Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Iveta Kažoka

Skaidrojums: Eiropas Parlamenta galvenās funkcijas

Skaidrojums: Eiropas Parlamenta galvenās funkcijas

Bez Eiropas Parlamenta (EP) piekrišanas Eiropas Savienībā (ES) notiek reti kura lieta – tā norāda eksperti, uzsverot, ka EP ietekme uz iedzīvotāju ikdienu ir ļoti liela. LNT Ziņu dienests skaidro, kā darbojas EP un kas ir svarīgākie jautājumi, par ko tas lemj.

Latvijas iedzīvotāji netic, ka viņu balss Eiropā var tikt sadzirdēta, liecina pētījums

Latvijas iedzīvotāji netic, ka viņu balss Eiropā var tikt sadzirdēta, liecina pētījums 4

Līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām atlicis mazāk nekā 100 dienu. Politikas analītiķi maijā gaidāmās vēlēšanas nodēvējuši par vēsturiskām, jo pastāv bažas, ka savas pozīcijas varētu nostiprināt eiroskeptiskie un populistiskie spēki, tāpēc šajās vēlēšanās īpaši svarīgi esot mudināt cilvēkus iet un balsot. Latvijā jaunākā veiktā pētījuma rezultāti gan liecina, ka iedzīvotāji netic, ka viņu balss Eiropā var tikt sadzirdēta, tāpēc, pēc politologu domām, vēlētāju aktivitāte būs zema.

"Saskaņas" loma Saeimā pieaugs, prognozē Kažoka

"Saskaņas" loma Saeimā pieaugs, prognozē Kažoka

Jaunā Saeima devusi priekšroku pieredzei, nevis jaunām vēsmām politikā. Tā šodienas parlamenta balsojumu vērtē eksperti. Cik, viņuprāt, noturīgs būs Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces krēsls un kādu lomu turpmāk Jēkaba ielas namā spēlēs partija “Saskaņa”?

Politoloģe: Partijas manipulē ar reitingiem

Politoloģe: Partijas manipulē ar reitingiem 1

Vai, izdarot izvēli vēlēšanās, būtu jāpievērš uzmanība arī partiju reitingiem? Politologi atzīst, ka politiskie spēki pirms vēlēšanām cenšas manipulēt ar socioloģisko aptauju datiem, tāpēc aicina vēlētājus aptauju datus izvērtēt piesardzīgi.

Vēlēšanas 2018: Jaunas vecās sejas, viltīgi triki sociālajos tīklos un pustukšas partiju kases

Vēlēšanas 2018: Jaunas vecās sejas, viltīgi triki sociālajos tīklos un pustukšas partiju kases 5

Saeimas vēlēšanu kampaņa sāk uzņemt apgriezienus. Politiķi pie potenciālajiem vēlētājiem vēršas ar partijas avīzes palīdzību. Viņi redzami uz žurnālu vākiem. Balsis tiek “copētas”, uzrunājot radio klausītājus. Nav aizmirsts arī par televīzijas reklāmām. Darbu sākuši jaunatvērti partiju biroji, kuros laipni gaidīts ikviens balsstiesīgais.

"Atmosfēra kļūs arvien karstāka!" Vai Saeimā jau pārstāvētās partijas var justies komfortabli?

"Atmosfēra kļūs arvien karstāka!" Vai Saeimā jau pārstāvētās partijas var justies komfortabli?

Līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām atlicis nedaudz vairāk kā gads. Tas nozīmē, ka tiem, kuri grasās iesaistīties politiskajā cīņā, laika nav daudz – jaunā kārtība paredz, ka vēlēšanās drīkst piedalīties tikai politiskās partijas, kas dibinātas gadu pirms vēlēšanām, tātad līdz 6. oktobrim. Kopā ar vairākiem citiem no ”Vienotības” aizgājušajiem biedriem jaunas partijas dibināšanu pieļauj Saeimas deputāts Edvards Smiltēns.

Vēlēšanas 2017: partijas pirmo reizi izvērsušas plašu un sarežģīti kontrolējamu aģitāciju sociālajos tīklos

Vēlēšanas 2017: partijas pirmo reizi izvērsušas plašu un sarežģīti kontrolējamu aģitāciju sociālajos tīklos 1

Par vēlēšanu tuvošanos liecina partiju kandidāti, kuri uz potenciālajiem vēlētājiem noraugās no reklāmu stendiem. Viņu reklāmas dzirdamas radio. Iepriekš tās bija skatāmas arī televīzijā, kad nebija sācies politisko reklāmu aizliegums televīzijā, kas noteikts 30 dienas pirms vēlēšanām. Partiju izdevumi turpina nonākt pastkastītēs. Tomēr šī priekšvēlēšanu kampaņa no citām atšķiras.

Deputāti pamatīgi revidē Kārtības rulli. Vai Saeima tāpēc strādās labāk?

Deputāti pamatīgi revidē Kārtības rulli. Vai Saeima tāpēc strādās labāk?

Kas valstij ir Satversme, Saeimai – Kārtības rullis. Tas ir likums, kurā iecementēti parlamenta darbības pamati. Sākot ar to, kā tiek apstiprināti deputātu mandāti, kā tiek pieņemti likumi un ievēlētas amatpersonas, kādas ir Saeimas komisijas un kā tās strādā, un beidzot ar deputātu ētikas kodeksu.

Vēlēšanu skandāls ZZS: partija spiesta mainīt vēlēšanu reklāmas

Vēlēšanu skandāls ZZS: partija spiesta mainīt vēlēšanu reklāmas

Vēlēšanu skandāls Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS). Partija nonākusi konfliktā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni šā politiskā spēka priekšvēlēšanu reklāmu dēļ. Vējoni neapmierina tas, ka ZZS reklāmās izmanto prezidenta vārdu, un viņš pieprasa pārtraukt to darīt.

"96% Latvijas iedzīvotāju netic, ka valsts viņiem vecumdienās nodrošinās pensiju" - pauž pētniece

"96% Latvijas iedzīvotāju netic, ka valsts viņiem vecumdienās nodrošinās pensiju" - pauž pētniece 14

“Pēc Latvijas iedzīvotāju domām, pareģi un zīlnieki šķiet drošāks informācijas avots par varas pozīcijās esošajiem cilvēkiem – politiķiem, ministriem,” – tā pirmajā Sarunu festivāla LAMPA iesildošajā pasākumā, kas notika drošākajā mājā Cēsīs – Nacionālo bruņoto spēku bāzē -, pauda SKDS pētniece Ieva Strode. Tāpat sabiedrības viedokļu zinātāja pauda, ka absolūtais vairākums – 96% – iedzīvotāju netic, ka vecumdienās no valsts saņems pensiju.

Politologi: Jaunā Saeima būs nemiermīlīga, ar grīļīgu kursu un deputātu staigāšanu

Eksperti vērtē! Politologi: Jaunā Saeima būs nemiermīlīga, ar grīļīgu kursu un deputātu staigāšanu

Nemiermīlīga, ar grīļīgu kursu, ar deputātu staigāšanām no vienas partijas uz otru – tā jauno Saeimas sasaukumu, kas otrdien, 4. novembrī, pulcējas uz pirmo sēdi, jau tagad raksturo politologi. Tajā pašā laikā viņi atzīst, ka jaunajam parlamentam ir potenciāls būt spēcīgam, ja vien tajā spēs vienoties par konstruktīvu darbošanos kopīgu mērķu labad, nevis nodosies partiju spēlēm.