Otrdiena, 30. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Elektroenerģija

Lietuva atsakās pirkt Baltkrievijas elektrību

Lietuva atsakās pirkt Baltkrievijas elektrību 1

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda šonedēļ, pirmo reizi apmeklējot Latviju, Rīgas pilī izmantoja izdevību aktualizēt jautājumu par Baltkrievijas jauno atomelektrostaciju.

"Žurnālisti mūsu darbu izdarījuši!" Pirmajā OIK parlamentārās izmeklēšanas sēdē izskan atziņa par tās bezjēdzīgumu

"Žurnālisti mūsu darbu izdarījuši!" Pirmajā OIK parlamentārās izmeklēšanas sēdē izskan atziņa par tās bezjēdzīgumu 4

Mēnesi pēc izveides uz pirmo sēdi šonedēļ beidzot sanāca parlamentārās izmeklēšanas komisija, kurai jāpēta elektrības obligātā iepirkuma komponentes (OIK) rašanās apstākļi. Pirmā kopā sanākšana ilga vien nepilnas 30 minūtes, bet arī to laikā jau bija manāmas pamatīgi nokaitētās attiecības starp komisijas locekļiem.

Regulators: 40% mājsaimniecību pārmaksā par elektroenerģiju

Regulators: 40% mājsaimniecību pārmaksā par elektroenerģiju 2

Aptuveni 40{6fb416669a6c89ffa49c853dc2ee2d888f0e7cd1e25989e4134a75883a3a4fcd} mājsaimniecības joprojām nav izdarījušas nekādu izvēli elektroenerģijas atvērtā tirgus apstākļos, paliekot pie “Elektrum” universālā pakalpojuma, uz kuru automātiski pārslēdza līdz ar tirgus atvēršanu, to intervijā LNT rīta raidījumā “900 sekundes” uzsvēra Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Plāno mainīt obligātā iepirkuma sistēmu - sola samazināt elektroenerģijas cenu

Plāno mainīt obligātā iepirkuma sistēmu - sola samazināt elektroenerģijas cenu 4

Saeimas darba kārtībā nonācis Ekonomikas ministrijas jaunais piedāvājums, kā mainīt elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēmu. Izmaiņu autori sola, ka reformas dēļ iedzīvotājiem rēķini samazināsies. Savukārt opozīcija vērš uzmanību, ka jaunais regulējums valsts atbalsta sistēmu taisnīgāku nepadarīs.

"Vairākus gadus neesmu viņu klients." 50 eiro liels "pārsteiguma" rēķins no "Latvenergo"

"Vairākus gadus neesmu viņu klients." 50 eiro liels "pārsteiguma" rēķins no "Latvenergo" 2

Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja rīdzinieks Jānis, kurš saņēmis “pārsteiguma” rēķinu no elektroenerģijas tirgotāja “Latvenergo”. Par “pārsteiguma” rēķinu tas nodēvēts, jo Jānis jau vairākus gadus nav uzņēmuma klients, un nesaprot, par ko viņam jāmaksā 50 eiro? Turklāt Jānis jau kādu laiku dzīvo citā mājoklī un ir noslēdzis līgumu ar citu elektrības piegādātāju. 

Jau teju 9000 iebilst pret vēja parka izbūvi Zemgalē

Jau teju 9000 iebilst pret vēja parka izbūvi Zemgalē 18

Lai nepieļautu jauna vēja parka izbūvi Zemgalē, savākti jau teju 9000 parakstu. Vērienīgais projekts, tā īstenošanas gadījumā, spētu spētu saražot jaudu, kas ir līdzvērtīga 10% no visas Latvijā patērētās elektroenerģijas.

OIK vietā plānots ieviest citu atbalsta mehānismu

OIK vietā plānots ieviest citu atbalsta mehānismu 6

No asi kritizētās un dārgās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) varētu atteikties tuvāko trīs gadu laikā, tā trešdien, 1. augustā, paziņoja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība).