Ceturtdiena, 9. decembris

Tabita, Sarmīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ierobežojumi

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām 24

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, no šodienas valstī sākusies ārkārtējā situācija. Tā noteikta uz trim mēnešiem un paredz vēl striktākus ierobežojumus galvenokārt nevakcinētajiem. “Bez Tabu” Rīgas ielās uzrunāja iedzīvotājus, taujājot viņu viedokli un sajūtām trauksmainajā laikā.

"Nereģistrēja manu Covid! Neviens nezvanīja, nekontrolēja!" No Nepālas atved Covid-19; pavirši uzrauga saslimušo

"Nereģistrēja manu Covid! Neviens nezvanīja, nekontrolēja!" No Nepālas atved Covid-19; pavirši uzrauga saslimušo 6

Laikā, kad notiek centieni Latvijas sabiedrību pasargāt no Covid-19 “lipīgākā” Indijas paveida, nosakot ierobežojumos un aicinot tos ievērot, cer atgūt pirmskrīzes “normālo dzīvi”, tautiete Ligita stāsta par savu pieredzi, saslimstot ar Covid-19. Novērotie atbildīgo par koronavīrusa izplatības ierobežošanu misēkļi, viņasprāt, var novest pie vīrusa izplatības uzliesmojuma.

Rosina ļaut pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem ceļot bez ierobežojumiem

Rosina ļaut pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem ceļot bez ierobežojumiem 41

Covid-19 mutāciju izplatīšanās risks pastāv, taču avio nozare cer, ka var atrast veidus, kā iespējami drošā veidā palielināt pasažieru plūsmas. Viens no priekšlikumiem – vakcinētos pasažierus atbrīvot no prasības par testu veikšanu un pašizolāciju. Latvija šajā ziņā gaida uz Eiropas Savienības (ES) lēmumu par ceļošanas ”zaļajiem sertifikātiem” .

Fitnesa asociācija: "Luksofora princips" nozīmē lēnu nāvi sporta nozarei

Fitnesa asociācija: "Luksofora princips" nozīmē lēnu nāvi sporta nozarei 1

Ministru kabinetā apstiprinātais un Veselības ministrijas virzītais “luksofora princips”, kas turpmāk regulēs valstī ieviesto Covid-19 ierobežojumu pārskatīšanu, nozīmē lēnu nāvi sporta nozarei, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas valdes loceklis Gints Kuzņecovs.

Ģirģens: "Necietīšu amatpersonas melus!" Arī ministru neatstāj vienaldzīgu Ogres pašvaldības kārtībsargu "nelegālās pusdienas"

Ģirģens: "Necietīšu amatpersonas melus!" Arī ministru neatstāj vienaldzīgu Ogres pašvaldības kārtībsargu "nelegālās pusdienas" 5

Ogres novada pašvaldība, kamēr veic dienesta pārbaudi, atstādinājusi no amata Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieku Uģi Ulmani un Ēriku Diču, kurus “Bez Tabu” pieķēra pārkāpjam Covid-19 ierobežojumus kafejnīcā Ogrē. Vēlāk Ulmanis taisnojās raidījumam, ka kafejnīcā bija ieradušies nevis lai neatļauti pusdienotu pie galdiem, bet gan lai veiktu slepenu operāciju – atmaskotu citus pārkāpējus. Šādu taisnošanos ļoti kritiski vērtē gan pašvaldībā, gan iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, kuru raidījuma “Bez Tabu” atklātais neatstāja vienaldzīgu. Viņš veica pārrunas ar pašvaldības vadību, lūdzot neatstāt bez ievērības pārkāpumus.

Neatļauti treniņi, kameras zādzība, pakaļdzīšanās Rēzeknē! Spraigi notikumi, atmaskojot sporta klubu

Neatļauti treniņi, kameras zādzība, pakaļdzīšanās Rēzeknē! Spraigi notikumi, atmaskojot sporta klubu 100

Rēzeknē aiz aizlīmētiem logiem, ignorējot Covid-19 izplatības mazināšanas nolūkā noteikto aizliegumu, fitnesa klubā pulcējas un aizvada treniņus, ziņo Rēzeknes iedzīvotāja. Pieķerts likumpārkāpumā, iestādes saimnieks agresīvi patriec no telpām “Bez Tabu” komandu, atņem video kameru, kurā iemūžināti pārkāpumi, un metas bēgt. Žurnālisti, piesaistot policijas papildspēkus, notver fitnesa kluba saimnieku. Nu viņam nāksies atbildēt likuma priekšā. Atmaskojošā filmēšana “Bez Tabu” komandai izvēršas ļoti spraiga.

"Šajos laikos pastaigai dabā cita vērtība!" Brīvdabas muzejs - teju vienīgais "izdzīvojušais" pandēmijā

"Šajos laikos pastaigai dabā cita vērtība!" Brīvdabas muzejs - teju vienīgais "izdzīvojušais" pandēmijā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no retajiem muzejiem, kas arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā turpina darbu. Ievērojot drošības pasākumus un ierobežojumus, šis teju “pēdējais mohikānis” savos 87 hektāros ar debess jumu virs galvām aicina drošā vidē elpot svaigu gaisu, priecēt acis ar dabas ainavām, aplūkot senlaiku sētas un izzināt senajiem latviešiem tik svarīgo tradīciju – maskošanos. Muzeja pārstāve atzīmēja, ka īpašā Ziemas masku taku izveidota, pateicoties pandēmaijai, kad arī “maskošanās”, kā zināms, ir ļoti aktuāla. Izrādās, latviešiem tas nav nekas svešs! “Bez Tabu” noskaidroja, kāda ir ikdiena Brīvdabas muzejā Covid-19 ēnā.

"Vispār neko neievēroju! Poliči piesienas!" Covid-19 Rēzeknē: viss darbs uz Valsts policijas pleciem;  brīdina rupjos pārkāpējus

"Vispār neko neievēroju! Poliči piesienas!" Covid-19 Rēzeknē: viss darbs uz Valsts policijas pleciem; brīdina rupjos pārkāpējus 2

“Bez Tabu” viesojas Rēzeknē, lai izzinātu turienes ikdienu trauksmainajā pandēmijas laikā. Rēzeknes ir unikāla pilsēta uz Latvijas lielu un arī daudzu mazo pilsētu fona: tur nav pašvaldības policijas (to pirms vairākiem gadiem likvidēja vietējie domnieki), līdz ar to teju visa kārtības uzraudzīšana, kas saistīta Covid-19 kontekstā, gulstas uz Valsts policijas (VP) pleciem. Valsts likumsargi atzīst, ka Rēzeknē darba pilnas rokas, pašvaldības kārtībsargu palīdzība, kas ir liels atspaids, ļoti noderētu, tomēr likumsargi ar saviem pienākumiem tiek galā godam. Ņemot vērā infekcijas straujo izplatību, policisti brīdina, ka nebūs iecietīgi pret Covid-19 noteikumu pārkāpējiem.