Trešdiena, 1. decembris

Arnolds, Emanuels

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Finanšu minisrija

Jūnijā rūpniecībā turpinājās straujš kāpums

Jūnijā rūpniecībā turpinājās straujš kāpums 2

Jūnijā Latvijas rūpniecībā fiksēts pieaugums 7,6% apmērā pret pērnā gada jūniju kalendāri izlīdzinātos datos. Tikmēr pirmā pusgada izlaide rūpniecībā kopā bijusi par 8,3% lielāka nekā pērn. Rūpniecības nozare kopš pērnā gada aprīļa, kad pandēmijas ietekmē tā piedzīvoja krasu saražoto apjomu samazinājumu, uzrādījusi stabilu pieaugumu, gandrīz katru mēnesi uzrādot pieaugumu pret iepriekšējo mēnesi.

Vienkāršoti vairāki VID e-pakalpojumi uzņēmējiem

Vienkāršoti vairāki VID e-pakalpojumi uzņēmējiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina vienkāršot elektronisko pakalpojumu saņemšanas procesu. Turpmāk arī atļaujas naftas produktu atlikumu pārvietošanai vai realizācijai, atļaujas vienreizējai darbībai ar akcīzes precēm un izziņas naftas produktu iegādei izmantošanai koksa ķīmiskajai apstrādei varēs saņemt, aizpildot elektronisko veidlapu.

Čeku loterijā var laimēt īpašas balvas par ēdināšanas un izmitināšanas pakalpojumiem

Čeku loterijā var laimēt īpašas balvas par ēdināšanas un izmitināšanas pakalpojumiem 4

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību nozarēm ar īpaši augstu ēnu ekonomikas risku, čeku loterijas ietvaros notiek nozaru izlozes. Tas nozīmē, ka VID ik ceturksni izraugās konkrētas nozares, ar kuru attaisnojuma dokumentiem var piedalīties īpašā ”nozaru izlozē” un katru mēnesi laimēt trīs naudas balvas 500 eiro vērtībā. Šā gada trešajam ceturksnim kā īpašās nozares izvēlētas ēdināšanas un izmitināšanas pakalpojumu nozares.

Obligāti iesniedzamās gada ienākumu deklarācijas termiņš ir 1. jūlijs

Obligāti iesniedzamās gada ienākumu deklarācijas termiņš ir 1. jūlijs 1

Vairākām iedzīvotāju kategorijām līdz 2021. gada 1. jūlijam obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2020. gadu. To var iesniegt elektroniski, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), kas ir ērtāk un vienkāršāk, jo tādējādi deklarācijā automātiski ielasās visi VID rīcībā jau esošie dati un aprēķinās maksājamās summas.

Atveseļošanas fonds Latvijai sniegs atbalstu sešās jomās

Atveseļošanas fonds Latvijai sniegs atbalstu sešās jomās 1

Lai novērstu Covid-19 pandēmijas radīto kaitējumu ekonomikai un sociālajai jomai, kā arī aizsargātu un radītu darbavietas, Eiropas Komisija (EK) ieviesusi vērienīgu Eiropas atveseļošanas plānu. Latvija paredzējusi izmantot visu mums saskaņā ar pašreizējiem aprēķiniem pieejamo Atveseļošanas fonda (Recovery and Resilience Facility) grantu daļu 1,82 miljardu eiro apmērā. Šis atbalsts Latvijai ir ļoti nozīmīgs krīzes radīto sociālo un ekonomisko seku mazināšanai ilgtermiņā.

Sezonas laukstrādniekiem – īpašs nodokļu režīms

Sezonas laukstrādniekiem – īpašs nodokļu režīms 1

Lauksaimnieki, kuri laukstrādniekus sezonas rakstura darbos nodarbina no 1. aprīļa līdz 30. novembrim, iedzīvotāju ienākuma nodokli no šo darbinieku algām var maksāt 15% apmērā, bet ne mazāk kā 0,70 eiro par katru nodarbināšanas dienu.

Valsts atbalsts uzņēmumiem – turpmāk līdz pat 100 000 eiro mēnesī

Valsts atbalsts uzņēmumiem – turpmāk līdz pat 100 000 eiro mēnesī

Lai palīdzētu pārvarēt Covid-19 izraisītās grūtības, krīzes skartajiem uzņēmumiem ir pieejams valsts atbalsts apgrozāmo līdzekļu plūsmas krituma kompensēšanai. Tam kopumā no valsts budžeta atvēlēti 310,8 miljoni eiro, un atbalstam var pieteikties par laiku no 2020. gada 1. novembra līdz 2021. gada 31. maijam.

Kāds bija 2020. gads Latvijas un pasaules ekonomikā un ko rāda prognozes 2021. gadam

Kāds bija 2020. gads Latvijas un pasaules ekonomikā un ko rāda prognozes 2021. gadam 1

Šis gads gan Latvijas, gan pasaules ekonomikā sākās ar lielām cerībām, un vēl gada sākumā tika gaidīts, ka pasaules ekonomiskā izaugsme kļūs nedaudz straujāka kā iepriekšējā gadā. Tomēr līdz ar Covid-19 uzliesmojumu un arvien plašāku slimības izplatību visā pasaulē kļuva skaidrs, ka pasaules ekonomika 2020. gadā piedzīvos recesiju, kuras dziļums un smagums būs atkarīgs no tā, cik ātri izdosies vīrusa izplatību apturēt. Līdz ar to šis gads gan ekonomikai, gan sabiedrībai kopumā ir bijis ļoti sarežģīts un izaicinājumiem pilns, ko pavadīja liels satraukums un nenoteiktība.

Atbalsts uzņēmējiem un iedzīvotājiem Covid-19 drošības pasākumu laikā turpinās

Atbalsts uzņēmējiem un iedzīvotājiem Covid-19 drošības pasākumu laikā turpinās

Covid-19 dēļ valstī ir noteikta ārkārtējā situācija, kā arī ieviesta virkne drošības pasākumu, kas gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem liek pielāgoties, lai pēc iespējas drīzāk ierobežotu vīrusa izplatību. Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem, uzņēmējiem ir pieejams atbalsts to dīkstāvē esošajiem darbiniekiem, kā arī algas subsīdija tiem darbiniekiem, kas valstī noteikto ierobežojumu dēļ strādā nepilnu darba laiku. Savukārt pašnodarbinātajiem un patentmaksas maksātājiem ir pieejams atbalsts par dīkstāvi.

Nākamgad uzņēmējiem vairākas būtiskas izmaiņas nodokļu jomā

Nākamgad uzņēmējiem vairākas būtiskas izmaiņas nodokļu jomā

Vēl šī gada nogalē Saeima ir pieņēmusi vairākas izmaiņas dažādos nodokļu normatīvajos aktos, kas stāsies spēkā 2021. gadā. Tās ir saistošas arī uzņēmējiem un viņu darbiniekiem. Atgādinām par svarīgākajām no tām un aicinām plašāk ar visām izmaiņām iepazīties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļvietnes sadaļā ”Nodokļi 2021”. 

Kādus ieguvumus #Budžets2021 paredz Latvijas iedzīvotājiem

Kādus ieguvumus #Budžets2021 paredz Latvijas iedzīvotājiem 1

Valsts budžets ir pamatu pamats visu nozaru norisēm gan ikdienā, gan krīzes situācijās. Pašlaik pastāv izaicinājumi un neskaidrības COVID-19 dēļ, tomēr 2021. gada valsts budžeta projekts svarīgākajām tautsaimniecības nozarēm paredz nozīmīgu papildu finansējumu.

Vienā likumā iekļaus atbalsta pasākumus "Covid-19" seku novēršanai

Vienā likumā iekļaus atbalsta pasākumus "Covid-19" seku novēršanai

Finanšu ministrija (FM) izstrādājusi likumprojektu par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” izplatību, tajā vienuviet iekļaujot plašu valsts atbalsta pasākumu klāstu slimības seku novēršanai.

Zakatistovs: Nākamā gada valsts budžets būs izdevumu pārskatīšanas budžets

Zakatistovs: Nākamā gada valsts budžets būs izdevumu pārskatīšanas budžets 4

Nākamā gada valsts budžets būs izdevumu pārskatīšanas budžets. Par to pirmdien vienojušies koalīcijas politiķi, kuri tikās, lai apspriestu partiju piedāvājumu izmaiņām nodokļu sistēmā, tostarp attiecībā uz minimālās algas apmēru. Partiju pārstāvji vienojās budžeta veidošanā sadarboties, nevis sacensties.

Eksperte: Grādīgie dzērieni palielina inflācijas temperatūru martā

Eksperte: Grādīgie dzērieni palielina inflācijas temperatūru martā

Martā gada inflācijas temps pēc ilgāka atslābuma ”atdzīvojies”, sasniedzot 2,2%. Galvenās vaininieces nedaudz straujākā cenu kāpumā bijušas grādīgo dzērienu cenas, kuru devums patēriņa cenu pieaugumā visbūtiskāk palielinājies, uzskata “Swedbank” ekonomiste Linda Vildava.