Otrdiena, 21. septembris

Modris, Matīss, Mariss

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Ivars ĪJabs

Covid-19 krīze: Brisele nespēj vienoties par atbalsta mehānismu dalībvalstīm

Covid-19 krīze: Brisele nespēj vienoties par atbalsta mehānismu dalībvalstīm

Pandēmijas seku likvidēšanai Eiropas Savienības (ES) valstu ekonomikām būs nepieciešami vismaz divi triljoni eiro. Pastāvot bažām, ka ekonomiku atlabšanai naudu ņemtu no Latvijai tik svarīgiem kohēzijas un lauksaimniecības fondiem, – Eiropas Parlaments ceturtdien nobalsojis par rezolūciju, kurā aicina izveidot solidāru fondu, kas būtu pieejams visām bloka valstīm.

"Atšķirības pēc krīzes labklājības līmeņos būs katastrofālas"; ES dala 540 miljardus Covid-19 skarto valstu atbalstam

"Atšķirības pēc krīzes labklājības līmeņos būs katastrofālas"; ES dala 540 miljardus Covid-19 skarto valstu atbalstam 2

Šovakar Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāji spriež par 540 miljardu lielo atbalstu pandēmijas skarto valstu atbalstam, kā arī Covid-19 krīzes atlabšanas plānu. Tiesa, jau šobrīd izskan prognozes, ka vienošanās ceturtdienas vakarā netiks panākta, jo dalībvalstu vidū ir pārāk lielas domstarpības par to, kā un kādos apjomos nauda būtu jādala.

Tuvāko gadu laikā pārnēsājamajai elektrotehnikai būs vienādu lādētāju standarts

Tuvāko gadu laikā pārnēsājamajai elektrotehnikai būs vienādu lādētāju standarts 1

Ir iecerēts, ka jau tuvāko pāris gadu laikā Eiropas Savienībā (ES) būs ieviesta prasība kompānijām ražot iekārtas ar vienādiem lādētājiem. Ir uzņēmumi, kas pretojas šādam jauninājumam. Taču Eiroparlamentā deputāti ir optimistiski. Viņi uzskata, ka jau tuvākajā laikā mobilos tālruņus, planšetes un citas iekārtas būs iespējams uzlādēt ar viena veida lādētāju.

Ijabs: Mediķu krīze būs ļoti laba mācība politiķiem

Ijabs: Mediķu krīze būs ļoti laba mācība politiķiem

Mediķu atalgojuma krīze raisa jautājumu, vai Saeimā turpmāk praktizēt un pieļaut to, ka likumos tiek ierakstītas lietas, kuras varētu nebūt izpildāmas, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (“Attīstībai/Par!”).

"Attīstībai/Par!" meklē Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu - uzrunāts arī Ijabs

"Attīstībai/Par!" meklē Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu - uzrunāts arī Ijabs 1

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) vadība pēc nākamnedēļ plānotās Pārstāvju sapulces sēdes pavēstīšot lēmumus, kas būšot saistīti ar “organizācijas nostiprināšanu”. Apvienības līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce vismaz pagaidām neapstiprina, ka par kandidēšanu Eiropas Parlamenta vēlēšanās (EP) no AP saraksta varētu paziņot atpazīstamais politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ijabs.

Politologs: Ir pamats domāt, ka jaunajā valdībā nekādas dižās stabilitātes nebūs

Politologs: Ir pamats domāt, ka jaunajā valdībā nekādas dižās stabilitātes nebūs

“KPV LV” valdības veidošanā varētu kaut kas izdoties, jo šī partija ir krietni elastīgāka uz “sarkanajām līnijām”, – tā sarunā ar “900 sekundēm” norādīja Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs, gan piebilstot, ka jebkuras partijas politiķa vadībā jaunā valdība ar lielu stabilitāti, visticamāk, rēķināties nevarēs.

"Atmosfēra kļūs arvien karstāka!" Vai Saeimā jau pārstāvētās partijas var justies komfortabli?

"Atmosfēra kļūs arvien karstāka!" Vai Saeimā jau pārstāvētās partijas var justies komfortabli?

Līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām atlicis nedaudz vairāk kā gads. Tas nozīmē, ka tiem, kuri grasās iesaistīties politiskajā cīņā, laika nav daudz – jaunā kārtība paredz, ka vēlēšanās drīkst piedalīties tikai politiskās partijas, kas dibinātas gadu pirms vēlēšanām, tātad līdz 6. oktobrim. Kopā ar vairākiem citiem no ”Vienotības” aizgājušajiem biedriem jaunas partijas dibināšanu pieļauj Saeimas deputāts Edvards Smiltēns.