Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Grausti Rīgā

Marijas ielas grausta īpašniekiem sāk piemērot sodus

Marijas ielas grausta īpašniekiem sāk piemērot sodus 1

Par Rīgas domes uzlikto pienākumu nepildīšanu, Marijas ielā 6 esošā nama īpašniekiem piemēroti sodi jau vairāk nekā 1200 eiro apmērā, aģentūrai LETA pastāstīja domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Marijas ielas graustu plāno atjaunot, tajā izveidojot nelielus dzīvokļus

Marijas ielas graustu plāno atjaunot, tajā izveidojot nelielus dzīvokļus

Īpašnieki Marijas ielas graustu plāno atjaunot par septiņiem miljoniem eiro, tajā galvenokārt izveidojot nelielus dzīvokļus, bet pirmo stāvu atvēlot komercfunkciju nodrošināšanai, piektdien Rīgas domes Vidi degradējušu būvju komisijā pastāstīja arhitekti un īpašnieku pārstāvis Aleksandrs Meikšāns.

Daļēji atjauno transporta kustību gar nodedzināto Kalnciema ielas graustu

Daļēji atjauno transporta kustību gar nodedzināto Kalnciema ielas graustu

Pirmdien, 7. janvārī, beidzot atjaunota satiksme Raņķa dambja posmā, kas bija slēgts jau kopš novembra, kad ugunsgrēks nopostīja tur esošo vēsturisko graustu. Kaut izskanējis, ka jūgendstila grausta vietā pašvaldības plāni pieļauj pat debesskrāpja celtniecību, Rīgas domes vadība noliedz bažas, ka ēku grasītos nojaukt pilnībā.

Rīgas plāns nodegušās vēsturiskās mājas Kalnciema ielā vietā paredz 12 stāvu augstceltni

Rīgas plāns nodegušās vēsturiskās mājas Kalnciema ielā vietā paredz 12 stāvu augstceltni 43

Pirms 105 gadiem būvētā jūgendstila dzīvojamā ēka Kalnciema ielā nepieder pašvaldībai. Taču dome, nenoskaidrojot aizdomīgā ugunsgrēka izcelsmi, rīkojās zibenīgi. Un nolēma graustu nojaukt. Turklāt par saviem līdzekļiem. Viss kvartāls, kur nams atrodas, pieder lielai Igaunijas nekustamo īpašumu firmai. Ugunsgrēks un nama straujā nojaukšana ir negaidīta veiksme īpašniekam, jo nodegušā grausta vietā varēs būvēt jaunbūvi un nebūs jāievēro vecās, kultūrvēsturiski nozīmīgās apbūves ierobežojumi. Jaunajā pilsētas plānā šajā kvartālā atļauts būvēt augstceltnes.

Kalnciema ielas graustu kvartālā sākti nojaukšanas darbi; iedzīvotāji neizpratnē

Kalnciema ielas graustu kvartālā sākti nojaukšanas darbi; iedzīvotāji neizpratnē

Pie Kalnciema ielas grausta kopš vakardienas aktīvi darbojas smagā tehnika, kas jauc nost vienu no pamesto ēku kompleksa namiem. Rīgas Dome šonedēļ vienojās ar nekustamā īpašuma saimniekiem demontēt namu bīstamās daļas, taču tagad izskan aizdomas, ka garo svētku brīvdienu aizsegā patiesībā notiek mēģinājums atbrīvoties no pēc iespējas lielākas īpašuma daļas, lai nevajadzētu to atjaunot.

Bauskas ielā iedzīvotājus jau vairākus gadus apdraud grausti - gājējiem jāizvairās no krītoša apmetuma

Bauskas ielā iedzīvotājus jau vairākus gadus apdraud grausti - gājējiem jāizvairās no krītoša apmetuma 2

Starp daudzdzīvokļu mājām Bauskas ielā jau vairākus gadus slejas pussabrukuši grausti, turklāt viens no tiem ir daļēji sadedzis. Ēku stāvokli Rīgas dome atzinusi par A kategorijas vidi degradējošām būvēm, un, kamēr būvvalde lemj par nojaukšanas saskaņošanu, vietējie iedzīvotāji pacieš, kā ēku detaļas krīt uz gājēju ietves.