Pirmdiena, 27. septembris

Ādolfs, Ilgonis

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Ģimene

"Esam spiesti dzīvot krīzes centrā!" Sievietei ar bērnu invalīdu tiesa liedz tuvoties dzīvesvietai, ko dala ar māti; meitai pārmet vardarbību

"Esam spiesti dzīvot krīzes centrā!" Sievietei ar bērnu invalīdu tiesa liedz tuvoties dzīvesvietai, ko dala ar māti; meitai pārmet vardarbību 3

Tatjanai, kurai ir bērns invalīds, tiesa liegusi tuvoties sev daļēji piederošam dzīvoklim Rīgā, kurā dzīvo arī sievietes māte – sirmgalve. Nosakot liegumu tuvoties mātei un dzīvoklim, tiesa apmierinājusi sirmgalves prasību aizsargāt viņu no meitas izvērstās fiziskas un emocionālas vardarbības. Tatjana gan noliedz mātes pārmetumus, norādot, ka vardarbība esot mātes iztēles auglis. Nu sievietei un bērnam pēc lieguma tuvoties dzīvoklim nākas dzīvot krīzes centrā.

Mīlgrāvī policisti no pamatīgi iereibušas mātes nošķir bērnu

Mīlgrāvī policisti no pamatīgi iereibušas mātes nošķir bērnu 6

Sestdien, 23. janvārī, Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz kādu Viestura prospekta dzīvokli, kurā māte pārmērīgi lietojot grādīgos dzērienus un nerūpējoties par saviem bērniem. Uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes autopatruļa.

"Šajos laikos pastaigai dabā cita vērtība!" Brīvdabas muzejs - teju vienīgais "izdzīvojušais" pandēmijā

"Šajos laikos pastaigai dabā cita vērtība!" Brīvdabas muzejs - teju vienīgais "izdzīvojušais" pandēmijā

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no retajiem muzejiem, kas arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā turpina darbu. Ievērojot drošības pasākumus un ierobežojumus, šis teju “pēdējais mohikānis” savos 87 hektāros ar debess jumu virs galvām aicina drošā vidē elpot svaigu gaisu, priecēt acis ar dabas ainavām, aplūkot senlaiku sētas un izzināt senajiem latviešiem tik svarīgo tradīciju – maskošanos. Muzeja pārstāve atzīmēja, ka īpašā Ziemas masku taku izveidota, pateicoties pandēmaijai, kad arī “maskošanās”, kā zināms, ir ļoti aktuāla. Izrādās, latviešiem tas nav nekas svešs! “Bez Tabu” noskaidroja, kāda ir ikdiena Brīvdabas muzejā Covid-19 ēnā.

Ogrē jaunietis sūrojas-māte izmetusi no mājām, mātei "līdz brošai" dēla "parazitēšana"

Ogrē jaunietis sūrojas-māte izmetusi no mājām, mātei "līdz brošai" dēla "parazitēšana" 41

Jaunietis no Ogres vērsies raidījumā “Bez Tabu”, vainojot māti cietsirdībā – tuvākā radiniece viņu esot izmetusi no mājām, deklarētās dzīvesvietas. Tikmēr māte norāda, ka dēls ilgstoši dzīvojis “uz kakla”, kas apgrūtina ikdienu, jo mājās nākas arī kopt seniori. Ģimenes strīds, kuru, pēc jaunieša domām, var atrisināt žurnālistu iesaiste, ir pārāk ciets rieksts likumsargiem, kuri ne reizi vien iesaistījušies, lai censtos samierināt tuviniekus, kuri nostājušies uz “kara takas”.

Daudzbērnu māte: "Ultimāts - bērni uz skolu neies!" Līdz autobusam 3 kilometri, ģimene dusmojas

Daudzbērnu māte: "Ultimāts - bērni uz skolu neies!" Līdz autobusam 3 kilometri, ģimene dusmojas 137

Daudzbērnu māte, ar saimi dzīvojoša Kārsavas novadā, neizpratnē, kāpēc pašvaldība atsakās novirzīt skolēnu autobusa maršrutu līdz viņas ģimenes mājai, atvieglojot bērniem nokļūšanu skolā. Esošajā situācijā bērniem līdz lielceļam, kur viņus savāktu autobuss, jāmēro aptuveni trīs kilometri. Sieviete pašvaldībai uzstādījusi ultimātu – bērnus nelaidīs uz skolu, kamēr autobuss nepiestās pie namdurvīm. Tikmēr pašvaldība atgādina vecākiem par atbildību pret savām atvasēm.

"Skrien nevis skaitlis pasē, bet tu - tāds, kā jūties!" 90 gadniece no Dundagas un orientieristi Bertuki aicina kustēties

"Skrien nevis skaitlis pasē, bet tu - tāds, kā jūties!" 90 gadniece no Dundagas un orientieristi Bertuki aicina kustēties

Eiropas Sporta nedeļā, kurā eiropiešus, tai skaitā Latvijas iedzīvotājus, aicina būt fiziski aktīviem, “Bez Tabu” tiekas ar Edgaru un Kristīni Bertukiem, sportistiem, kuri pa abiem iekarojuši augstākās orientēšanās sporta virsotnes. Tieši orientēšanos Bertuki izceļ kā ģimenes aktivitāti, uzsverot, ka tā dod iespēju arī citām saimēm saliedēties un beidzot visiem kopā atraut sēžas no ērtā dīvāna. Tāpat “Bez Tabu” tiekas ar Ainu Margarētu Pūliņu no Dundagas, kuras aktivitāšu spars, spītējot 90 gadu vecumam, nav apsīcis.

"Mēs bijām pacēlušies virs zemes!" Kā sokas "Latvijas lepnuma" un supertēta Inta Jurkas ģimenei

"Mēs bijām pacēlušies virs zemes!" Kā sokas "Latvijas lepnuma" un supertēta Inta Jurkas ģimenei 1

Kopš Latvijas lepnuma balvas saņemšanas aizritējis teju gads, taču valmierieša Inta un viņa dēla Roberta atmiņā šī diena vēl joprojām ir spilgtā atmiņā. Jurku ģimenes stāsts pārsteidza daudzus. Ints vairāk nekā sešus gadus kopā ar Robertu devās uz skolu, plecu pie pleca sēdēja pie viena mācību sola, palīdzēja nokļūt no klases uz klasi, nesa no stāva uz stāvu. Tas viss vainagojās ar panākumu – Roberts ar teicamām sekmēm absolvēja Valmieras Viestura vidusskolu.

"Lūdzu policijai būt cilvēcīgiem!" Ar bērnu ratiņkrēslā Jūrmalas caurlaižu sistēmas slazdā: bezmaksas reģistrācija "beigta", naktī jātriecas uz iecirkni

"Lūdzu policijai būt cilvēcīgiem!" Ar bērnu ratiņkrēslā Jūrmalas caurlaižu sistēmas slazdā: bezmaksas reģistrācija "beigta", naktī jātriecas uz iecirkni 12

Ģimene ar bērnu invalīdu, sēdošu ratiņkrēslā, apmeklēja Jūrmalu. Ja pavada cilvēku ar invaliditāti, nav jāmaksā par iebraukšanu kūrortpilsētā, bet kārtība paredz, ka dati par šo personu un transportlīdzekli, ar ko pārvadā personu ar invaliditāti, jāievada pašvaldības uzturētā interneta vietnē. Vietne ilgstoši bija izgājusi no ierindas, ģimene piedzīvoja ļoti nepatīkamu situāciju: tā kā interneta vietne nedarbojās, lai nebūtu jāmaksā sods, pašvaldības policija ieteica ģimenei, tostarp bērnam ratiņkrēslā, pirms pusnakts doties no Rīgas uz policijas iecirkni Jūrmalā manuālai datu ievadei.

"Tu sagriezīsi savas kedas?" Gustavs no "Mellenbergiem" pašizolācijas laikā gatavs pārmaiņām

"Tu sagriezīsi savas kedas?" Gustavs no "Mellenbergiem" pašizolācijas laikā gatavs pārmaiņām

Ar jaunumiem savā ikdienas dzīvē iepazīstina “jūtūberu” pāris Mellenbergi. Video iesākumā Gustavs rokās tur savu kedu un iesāk ar vārdiem, ka “cilvēki jūk prātā, tāpat kā viņš”, bet vismaz ar cerību, ka tas ir pozitīvā ziņā. Viņš no atvilktnes izņem šķēres, un viņa dzīvesbiedre ir nesaprašanā, vai viņš grasās sagriezt savu kedu!

Edgars un Katrīna Jaunupi kļuvuši par meitiņas vecākiem

Edgars un Katrīna Jaunupi kļuvuši par meitiņas vecākiem

Ar sociālā tīkla ”Instagram” palīdzību basketbola kluba ”VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups un fonda ”Mākslai vajag telpu” vadītāja Katrīna Jaunupe informēja atbalstītājus un draugus, ka viņu ģimenē ienākusi meitiņa. Meitenīte pasaulē nākusi aprīļa sākumā.