Trešdiena, 1. decembris

Arnolds, Emanuels

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Ekonomikas ministrija

Valdībai nav informācijas par Covid-19 sertifikātu pārbaudēm pakalpojumu sniegšanas vietās

Valdībai nav informācijas par Covid-19 sertifikātu pārbaudēm pakalpojumu sniegšanas vietās 6

Valdības dienaskārtībā 21. septembrī gaidāma diskusija par epidemioloģiskās drošības pasākumiem, kas turpmāk, lai klātienē apkalpotu klientus, būs jāievēro pakalpojumu sniedzējiem. Tiks vētīts arī priekšlikums, ka pakalpojumus varētu sniegt ne tikai klientiem, kuriem ir Covid-19 sertifikāts, bet arī klientam veicot ātro Covid-19 testu. Taču, kā izrādās, valdības pārstāvju rīcībā īsti nemaz nav informācijas, cik disciplinēti komersanti bijuši, kontrolējot savus klientus saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem, vēsta TV3 Ziņas.

Dombrovskis: ES uz laiku varētu pārskatīt kritēriju valsts parāda apjomam pret IKP

Dombrovskis: ES uz laiku varētu pārskatīt kritēriju valsts parāda apjomam pret IKP

Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas krīzē ievērojami pieaugušos valstu parādus, Eiropas Savienībā (ES) uz laiku varētu pārskatīt kritēriju valsts parāda apjomam pret iekšzemes kopproduktu (IKP), pirmdien Latvijas Bankas konferencē “Ilgtspējīga ekonomika pārmaiņu laikos” sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja izpildvietnieks Valdis Dombrovskis.

Valdība un ārvalstu investori diskutēs par investīciju piesaisti Latvijai

Valdība un ārvalstu investori diskutēs par investīciju piesaisti Latvijai 3

Valdība un ārvalstu investori šodien, 17. septembrī, diskutēs par ēnu ekonomiku un investīciju vides prognozējamību Latvijā. Šorīt TV3 raidījumā “900 sekundes” viena no gaidāmās sanāksmes dalībniecēm, Ārvalstu investoru padomes pārstāve Evija Šturca atklāja, ko investori domā par darba tirgu Latvijā.

Vairums daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju vēlētos uzlabot ēkas tehnisko stāvokli

Vairums daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju vēlētos uzlabot ēkas tehnisko stāvokli

Daudzdzīvokļu namus daudzviet Latvijā vajadzētu nopietni remontēt. Šodien, 8. septembrī, atklāta jauna, vairāk nekā 30 miljonu eiro atbalsta programma, lai veicinātu finansējuma pieejamību šādiem remontiem. Aptaujas arī rāda, ka absolūti lielākā daļa daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju nav apmierināti ar savas mājas tehnisko stāvokli un tuvāko apkārtni. Bet pat, ja naudu varētu saņemt, lielais šķērslis aizvien ir kaimiņu nespēja vienoties, vēsta TV3 Ziņas.

Latvijas IKP pirmajā pusgadā pieaudzis par 5,1%

Latvijas IKP pirmajā pusgadā pieaudzis par 5,1%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā pusgadā pieaudzis par 5,1%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, tostarp otrajā ceturksnī pieaugums ekonomikā bijis straujāks, nekā sākotnēji lēsts – pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem, IKP audzis par 11,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Atsāktas diskusijas par turpmāko valsts atbalstu uzņēmējiem

Atsāktas diskusijas par turpmāko valsts atbalstu uzņēmējiem

Atsākušās diskusijas par turpmāko valsts palīdzību uzņēmējiem, kuriem Covid-19 ierobežojumi turpina pamatīgi sarežģīt dzīvi. Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi piedāvājumu par atbalsta turpināšanu specifiskos gadījumos, taču kopumā nostāja ir tāda, ka plaša valsts atbalsta laiks biznesam ir beidzies, stāsta TV3 Ziņas.