Sestdiena, 25. septembris

Rodrigo, Rauls

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Gāze

Tramps apstiprina sankcijas pret Krievijas gāzesvadiem

Tramps apstiprina sankcijas pret Krievijas gāzesvadiem 3

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien apstiprināja ASV sankcijas pret uzņēmumiem, kuri būvē cauruļvadu “Nord Stream 2” Krievijas dabasgāzes transportēšanai pa Baltijas jūru uz Vāciju un cauruļvadu “Turkstream” Krievijas dabasgāzes transportēšanai pa Melno jūru uz Turciju.

Skultes gāzes termināļa attīstītāji grib nacionālo interešu objekta statusu; tad pašvaldību un iedzīvotāju iebildumi būvniecību neietekmēs

Skultes gāzes termināļa attīstītāji grib nacionālo interešu objekta statusu; tad pašvaldību un iedzīvotāju iebildumi būvniecību neietekmēs 9

Šonedēļ Latvijā viesojās ASV enerģētikas ministrs Riks Perijs. Viņš solīja palīdzēt aizsargāt Baltijas gāzes infrastruktūru no kiberuzbrukumiem, kā arī reklamēja amerikāņu sašķidrināto gāzi kā alternatīvu Krievijas gāzei. Lai pirktu sašķidrināto gāzi, nepieciešams terminālis, kur kuģiem to izkraut.

Modernizēts Inčukalna gāzes krātuves savākšanas punkts

Modernizēts Inčukalna gāzes krātuves savākšanas punkts

Atklāts pārbūvētais Inčukalna krātuves gāzes savākšanas punkts. No manuālas vadības tagad tas kļuvis automatizēts un vismaz par trešdaļu palielināta pārsūknēšanas jauda. Pēdējos gados Inčukalna krātuves nozīme reģionā atkal aug, jo tur tiek uzglabāta ar kuģiem atvestā sašķidrinātā gāze. Tāpat Inčukalnu plāno izmantot arī projektētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa īpašnieki.

Apspriež sašķidrinātās gāzes termināļa un vada būvniecību

Apspriež sašķidrinātās gāzes termināļa un vada būvniecību 3

Alternatīva Krievijas gāzei – šādu iespēju pavērtu sašķidrinātās gāzes terminālis. Pirms vairākiem gadiem tāds uzbūvēts kaimiņos Lietuvā. Ideja, ka terminālis nepieciešams arī Latvijā, nu sāk iegūt konkrētākus vaibstus. Vairākās pašvaldībās, kuras projekts skars, sāktas sabiedriskās apspriešanas.

Jūrmalā neprātīgs vīrietis izraisa gāzes balona eksploziju

Jūrmalā neprātīgs vīrietis izraisa gāzes balona eksploziju

Aizvadītā nedēļa ir pierādījums tam, ka ugunsdrošības ziņā vidējais latvietis nav īsti labi informēts ne par prevenciju, ne par to, kā rīkoties, kad nelaime jau izcēlusies. Slokas mikrorajonā šonedēļ nogranda gāzes sprādziens, izvērtās kritiska situācija.

Gāzes tirgus pilnīga atvēršana iestrēgusi

Gāzes tirgus pilnīga atvēršana iestrēgusi

Rit jau otrais gads, bet Krievijas gāzes kompānija “Gazprom” turpina sēdēt uz diviem krēsliem – pretēji Enerģētikas likuma prasībām tā nav pārdevusi sev piederošās akcijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatorā “Conexus Baltic Grid”. Turklāt Krievijas uzņēmums turpina saņemt arī miljonos mērāmas dividendes.

Dabasgāzes tirgū dots starta šāviens konkurencei par mājsaimniecībām

Dabasgāzes tirgū dots starta šāviens konkurencei par mājsaimniecībām

Mājsaimniecībām, kuras gāzi izmanto ēdiena gatavošanai vai apkurei, pirmo reizi Latvijā būs izvēle, no kura tirgotāja zilo kurināmo iegādāties. Savu piedāvājumu otrdien prezentēja “Latvenergo”, kurš jau no nākamās nedēļas mājsaimniecībām piedāvās arī gāzi.

Jaunās konservatīvās partijas ceturtais lielākais ziedotājs attīsta LNG termināļa projektu Skultes ostā

Jaunās konservatīvās partijas ceturtais lielākais ziedotājs attīsta LNG termināļa projektu Skultes ostā 34

Lai aģitētu vēlētājus un vāktu ziedojumus, maijā Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns kopā ar partijas biedru Gati Eglīti devās uz ASV. Partijas mājaslapā publicēta ziņa, ka politiķiem no Latvijas notika tikšanās ASV Kongresā un domnīcās, kā arī apmeklēts Amerikas Latviešu Apvienības kongress Vašingtonā.