Pirmdiena, 29. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Elektrība

"Tas bija smags periods!" Nama Rīgā iedzīvotāji spiesti nedēļām ilgi dzīvot bez elektrības

"Tas bija smags periods!" Nama Rīgā iedzīvotāji spiesti nedēļām ilgi dzīvot bez elektrības

Pērnā gada vasarā, kad “Bez Tabu” viesojās Firsa Sadovņikova ielas 37. nama pagalmā, virs galvas bija savilkti elektrības kabeļi. Tādā veidā vienas kāpņutelpas iedzīvotāji palīdzēja saviem kaimiņiem no pretējās kāpņutelpas, nodrošinot elektrības pieslēgumu, lai vismaz rīta agrumā varētu izdzert karstu kafiju un dienas noslēgumā – apēst siltas vakariņas. Tagad kabeļu te vairs nav. Līdz ar to ir divi varianti – vai nu iedzīvotāji ir izvākušies un māja palikusi tukša, vai arī problēma ir atrisināta.

Gulbenietis pamanījis iespējamu nelegālu pieslēgumu pilsētas elektrotīklam

Gulbenietis pamanījis iespējamu nelegālu pieslēgumu pilsētas elektrotīklam 20

Gulbenes novada iedzīvotājs Guntars ar automašīnu regulāri pārvietojas pa Viestura ielu. Viņš pamanījis, ka kāds nams šajā ielā jau vairākus gadus Ziemassvētku laikā tiek izgreznots, arī šobrīd vēl redzami rotājumi. Guntaru mulsinājis fakts, ka tas tiek darīts uz pārējo novada iedzīvotāju rēķina.

"Sadales tīkls": Katru trešo ēku ugunsgrēku izraisa nedroša elektroinstalācija vai bojātas ierīces

"Sadales tīkls": Katru trešo ēku ugunsgrēku izraisa nedroša elektroinstalācija vai bojātas ierīces 1

Pērn Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) reģistrējis kopumā ap 9000 ugunsgrēku, no kuriem aptuveni 3300 izcēlušies dažādās dzīvojamās un nedzīvojamās ēkās un katru trešo ēku ugunsgrēku izraisījusi klienta īpašumā esoša nedroša elektroinstalācija vai bojātas elektroierīces, liecina “Sadales tīkla” sniegtā informācija.

Kartupeļiem paredzētā zemē "uzbliež" nelegālu ciematu! Ilgstoša patvaļa Limbažu domnieku degunu galā

Kartupeļiem paredzētā zemē "uzbliež" nelegālu ciematu! Ilgstoša patvaļa Limbažu domnieku degunu galā 2

Limbažu novadā pašvaldības deguna galā gadiem ilgi izbūvējies nelegāls ciemats. Izmanīgs tirgonis lauksaimniecībai izmantojamu zemi sadalījis un daudziem pārdevis zemesgabalus. Kā stāsta jaunie zemesgabalu īpašnieki, sākotnēji domājuši, ka pērk apbūvei paredzētu zemi, tomēr vēlāk atskārtuši, ka uz tās neko citu kā stādīt kartupeļus un burkānus legāli darīt nevar. Nu nelegālajā ciemā nelikumīgi izbūvētas daudzas ēkas. Komentējot, kā pašvaldība pieļāvusi ēku un infrastruktūras izbūvi, Limbažu novada vietvara stāsta, ka Būvvaldes kapacitāte izrādījusies pārāk maza. Nu nelegālā ciema iedzīvotāji nostājušies uz kara takas ar zemesgabalu tirgotāju, savukārt pašvaldība draud iedzīvotājiem, ka var likt nojaukt nelegālās ēkas.

"Grib, lai vecumdienās dzīvojam pie sveces! Ņirgāšanās!" Apzinīgiem sirmgalvjiem Limbažos draud atslēgt elektrību, par jaunu pieslēgumu prasa tūkstošus

"Grib, lai vecumdienās dzīvojam pie sveces! Ņirgāšanās!" Apzinīgiem sirmgalvjiem Limbažos draud atslēgt elektrību, par jaunu pieslēgumu prasa tūkstošus 7

Sirmgalvis Jānis no Limbažiem vienmēr godprātīgi norēķinās par piegādāto elektrību, bet nu viņam draud ar elektrības atslēgšanu, jo Rīgas Valsts tehnikuma filiāle Limbažos, ar kuru sirmgalvis norēķinās par pakalpojumu, atsakās no iekšējā elektrotīkla uzturēšanas. Jānis ir lielā neizpratnē, kāpēc “Sadales tīkls” pieprasa no viņa tūkstošiem eiro par jauna pieslēguma izveidi, nevis izmanto jau esošo, desmitgadēm lietoto iekšējo elektrotīklu.