Sestdiena, 25. septembris

Rodrigo, Rauls

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Ikea

Krūzīte kā naktslampas abažūrs! Dot lietām otro elpu nu jau ir kļuvis stilīgi

Saturs tapis sadarbībā ar IKEA Krūzīte kā naktslampas abažūrs! Dot lietām otro elpu nu jau ir kļuvis stilīgi

Latvijā daudzi dod lietām otro dzīvi, praktisku apsvērumu vadīti. Finansiālajam aspektam ir salīdzinoši mazāka loma. Gandrīz puse atzīst, ka viņiem patīk kaut ko salabot un atrast mantām jaunu lietojumu. Arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību atkritumu daudzuma samazināšanai, tāpēc IKEA interjera dizainers Darjus Rimkus un projekta “Repair Café Rīga” pārstāvis Krišjānis Liepa dalās ieteikumos, kā pagarināt mantu mūžu.

Personiskā pieredze un ekspertu ieteikumi: kā sākt samazināt atkritumu daudzumu

Personiskā pieredze un ekspertu ieteikumi: kā sākt samazināt atkritumu daudzumu 1

Aptaujas rezultāti* liecina, ka 67% Latvijas iedzīvotāju labprāt samazinātu atkritumu daudzumu savā mājsaimniecībā, tomēr katrs piektais atzīst, ka tam trūkst motivācijas un ka īsti nav redzams paradumu maiņas dotais labums. Bezatkritumu dzīvesveida entuziaste, biedrības “Zero Waste Latvija” vadītāja Anna Doškina, IKEA interjera dizainers Dariuss Rimkus un IKEA vadītājs Latvijā Pēteris Grīnbergs dalās ieteikumos, kā mājās pavisam vienkārši samazināt atkritumu daudzumu.

Zaļie Jāņi: “nē” vienreizlietojamai plastmasai un pārtikas atkritumiem

Zaļie Jāņi: “nē” vienreizlietojamai plastmasai un pārtikas atkritumiem

Jāņi ir klāt, kas nozīmē svinības draugu un ģimenes lokā. Kā izplānot ēdienkarti, kā glabāt kulinārijas šedevrus un kā samazināt atkritumu daudzumu svētkos un citos brīvdabas pasākumos? Ieteikumos dalās IKEA interjera dizaina eksperts Dariuss Rimkus un pavārmākslas blogere un grāmatu autore Zane Grēviņa (Našķoties).

Latvijas iedzīvotājus zaļākai dzīvei mājās visvairāk motivē iespēja ietaupīt

Latvijas iedzīvotājus zaļākai dzīvei mājās visvairāk motivē iespēja ietaupīt

Astoņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem izvēlas dzīvot ilgtspējīgāk, ikdienā dažādos veidos taupot resursus. Tikmēr daudzi uzskata, ka dzīvot dabai draudzīgāk traucē nesakārtota infrastruktūra, ka tas ir dārgi vai pārāk laikietilpīgi, secināts IKEA veiktajā aptaujā. Vides eksperts un IKEA interjera dizaina speciālists dalās praktiskos ieteikumos, kā dzīvot zaļāk pavisam vienkārši, turklāt samazinot tēriņus.

Aptauja: teju katrs otrais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka dara par maz planētas labā

Aptauja: teju katrs otrais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka dara par maz planētas labā 1

Deviņi no desmit Latvijas iedzīvotājiem mēģina mājās dzīvot dabai draudzīgāk, tomēr, lai arī vairums aptaujas dalībnieku dod savu artavu ilgtspējīgāka dzīvesveida ieviešanā, gandrīz puse atzīst, ka ir jutušies vainīgi, jo domā, ka nedara pietiekami. Tikmēr dzīvot zaļāk visvairāk motivē praktiskie aspekti un vēlme ietaupīt, atklāj IKEA veiktā aptauja*.

Četri ieteikumi kā padarīt terasi mājīgāku

Četri ieteikumi kā padarīt terasi mājīgāku

Sākoties siltajai sezonai, dzīve pārceļas ārpus telpām – pusdienas ar ģimeni, dārza darbi vai vienkārša atpūta un svaiga gaisa un saules baudīšana. Tomēr, mēs bieži nepievēršam uzmanību āra terasei un tajā novietojam vecu, nestabilu galdu, kādu nevajadzīgu krēslu un tādas mēbeles, kas nemaz nav piemērotas lietošanai ārpus telpām. IKEA interjera dizainere atklāj, kā uzlabot savu terasi vasarai.

Interjera dizainere parāda, kā atsvaidzināt koka vasarnīcu

Interjera dizainere parāda, kā atsvaidzināt koka vasarnīcu

Vasarnīca, nojume vai pagalms – ir laiks gatavoties vasaras sezonai! IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere pārveido tradicionālu koka vasarnīcu Pierīgā un dalās idejās, kā viegli padarīt āra telpu pievilcīgāku, turklāt tā, lai to būtu viegli uzturēt.

IKEA dizaineri veiks pārvērtības “rūķu namiņā” jeb kompaktā vasarnīcā

IKEA dizaineri veiks pārvērtības “rūķu namiņā” jeb kompaktā vasarnīcā 2

Raidījumā ”Manas mājas ar IKEA” pirmo reizi notiks pārvērtības pavisam nelielā vasarnīcā. Tā atrodas Ķekavas novadā un nesen nonākusi jaunas ģimenes īpašumā. IKEA dizainerei 20 kvadrātmetros jāietilpina viss nepieciešamais, lai vasaras brīvdienas namiņā varētu ērti pavadīt ne vien ģimene, bet arī viesi.

Kā mājās strādāt vairākiem cilvēkiem, ja vietas ir pavisam maz? Knifi ērtam darbam

Kā mājās strādāt vairākiem cilvēkiem, ja vietas ir pavisam maz? Knifi ērtam darbam

Ir daudz runāts par darba vietas ergonomiku, tomēr reti ņemts vērā, ka daudzos mājokļos vietas, ko šim nolūkam var atvēlēt, ir pavisam maz, un ar šo mazumiņu ir jāiztiek nevis vienam, bet vairākiem cilvēkiem. IKEA interjera dizainere Dagne Bērziņa zina – ar īsto pieeju iespējams ir viss! Viņa dalās ieteikumos, kā iekārtot darba un hobiju stūrīti diviem cilvēkiem kompaktā nišā.

Maza telpa, kurā notiek lielas lietas! IKEA dizainerei jāiekārto radošā darbnīca mātei un meitai ļoti nelielā platībā

Maza telpa, kurā notiek lielas lietas! IKEA dizainerei jāiekārto radošā darbnīca mātei un meitai ļoti nelielā platībā

Raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” 4. sezonas 4. sērijā IKEA mājokļa labiekārtošanas meistari dodas uz Mālpili pie Vītumu ģimenes, kurai nepieciešamas pārvērtības pavisam nelielā nišā starp divām istabām. Uzdevums nav no vieglajiem, jo mazai telpai bez logiem jākļūst gaišai un jāiedvesmo ģimenes dāmas nopietniem radošajiem darbiem.

Virtuve top labāka: knifi par mazāk nekā 4 eiro

Virtuve top labāka: knifi par mazāk nekā 4 eiro 1

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs atzīst*, ka pēdējā gada laika mājās ēdienus gatavo biežāk nekā iepriekš, tāpēc ikdienas ērtības ir svarīgākas nekā jebkad. IKEA interjera dizainere atklāj, kā sakārtot un uzlabot virtuvi vien par dažiem eiro.

Pavasara tīrīšana – idejas funkcionālai veļas zonai

Pavasara tīrīšana – idejas funkcionālai veļas zonai

Drēbju kaudzes, gludināmais dēlis un veļas žāvētājs ir tikai dažas no lietām, kas mājās mēdz aizņemt pārāk daudz vietas – veļas zona daudzos mājokļos ir neapgūta teritorija, un pavasara tīrīšana ir īstais brīdis, kad to vērst par labu. IKEA interjera dizainere Anastasija Gobrusjonoka dalās idejās, kā ierīkot veļas zonu, pat tad, ja vietas mājās ir pavisam maz.

Kādas krāsas gultas veļu visbiežāk izvēlas Latvijas iedzīvotāji?

Kādas krāsas gultas veļu visbiežāk izvēlas Latvijas iedzīvotāji? 1

IKEA interjera dizainere Olga Žuravļova atklāj, ka Latvijas pircēji ir iecienījuši neitrālos un dabas toņus, piemēram, pelēko, zilo un smilškrāsu, un biežāk izvēlas vienkrāsainu vai ar neuzkrītošu rakstu apdrukātu gultas veļu. Pavasarī dizainere aicina atsvaidzināt guļamistabu ar kaut ko košāku un dalās padomos, kā izvēlēties piemērotāko gultas veļu.