Otrdiena, 7. decembris

Antonija, Anta, Dzirkstīte

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Grāmatas

Reportāža: Nacionālā bibliotēka svin simto jubileju

Reportāža: Nacionālā bibliotēka svin simto jubileju 1

Ar plašu programmu savu simto jubileju atzīmē Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB). Tai par godu sestdien Gaismas pilī daudzveidīgas izklaidēšanās un izzināšanas pasākumi: tostarp bija arī iespēja ielūkoties tajās bibliotēkas telpās, kuras parasti apmeklētājiem ir slēgtas.

Aicina piedalīties dzimtu grāmatu izstādes veidošanā

Aicina piedalīties dzimtu grāmatu izstādes veidošanā

Aicinājums piedalīties unikālas dzimtas grāmatu izstādes veidošanā! Latvijas iedzīvotāji, iesūtot iedvesmojošu stāstu par savu dzimtu un tai svarīgu grāmatu, aicināti piedalīties ceļojošas izstādes veidošanā.

Izdevēji prasa samazinātu PVN likmi grāmatām

Izdevēji prasa samazinātu PVN likmi grāmatām 1

Grāmatu izdevēji vēlas mazākus nodokļus, – lai gan jau šobrīd grāmatām tiek piemērota pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pazeminātā likme, tā tomēr esot augstāka nekā citās valstīs, un tas liek šķēršļus izdevēju iespējām attīstīties.

Pārdošanā izlikts Latvijas pirmais bibliobuss

Pārdošanā izlikts Latvijas pirmais bibliobuss

Pārdošanā izlikts Latvijā pirmais bibliobuss – autobuss ar grāmatām Ogres bibliotēkai kalpoja 20 gadus, bet tagad tas izlikts izsolē. Bibliotēkas kolektīvs no sava bibliobusa atvadās gluži kā no sena kolēģa, kas tiek sūtīts pelnītā atpūtā.

"Latvian Literature" darbībai nepieciešami 400 000 eiro

"Latvian Literature" darbībai nepieciešami 400 000 eiro 2

Grāmatniecības nozare ir neziņā par turpmāko finansējumu Latvijas literatūras eksportam un starptautiskajai sadarbībai. Lai arī izdevēji, autori un literārie aģenti akcentējuši, ka dalība Londonas grāmatu tirgū attaisnojusies ar uzviju, turpmākajos gados nozares attīstība atkarīga arī no valsts atbalsta.

Satraukums Polijā: priesteri dedzina grāmatas par Hariju Poteru

Satraukums Polijā: priesteri dedzina grāmatas par Hariju Poteru 5

Vairāki katoļu priesteri Košalinas pilsētā Polijas ziemeļos sarīkojuši, viņuprāt, zaimojošu grāmatu dedzināšanas aktu. Pelnos tika pārvērstas arī pasaules dižpārdokļa – Džoannas Džo Roulingas sarakstītās burvja Harija Potera piedzīvojumu sērijas grāmatas, vēstī raidsabiedrība BBC.