Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Ētika

Konceptuāli atbalsta Mediju ētikas padomes jeb ombuda izveidi

Konceptuāli atbalsta Mediju ētikas padomes jeb ombuda izveidi

Valdība šonedēļ atbalstīja ideju Latvijā veidot vienotu Mediju ētikas padomi, kura izskatītu sūdzības par žurnālistu iespējamiem pārkāpumiem. Tā būtu brīvprātīga organizācija, kuras lēmumi būtu saistoši tikai tiem medijiem, kas iesaistītos padomes darbībā.

VIDEO: kā Brigmanis nosauca Kaimiņu par idiotu

VIDEO: kā Brigmanis nosauca Kaimiņu par idiotu

Otrdien, 29. novembrī, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā saņemts iesniegums par iespējamu tautas kalpa Augusta Brigmaņa (ZZS) deputātu ētikas pārkāpumu, nosaucot kolēģi Artusu Kaimiņu (KPV LV) par idiotu.

Profesore Lasmane: Latvijā ētiskā domāšana gandrīz aizmirsta

Profesore Lasmane: Latvijā ētiskā domāšana gandrīz aizmirsta 2

Latvijā ētiskā domāšana diemžēl gandrīz aizmirsta, kādreiz – 90. gados, 21. gadsimta sākumā – vairāk par to domāja, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauda Latvijas Universitātes (LU) profesore, filozofe Skaidrīte Lasmane.

Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, uzskata LU profesore Lasmane

Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, uzskata LU profesore Lasmane 1

Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, jo pēc visiem pasaules standartiem “izmēru ziņā” ar mums viss ir kārtībā. Šo ”mazisma” ideoloģiju un runāšanas veidu vajadzētu svītrot no mūsu ikdienas – tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauž  Latvijas Universitātes (LU) profesore Skaidrīte Lasmane.

Apzinies savu "es"! Kā noteikt savu personības tipu, pamatojoties uz šīm iezīmēm

Apzinies savu "es"! Kā noteikt savu personības tipu, pamatojoties uz šīm iezīmēm

Jau iepriekš Skaties.lv/Sievietei rakstījis par socioniku – zinātni par cilvēka informatīvo metabolismu, to, kā mēs uztveram, apstrādājam un nododam tālāk informāciju. Vienkāršākiem vārdiem izsakoties, tā māca, kā katrs no mums domā un saprot lietas apkārt, veido attiecības, reaģē uz apkārt notiekošo. Pirmajā seminārā, kas risinājās 9. augustā, apguvu to, kādas ir galvenās iezīmes, kas veido cilvēka tipu.

13 veidi, kā princese Diāna pārkāpa karalisko protokolu

13 veidi, kā princese Diāna pārkāpa karalisko protokolu 1

Ir pagājuši jau 19 gadi kopš traģiskās avārijas Parīzē, kur dzīvību zaudēja iemīļotā princese Diāna. Viņa bija sieviete ar stingru raksturu un nebaidījās paust savu viedokli. Ir apkopoti 13 veidi, kā princese Diāna pārkāpa karalisko protokolu.

Turpmāk dāvināt ziedus vai šokolādes valsts iestāžu darbiniekiem tiks uzskatīts par neētisku rīcību

Turpmāk dāvināt ziedus vai šokolādes valsts iestāžu darbiniekiem tiks uzskatīts par neētisku rīcību 3

Lai pateiktos valsts iestāžu darbiniekiem par palīdzību atrisināt kādas situācijas, iedzīvotāji līdz šim nesuši ziedus, pašceptas kūkas, šokolādes un konfektes. Šādi šķietami sīkumi var kompromitēt un mest ēnu pār amata pienākumu godprātīgu pildīšanu, paredz Valsts kancelejas izstrādātais ētikas kodekss, kurā likts akcents uz interešu konfliktu un lobēšanas novēršanu.

Reklāmas kampaņā izmanto attēlu ar mēteļu virinātāju

Reklāmas kampaņā izmanto attēlu ar mēteļu virinātāju

Interneta kompānija Balticom savā reklāmas kampaņā izmanto visai divdomīgu attēlu – vīrieti no mugurpuses ar atvērtu “plašķīti”, radot diezgan nepārprotamas asociācijas ar tā dēvētājiem mētelīšu virinātājiem.