Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Svētdiena, 24. jūnijs

Jānis

Horoskops aunam

Jauni iespaidi, draudzības un arī no tām izrietošās iespējas. Galvenais – nesēdēt malā, bet baudīt ar pilnu krūti un arī vēderu. Labāk veiksies, ja būsi norūpējies ne tikai par savu, bet arī citu cilvēku labsajūtu.

Horoskops vērsim

Jāņu laikā izdosies iedziļināties notiekošā likumsakarībās un izmantot tās personīgu panākumu gūšanai. Var gadīties, ka nāksies spēlēt galveno un vadošo lomu kādā svarīgā un nozīmīgā pasākumā.

Horoskops dvīņiem

Pēc papardes zieda orientēšanās sacensībām, ir laiks uzspēlēt mīlas vai azarta spēli, vai vismaz sākt īstenot kādu pārgalvīgu domu. Vairāk uzticies intuīcijai, nevis racionāliem prāta slēdzieniem. Lielākajā daļā gadījumu tas arī attaisnosies.

Horoskops vēzim

Pievērsies dzīves garīgajai pusei, atbrīvojies no liekā, nevajadzīgā, nevēlamā. Šodien labāk būt atturīgam, konservatīvam, turpināt iesākto un respektēt rakstītos un nerakstītos likumus. Apstākļiem strauji mainoties, spēsi piemēroties un piedzīvosi patīkamas pārmaiņas un jaunas tikšanās.

Horoskops lauvai

Būsi ieredzēts un gaidīts jebkurā sabiedrībā un tas nodrošina iespējas gan atpūsties, gan izklaidēties pēc sirds patikas. Partnerus vari atrast bez liekas piepūles, tomēr dod priekšroku domubiedriem. Sirdsbalsij šobrīd var un vajag uzticēties.

Horoskops jaunavai

Pavadi laiku kopā ar sev mīļiem cilvēkiem un velti laiku aktivitātēm, kas tevi no sirds aizrauj. Vislabāk šo dienu veltīt mājai, ģimenei un saviem vistuvākajiem draugiem - pēc iespējas šaurākā un intīmākā cilvēku sabiedrībā.

Horoskops svariem

Izbaudi pozitīvo uzmanību, kādu tu saņemsi no draugiem un darbabiedriem. Šajās svētku dienās daudz jaunu ideju, kuru realizācija var likt pamatus nākotnes labklājībai. Labāk dzīvosies, ja neļaujies tikt apkrāpts, piemānīts, apvārdots un citādi apdullināts.

Horoskops skorpionam

Vari sajusties kā krustcelēs stāvot. No vienas puses, ir vēlme būt nesavtīgam, no otras – izmantot iespēju un pēc iespējas būt ieguvējam no pašreizējās situācijas. Īstais ieguvējs izrādīsies, ja spēsi nosargāt vakar sameklēto papardes ziedu.

Horoskops strēlniekam

Ja ir izvēle, dodies uz vietu, kur nekad neesi bijis. Romantika sekos tavās pēdiņās, lai kurp tu dotos! Tomēr ceļojumā pievērs uzmanību ēdiena un ūdens kvalitātei, kā arī svešu ļaužu teiktajam.

Horoskops mežāzim

Dodies izbrukumos kopā ar draugiem un smelies iedvesmu dabas skaistumā. Jāņu laikā izdosies atrast, ieraudzīt un nobaudīt jauno, neparasto kā arī izmantot to savā darbībā. Ja tiks turpināts iesāktais, tas sekmēsies. Jāizvairās no pārlieka egoisma un pašlabuma meklēšanas attiecībās ar tuviem cilvēkiem.

Horoskops ūdensvīram

Jāņu dienā vari tikt pie negaidītas papildus naudas, tāpēc priecājies un izbaudi tās sniegtās iespējas. Labāk pieturies pie visa sen pārbaudītā un jau sen zināmā, baudu eksperimentus atstājot citai dienai.

Horoskops zivīm

Tev vajadzēs pievērst uzmanību zīmēm, ko sūta liktenis un var nākties pieņemt neērtu lēmumu. Ja papardes zieds nav identificēts, nepārstāsi meklēt īstos cilvēkus – dzīvei, darbam, izklaidei.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Izglītības reforma

Šadurskis atzīst, ka koalīcijas biedriem pārāk maz skaidrojis ieguvumus no jaunā mācību satura ieviešanas, kas nu atlikts

Šadurskis atzīst, ka koalīcijas biedriem pārāk maz skaidrojis ieguvumus no jaunā mācību satura ieviešanas, kas nu atlikts 4

“Nekāda traģēdija nav notikusi,” tā pirmdien paziņoja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, reaģējot uz pagājušās nedēļas Saeimas komisijas lēmumu par gadu atlikt jaunā – kompetencēs balstītā – mācību satura ieviešanu Latvijas skolās. Koalīcijas partijas vienojušās šo jautājumu izlemt šonedēļ Saeimas sēdē. Iecere par skolas sākšanu no sešu gadu vecuma gan atstāta nākamajai Saeimai.

Šadurskis par "sešgadnieku reformu": Jauno saturu saņems visi

Šadurskis par "sešgadnieku reformu": Jauno saturu saņems visi 1

Jautājums saistībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma nodots izlemšanai Saeimā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība).

Izglītības reforma turpinās - Saeima konceptuāli atbalsta pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā

Izglītības reforma turpinās - Saeima konceptuāli atbalsta pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā

Vairākas stundas ilgas, niknas, bet bez pārsteigumiem – tā varētu aprakstīt ceturtdien Saeimā notikušās debates par pāreju uz mācībām tikai valsts valodā. Beigu beigās parlaments ilgi gaidīto reformu konceptuāli atbalstīja. Pret to balsoja tikai “Saskaņas” frakcija. Tiesa, lai reformu sāktu īstenot, Saeimā būs nepieciešami vēl vismaz divi balsojumi.

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Cīņa par varu pašvaldībās, Saeimas ignorēts prezidents, nesatricināmā valdība - 2017. gads politikā

Lai gan gads tika aizvadīts vēlēšanu zīmē, politiskā dzīve bija bagāta ar daudziem notikumiem. Tika turpinātas pretrunīgi vērtētas reformas veselības aprūpē un izglītības sistēmā. 2017. gads arī nesa gan sasniegumus, gan skandālus diplomātijā. Bez kaislībām neiztika ne Saeimā, ne valdībā, taču tās stabilitāte palika nesatricināma.

Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši

Skolu tīkla optimizācija varētu prasīt vairāk nekā puses Latvijas skolu slēgšanu; pedagogi sašutuši 4

Jaunais skolu tīkla optimizācijas modelis, ko šonedēļ prezentēja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, paredz visā Latvijā slēgt vai apvienot ar citām vairāk nekā pusi vidusskolu, dubultot pedagogu algu un arī atjaunot daudzus ceļu kilometrus. Lai gan Izglītības ministrijas mērķis ir uzlabot izglītības kvalitāti, daļa pedagogu šaubās, vai izmaiņas šo mērķi nodrošinās.

Likuma brāķis un dumpis koalīcijā draud izgāzt pirms vairākiem gadiem aizsākto skolu tīkla reformu

Likuma brāķis un dumpis koalīcijā draud izgāzt pirms vairākiem gadiem aizsākto skolu tīkla reformu 5

Valdības koalīcijas partijas negaidīti saplūkušās par to, cik mazām atļauts būt lauku vidusskolām. Minimālā skolēnu skaita noteikšana bija daļa no Izglītības ministres Mārītes Seiles savulaik sāktās skolu tīkla reformas. Bet tagad kādas pašvaldības sūdzība Satversmes tiesai draud šos gadiem ilgi kaltos plānus izjaukt. Saeimas deputāti tikmēr nevar vienoties par likuma izmaiņām, kas reformas ieceres pasargātu.

Skolu tīkla optimizācijas priekšlikumi tiks sagatavoti līdz oktobrim; jau tagad paredzama liela pašvaldību pretestība

Skolu tīkla optimizācijas priekšlikumi tiks sagatavoti līdz oktobrim; jau tagad paredzama liela pašvaldību pretestība 2

Izglītības ministrijas pētījums par skolu kvalitāti Latvijā kļūs par pamatu skolu tīkla reformai. Patlaban iecerēts, ka līdz oktobrim ministrija sagatavos savu redzējumu par mācību iestāžu izvietojumu Latvijā. Tas ļaušot saprast, kuras skolas apvienot, kuras – likvidēt. Jau tagad gan var droši prognozēt, ka daudzas pašvaldības pretosies ministrijas iecerēm.

"Profenēm" cenšas atdot agrāko prestižu - investē miljonus un divkāršo stipendijas

"Profenēm" cenšas atdot agrāko prestižu - investē miljonus un divkāršo stipendijas 1

Turpinām TV3 un pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica projektu ”Jaunā skola”. Šoreiz pievēršamies pirms sešiem gadiem uzsāktajai profesionālās izglītības reformai, kad labākos spēkus apkopoja kompetences centros un burtiski apbēra ar Eiropas naudu, lai tehnikumiem pievilinātu vairāk audzēkņu. Viens no šādiem labajiem piemēriem atrodams Ogrē.

Projekts “Jaunā skola”: mācību saturu pielāgo bērniem, nevis “lauž” visus pēc viena standarta

Projekts “Jaunā skola”: mācību saturu pielāgo bērniem, nevis “lauž” visus pēc viena standarta

No skolas paši vai kaut vai bērnu stāstītā atceramies – katram skolotājam viņa priekšmets ir tas svarīgākais. To jūt gan mājasdarbu apjomā, gan kontroldarbos, bet bērni, kas priekšmetus apgūst, taču ir vieni un tie paši! Tāpēc loģiski šķiet, ka laiku pa laikam visiem priekšmetu skolotājiem derētu sanākt kopā un nospraust kopīgus mērķus. Šo metodi gan izmanto tikai retais.

Izglītība, kādai tai nākotnē jāizskatās visā Latvijā: Ventspilī skolotājiem "ierūsēt" neļauj konsultanti

Izglītība, kādai tai nākotnē jāizskatās visā Latvijā: Ventspilī skolotājiem "ierūsēt" neļauj konsultanti 2

Turpinām TV3 un pētnieciskā žurnālistikas centra Re:Baltica projektu ”Jaunā skola”! Šoreiz pievēršamies Ventspilij, kur jau otro gadu pašvaldība visām skolām īsteno pašu iniciētu un apmaksātu programmu. Tā cita starpā ietver arī konsultantu, kurš palīdz skolotājam ieraudzīt, ko var darīt citādāk – labāk. Sākums bijis skarbs, bet nu jau skolotāji pieraduši neapvainoties par piezīmēm.

Skola ir skolēnam vai skolotājam? Latvijas viduvējie rezultāti skolēnu zināšanu novērtējumā liek pārdomāt līdzšinējo sistēmu

Skola ir skolēnam vai skolotājam? Latvijas viduvējie rezultāti skolēnu zināšanu novērtējumā liek pārdomāt līdzšinējo sistēmu

Diemžēl kārtējo reizi nākas secināt, ka igauņi mums atsevišķās jomās soli priekšā. Šoreiz runa ir par izglītību – izglītības pētījumā kaimiņi ierindojas trešajā vietā, kamēr mēs stagnējam saraksta vidusgalā. Igauņu panākumi skaidrojami ar sāpīgo reformu īstenošanu, secina nozares ministrs Kārlis Šadurskis, kamēr mēs desmit gadus nespējam uz tām saņemties.