems visi 1

Jautājums saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma nodots izlemšanai Saeimā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

Izglītības reforma turpinās - Saeima konceptuāli atbalsta pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā

Izglītības reforma turpinās - Saeima konceptuāli atbalsta pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā

Vairākas stundas ilgas, niknas, bet bez pārsteigumiem – tā varētu aprakstīt ceturtdien Saeimā notikušās debates par pāreju uz mācībām tikai valsts valodā. Beigu beigās parlaments ilgi gaidīto reformu konceptuāli atbalstīja. Pret to balsoja tikai “Saskaņas” frakcija. Tiesa, lai reformu sāktu īstenot, Saeimā būs nepieciešami vēl vismaz divi balsojumi.

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Lai gan gads tika aizvadīts vēlēšanu zīmē, politiskā dzīve bija bagāta ar daudziem notikumiem. Tika turpinātas pretrunīgi vērtētas reformas veselības aprūpē un izglītības sistēmā. 2017. gads arī nesa gan sasniegumus, gan skandālus diplomātijā. Bez kaislībām neiztika ne Saeimā, ne valdībā, taču tās stabilitāte palika nesatricināma.

Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši

Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši 4

Jaunais skolu tīkla optimizācijas modelis, ko šonedēļ prezentēja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, paredz visā Latvijā slēgt vai apvienot ar citām vairāk nekā pusi vidusskolu, dubultot pedagogu algu un arī atjaunot daudzus ceļu kilometrus. Lai gan Izglītības ministrijas mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti, daļa pedagogu šaubās, vai izmaiņas šo mērķi nodrošinās.

Likuma brāķis un dumpis koalīcijā draud izgāzt pirms vairākiem gadiem aizsākto skolu tīkla reformu

Likuma brāķis un dumpis koalīcijā draud izgāzt pirms vairākiem gadiem aizsākto skolu tīkla reformu 5

Valdības koalīcijas partijas negaidīti saplūkušās par to, cik mazām atļauts būt lauku vidusskolām. Minimālā skolēnu skaita noteikšana bija daļa no Izglītības ministres Mārītes Seiles savulaik sāktās skolu tīkla reformas. Bet tagad kādas pašvaldības sūdzība Satversmes tiesai draud šos gadiem ilgi kaltos plānus izjaukt. Saeimas deputāti tikmēr nevar vienoties par likuma izmaiņām, kas reformas ieceres pasargātu.

Skolu tīkla optimizācijas priekšlikumi tiks sagatavoti līdz oktobrim; jau tagad paredzama liela pašvaldību pretestība

Skolu tīkla optimizācijas priekšlikumi tiks sagatavoti līdz oktobrim; jau tagad paredzama liela pašvaldību pretestība 2

Izglītības ministrijas pētījums par skolu kvalitāti Latvijā kļūs par pamatu skolu tīkla reformai. Patlaban iecerēts, ka līdz oktobrim ministrija sagatavos savu redzējumu par mācību iestāžu izvietojumu Latvijā. Tas ļaušot saprast, kuras skolas apvienot, kuras – likvidēt. Jau tagad gan var droši prognozēt, ka daudzas pašvaldības pretosies ministrijas iecerēm.

"Profenēm" cenšas atdot agrāko prestižu - investē miljonus un divkāršo stipendijas

"Profenēm" cenšas atdot agrāko prestižu - investē miljonus un divkāršo stipendijas 1

Turpinām TV3 un pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica projektu ”Jaunā skola”. Šoreiz pievēršamies pirms sešiem gadiem uzsāktajai profesionālās izglītības reformai, kad labākos spēkus apkopoja kompetences centros un burtiski apbēra ar Eiropas naudu, lai tehnikumiem pievilinātu vairāk audzēkņu. Viens no šādiem labajiem piemēriem atrodams Ogrē.