Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ilmārs Rimšēvičs

Liecinieks apgalvo, ka pret Rimšēviču liecinājis iebiedēšanas un psiholoģiska spiediena dēļ

Liecinieks apgalvo, ka pret Rimšēviču liecinājis iebiedēšanas un psiholoģiska spiediena dēļ 1

Korupcijā apsūdzētā bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietā viens no svarīgākajiem lieciniekiem – “Trasta komercbankas” (TKB) bijušais valdes loceklis Viktors Ziemelis – iesniegumā ģenerālprokuroram apgalvo, ka no izmeklētāju puses ticis iebiedēts un psiholoģiski ietekmēts, kā rezultātā esot sniedzis liecības un arī pats atzinies nodarījumā, kuru neesot pastrādājis, liecina portāla “nra.lv” publicētais Ziemeļa iesniegums.

Latvijas Banka pārsūdzējusi Rīgas rajona tiesas spriedumu, kas liek bijušajam prezidentam Rimševičam izmaksāt 151 000 eiro

Latvijas Banka pārsūdzējusi Rīgas rajona tiesas spriedumu, kas liek bijušajam prezidentam Rimševičam izmaksāt 151 000 eiro 14

Latvija Banka pārsūdzējusi Rīgas rajona tiesas lemto, ka tās bijušajam prezidentam jāizmaksā 151 tūkstotis eiro. Ilmārs Rimšēvičs un viņa advokāti to skaidro kā standarta darba strīdu. Ka esot notikusi dīkstāve. Prezidents esot bijis gatavs strādāt, bet banka to nav ļāvusi. Šiem argumentiem sekojusi arī tiesnese, par kuras darbu vairākkārt bijušas šaubas un neierasti kritiski viņas spriedumus vērtējuši kolēģi. Arī šis spriedums ir ar juceklīgu argumentāciju. Latvijas Banka noraida iespēju izmaksāt kompensāciju, jo uzteikt darbu Rimšēvičam licis KNAB, kas pret viņu veica kriminālizmeklēšanu.

Kazāks: Latvijas Bankai ir jāstrādā pie reputācijas uzlabošanas

Kazāks: Latvijas Bankai ir jāstrādā pie reputācijas uzlabošanas 1

Latvijas Bankai ir jāstrādā pie reputācijas uzlabošanas, kur galvenais klupšanas akmens ir iepriekšējā centrālās bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča tiesvedība, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, piebilstot, ka Latvijas Bankai ir jākļūst daudz atvērtākai un pieejamākai nekā līdz šim.

Finanšu nozares "tīrīšanas" rezultāts būs zināms februārī - "Nekā Personīga" gada apskats

Finanšu nozares "tīrīšanas" rezultāts būs zināms februārī - "Nekā Personīga" gada apskats 1

Pēc 18 gadiem Latvijas Bankas prezidenta amatā vakar beidzās Ilmāra Rimšēviča pilnvaru termiņš. Amatā oficiāli stājies Mārtiņš Kazāks. Līdz ar to pusotra gada laikā pie jauniem vadītājiem tikušas visas finanšu nozari uzraugošās iestādes. Tiesa, kurai būtu jālemj, vai Rimšēvičam izvirzītās apsūdzības kukuļņemšanā un naudas atmazgāšanā, ir pamatotas, tagad vismaz uz vairākiem mēnešiem apturēta.

Tiesa aptur tiesvedību Rimšēviča lietā un vērsīsies EST

Tiesa aptur tiesvedību Rimšēviča lietā un vērsīsies EST 3

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien apturēja tiesvedību krimināllietā, kurā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons ir apsūdzēti korupcijā, lai vērstos Eiropas Savienības Tiesā (EST) ar vairākiem prejudiciāliem jautājumiem, kas saistīti ar Rimšēviča kā Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes locekļa kriminālprocesuālo imunitāti, aģentūrai LETA apstiprināja Tiesu administrācijas pārstāve Ināra Makārova.

Tiesa noraida vienu no Rimšēviča advokātiem

Tiesa noraida vienu no Rimšēviča advokātiem

Prokurore Viorika Jirgena šodien notiekošajā tiesas sēdē, kur par korupciju uz apsūdzēto sola sēdies Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, ir pieteikusi noraidījumu vienam no Rimšēviča advokātiem – Normundam Duļevskim, saskatot viņa darbībās interešu konfliktu.

Prokurore pieteikusi noraidījumu vienam no Rimšēviča advokātiem

Prokurore pieteikusi noraidījumu vienam no Rimšēviča advokātiem 1

Prokurore Viorika Jirgena šodien notiekošajā tiesas sēdē, kur par korupciju uz apsūdzēto sola sēdies Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, ir pieteikusi noraidījumu vienam no Rimšēviča advokātiem – Normundam Duļevskim, saskatot viņa darbībās interešu konfliktu.

Sāk tiesāt Latvijas Bankas prezidentu Rimšēviču un odiozo uzņēmēju Martinsonu

Sāk tiesāt Latvijas Bankas prezidentu Rimšēviču un odiozo uzņēmēju Martinsonu 4

Tiesa sākusi skatīt kukuļošanā apsūdzētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietu, kurā apsūdzēts arī odiozais uzņēmējs Māris Martinsons. Rimšēvičs pirms tiesas atkārtoti apgalvoja, ka nav vainīgs, un pauda prieku, ka tiesas process ir uzsākts salīdzinoši ātri. Taču mediju iespējas atspoguļot sēdes norisi pēc lietas dalībnieku lūguma ātri vien tika ierobežotas.

Par Latvijas Bankas prezidenta amatu, visticamāk, cīnīsies četri kandidāti

Par Latvijas Bankas prezidenta amatu, visticamāk, cīnīsies četri kandidāti 2

Partijas sākušas oficiālas sarunas ar potenciālajiem Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātiem. Kā pirmā uz sarunu ar Nacionālo apvienību pirmdien aicināta bijusī Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre. Kopumā uz amatu, kuru joprojām ieņem koruptīvos noziegumos apsūdzētais Ilmārs Rimšēvičs, pretendē vismaz četri kandidāti.

Rimšēviča lietas tiesnesei traucējusi mediju uzmācība; ar jautājumiem vajāti pat viņas radinieki

Rimšēviča lietas tiesnesei traucējusi mediju uzmācība; ar jautājumiem vajāti pat viņas radinieki 4

Saeimas Juridiskā komisija izjautāja Rīgas rajona tiesas vadību jautājumā par gaidāmo skandalozās korupcijas lietas iztiesāšanu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Lietā nozīmētā tiesnese pēkšņi uzrakstījusi atlūgumu. Viņa bija aicināta uz Saeimu, lai skaidrotu, vai šeit nav kaut kas aizdomīgs, taču neieradās. Viņas priekšniece gan teica, ka tiesneša maiņa lietas izskatīšanu neaizkavēs.