Trešdiena, 8. decembris

Gunārs, Vladimirs, Gunis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ilze Viņķele

ZVA vadītājs Henkuzens iesaka pārbaudes rosināt arī par "Moderna" vakcīnu iepirkumu

ZVA vadītājs Henkuzens iesaka pārbaudes rosināt arī par "Moderna" vakcīnu iepirkumu 6

Ar vakcināciju saistīto neveiksmju sērija aizsākās pagājušā gada nogalē, kad Latvija pasūtīja tikai nelielu daļu no pieejamā “Pfizer” vakcīnu apjoma. Veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P!) pagājušajā nedēļā rosināja disciplinārlietu pret Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktoru Svenu Henkuzenu. Henkuzens uzskata, ka ir izvēlēts par cilvēku, uz ko novelt vainu, lai gan patiesībā būtu jāizmeklē Nacionālā veselības dienesta bezdarbība.

Viņķele: Pērn decembrī Henkuzens pasūtīja mazāku "Pfizer" vakcīnu skaitu, mani par to neinformējot

Viņķele: Pērn decembrī Henkuzens pasūtīja mazāku "Pfizer" vakcīnu skaitu, mani par to neinformējot 1

Pagājušā gada izskaņā, kad Latvija veica ražotāja “Pfizer/BioNTech” vakcīnu pret Covid-19 pasūtījumu, Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens, kurš bija attiecīgās Veselības ministrijas (VM) darba grupas vadītājs, nesniedza bijušajai veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) informāciju par pavisam pieejamo šī ražotāja devu skaitu, kā arī faktu, ka uzdevis Nacionālā veselības dienesta (NVD) ierēdnim pasūtīt 100 000 šī ražotāja vakcīnas devu, mikroblogošanas vietnē “Twitter” apgalvo Viņķele.

Saistībā ar vakcīnu iepirkumiem rosina disciplinārlietu pret divām amatpersonām

Saistībā ar vakcīnu iepirkumiem rosina disciplinārlietu pret divām amatpersonām 9

Saistībā ar vairākiem “BioNTech-Pfizer” vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, kur Latvija iegādājusies mazāk vakcīnu, nekā bija pieejams, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) rosinājis disciplinārlietu pret Nacionālā veselības dienesta Finanšu vadības departamenta Iepirkumu nodaļas vadītāja vietnieku Aināru Lācbergu un Veselības ministrijas valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško.

Pārlieka valdības slepenība Covid-19 jautājumos bremzē krīzes pārvarēšanu

Pārlieka valdības slepenība Covid-19 jautājumos bremzē krīzes pārvarēšanu 6

Valdības lēmumi par pandēmiju un ekonomisko krīzi nu jau desmit mēnešus tiek pieņemti slepeni. Sabiedrībai nepieejama ir liela daļa valdībā pieņemtu dokumentu. Svarīgi lēmumi par valsts līdzekļu ieguldīšanu tiek pieņemti bez diskusijas ne tikai sabiedrībā, bet pat ar profesionālajām organizācijām. Politiķi tik ļoti pieraduši strādāt slepenībā, ka bez atklātām diskusijām pieņem arī ar Covid-19 nesaistītus lēmumus. Tā tas šonedēļ notika ar jaunā Valsts kontroles vadītāja apstiprināšanu, kas daudziem bija pārsteigums.

Viņķele noraida pieņēmumus par atsevišķu vakcīnu pret Covid-19 lobēšanu

Viņķele noraida pieņēmumus par atsevišķu vakcīnu pret Covid-19 lobēšanu 7

Ņemot vērā, ka Eiropas Komisijas (EK) kopējā vakcīnu pret Covid-19 iepirkumā nekādas lokālas sarunas ar ražotāju par lobēšanu nav iespējamas, vēlos noraidīt pieņēmums par kāda ražotāja īpašu lobēšanu, savā blogā “viņķele.lv” šādu nostāju pauž bijusī veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Kariņš par veselības ministra pienākumu izpildītāju ieceļ Pabriku

Kariņš par veselības ministra pienākumu izpildītāju ieceļ Pabriku 16

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 7. janvārī, ir parakstījis rīkojumu par veselības ministres Ilzes Viņķeles atbrīvošanu no amata un Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra, Arta Pabrika iecelšanu par veselības ministra pienākumu izpildītāju uz laiku, iekams Saeimā apstiprinās jaunu veselības ministru, informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Kariņš izsaka neuzticību veselības ministrei

Kariņš izsaka neuzticību veselības ministrei 11

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) otrdien izteicis neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei (AP) un atbilstoši Sadarbības līgumam ir aicinājis partiju apvienību “Attīstībai/Par!” virzīt jaunu veselības ministra amata kandidātu, informēja premjera birojā.