Sestdiena, 27. novembris

Lauris, Norberts

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Izglītības ministrija

Dati liecina par straujāku Covid-19 saslimstības pieaugumu novados, kur pavasarī atvēra skolas

Dati liecina par straujāku Covid-19 saslimstības pieaugumu novados, kur pavasarī atvēra skolas 6

Pagājušajā vasarā Latvija pandēmijas pārvarēšanas stratēģijā pieļāva kļūdu. Valdība vieglprātīgi attiecās pret Covid-19 otrā viļņa risku un, rudenī tas mūs sasniedza nesagatavotus. Tagad vakcīna un saslimstības samazinājums riskē radīt augsni tādai pašai kļūdai. Pasliktinājušās bērnu sekmes un psihoemocionālās problēmas liecina, ka klātienes mācību atsākšana septembrī ir ārkārtīgi nepieciešama. Taču eksperiments ar skolu atvēršanu tā sauktajos drošajos novados, šopavasar rāda, ka tas ir arī risks, ar ko ir jārēķinās un kas jāmazina.

Studentu apvienība aicina augstskolas pagarināt dokumentu iesniegšanas termiņus

Studentu apvienība aicina augstskolas pagarināt dokumentu iesniegšanas termiņus

Ņemot vērā, ka 12.klases skolēniem, kuriem noteikts kontaktpersonas statuss vai ir inficējies ar Covid-19, varētu pagarināt papildtermiņu centralizēto eksāmenu kārtošanai, augstskolām vajadzētu pielāgoties topošajiem studentiem un pagarināt dokumentu iesniegšanas termiņus, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidents Kristafers Zeiļuks.

Mazāko klašu skolēni vēl neatsāks mācības klātienē

Mazāko klašu skolēni vēl neatsāks mācības klātienē 17

Valdība šodien lēma vēl neļaut 1. un 2.klašu skolēniem atgriezties klātienē, vienlaikus paredzot, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādās reģionālās pieejas principu klātienes mācību atsākšanai, preses konferencē žurnālistiem pavēstīja izglītības un zinātnes ministre ilga Šuplinska (JKP).

Vāc parakstus, lai atceltu centralizētos eksāmenus

Vāc parakstus, lai atceltu centralizētos eksāmenus 4

Portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par šogad plānoto valsts pārbaudes darbu un eksāmenu atcelšanu. Iniciatīvas autori uzskata, ka pandēmijas laikā skolēni nevar tiem kvalitatīvi sagatavoties. Par šādu ideju gan kritiski ir skolu direktori un Izglītības ministrija.

Aicina ļaut pašvaldībām pašām lemt mācību nodrošināšanu klātienē

Aicina ļaut pašvaldībām pašām lemt mācību nodrošināšanu klātienē 2

Vismaz daļa Latvijas skolu un pašvaldību nevēlas pārtraukt mācības klātienē. Šobrīd Izglītības ministrijas pieņemtais lēmums paredz, ka pēc nākamnedēļ paredzētajām brīvdienām 7.-12. klašu skolēni vismaz uz laiku skolā neatgriežas. Vēlmi turpināt mācības ierastajā klātienē īpaši pauž reģionu skolas.

Valsts kontrolei nav pārliecības, vai IZM tērētie valsts budžeta līdzekļi attālināto mācību nodrošināšanai lietoti ekonomiski un efektīvi

Valsts kontrolei nav pārliecības, vai IZM tērētie valsts budžeta līdzekļi attālināto mācību nodrošināšanai lietoti ekonomiski un efektīvi 1

Nav pietiekamas pārliecības, vai Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcība ar valsts budžeta līdzekļiem attālinātā mācību procesa nodrošināšanā visos gadījumos ir bijusi ekonomiska un efektīva, revīzijā par attālinātā mācību procesa nodrošināšanu ārkārtējās situācijas laikā secinājusi Valsts kontrole (VK).

IZM rosina noteikt trīs mācību procesa īstenošanas modeļus

IZM rosina noteikt trīs mācību procesa īstenošanas modeļus

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā noteikt trīs mācību procesa īstenošanas modeļus, paplašinot iespējas izmantot attālināto nodarbību elementus, intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” skaidroja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

IZM paredz arī variantu B, ja mācības klātienē nevarēs notikt Covid-19 dēļ

IZM paredz arī variantu B, ja mācības klātienē nevarēs notikt Covid-19 dēļ 49

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagaidām plāno, ka mācības septembrī atsāksies klātienē, tomēr, ja mainīsies epidemioloģiskā situācija, ministrija paredz arī B variantu – turpināt mācību procesu attālināti, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” apgalvoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Pašvaldību savienība: Valsts nedrīkst uzspiest vecākiem obligāti iegādāties bērniem viedierīces mācībām

Pašvaldību savienība: Valsts nedrīkst uzspiest vecākiem obligāti iegādāties bērniem viedierīces mācībām 6

Valsts nedrīkst uzspiest vecākiem mācību procesam obligāti iegādāties bērniem viedierīces, kā arī nodrošināt ar interneta pieslēgumu, komentējot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumus grozījumiem Izglītības likumā, aģentūrai LETA sacīja Latvijas pašvaldību savienības (LPS) padomniece izglītības un kultūras jautājumos Ināra Dundure.