Otrdiena, 21. septembris

Modris, Matīss, Mariss

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Eiropas Savienība

Golubeva: ES varētu finansēt "Mucenieku" kapacitātes palielināšanu

Golubeva: ES varētu finansēt "Mucenieku" kapacitātes palielināšanu 1

Iespējams, Eiropas Komisija būtu gatava atbalstīt patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki” kapacitātes palielināšanas finansēšanu no Eiropas Savienības līdzekļiem, šodien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē pauda iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Eiropas Savienība turpina gatavot jaunas sankcijas pret Baltkrieviju; tas var ietekmēt arī migrantu plūsmu

Eiropas Savienība turpina gatavot jaunas sankcijas pret Baltkrieviju; tas var ietekmēt arī migrantu plūsmu 4

Nelegālās migrācijas statistikā sasniegta būtiska robežšķirtne. Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas uz Baltkrievijas-Latvijas robežas nu jau novērsti vairāk nekā 1000 migrantu mēģinājums ienākt Latvijā. Kad šī krīze rimsies, pagaidām grūti prognozēt. Tas atkarīgs no Lukašenko režīma reakcijas uz nākamajām soda sankcijām, kas tiks vērstas pret Minsku, vēsta TV3 Ziņas.

ES: Talibu valdība nav ietveroša un pārstāvnieciska

ES: Talibu valdība nav ietveroša un pārstāvnieciska 2

Afganistānas pagaidu valdības sastāvā, ko nule kā izsludinājusi varu valstī pārņēmusī radikālo islāmistu kustība “Taliban”, nav ievēroti talibu pārstāvju agrākie solījumi jaunajā ministru kabinetā iekļaut dažādu grupu pārstāvjus, trešdien norādīja Eiropas Savienība (ES).

Pabriks: ASV ir jāparāda, ka tā spēj vadīt rietumu pasauli

Pabriks: ASV ir jāparāda, ka tā spēj vadīt rietumu pasauli 7

Pašlaik ASV ir galvenā militārā vara rietumos un tai ir jāparāda, ka viņa spēj vadīt rietumu pasauli, šodienas Aizsardzības ministrijas organizētajā tiešsaistes diskusijā “Migrācija kā hibrīdkara ierocis pret Latviju: kas tālāk?” uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 24. vietai Eiropā

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 24. vietai Eiropā 1

Aizvien pasliktinoties epidemioloģiskai situācijai Eiropā, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 24. vietai starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Ijabs: Ja neizdosies panākt vienošanos par ES tiešiem ieņēmumiem, tad aizņemtos 750 miljardus eiro būs jāatdod no dalībvalstu iemaksām

Ijabs: Ja neizdosies panākt vienošanos par ES tiešiem ieņēmumiem, tad aizņemtos 750 miljardus eiro būs jāatdod no dalībvalstu iemaksām

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir jāspēj vienoties par patstāvīgiem nodokļu ieņēmumiem tieši ES budžetā, pretējā gadījumā 750 miljardi eiro, kurus ES aizņēmās Atveseļošanas fonda izveidei, būs jāatdod no palielinātām dalībvalstu iemaksām ES budžetā, aģentūrai LETA akcentēja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (AP).

ĀM aicina novērst nevienlīdzīgu attieksmi pret cilvēkiem, kas digitālo Covid-19 sertifikātu ieguvuši ārpus ES robežām

ĀM aicina novērst nevienlīdzīgu attieksmi pret cilvēkiem, kas digitālo Covid-19 sertifikātu ieguvuši ārpus ES robežām 1

Vienas un tās pašas potes, bet attieksme atšķirīga. Šādā situācijā nonākuši ceļotāji no ASV un vēl dažām valstīm, kas nav Eiropas Savienībā (ES). Lai gan arī viņi saņēmuši Eiropā apstiprinātas vakcīnas, iebraucot Latvijā, jāievēro pašizolācija, jo viņu sertifikāti netiek atzīti. Nevienlīdzīgajai attieksmei uzmanību pievērsusi Ārlietu ministrija, kas aicina valdību to novērst, vēsta TV3 Ziņas.

ES vakcinācijas kampaņā apsteidz ASV

ES vakcinācijas kampaņā apsteidz ASV 1

Eiropas Savienībā (ES) pret Covid-19 ir pilnībā vakcinēta puse iedzīvotāju, blokam vakcinācijas kampaņā apsteidzot ASV, liecina aģentūras AFP aplēses.

Latvijai līdz 2030.gadam jāatrisina bišu saimju izmiršanas problēma

Latvijai līdz 2030.gadam jāatrisina bišu saimju izmiršanas problēma 4

Tuvākajos desmit gados pārmaiņas gaida Eiropas Savienības, tātad arī Latvijas lauksaimniekus. Viens no mērķiem – panākt, ka vismaz ceturtajai daļai platību jākļūst par bioloģiskajām. Tātad ar minimālu augu aizsardzības līdzekļu izmantošanu. Viens no iemesliem, kādēļ tas tiek darīts, ir bišu saimju un pašas biškopības saglabāšana, stāsta TV3 Ziņas.

Pašizolācija nevakcinētajiem būs jāievēro pēc ieceļošanas no kopumā 13 ES un EEZ valstīm

Pašizolācija nevakcinētajiem būs jāievēro pēc ieceļošanas no kopumā 13 ES un EEZ valstīm 3

Pašizolācija pret Covid-19 nevakcinētajiem būs jāievēro pēc ieceļošanas no kopumā 13 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm – Kipras, Nīderlandes, Spānijas, Andoras, Portugāles, Maltas, Grieķijas, Luksemburgas, Monako, Īrijas, Dānijas, Beļģijas un Francijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 22. vietai Eiropā

Latvija Covid-19 izplatības rādītājā noslīdējusi līdz 22. vietai Eiropā 1

Lielā daļā Eiropas valstu pasliktinoties Covid-19 epidemioloģiskajai situācijai, Latvija aizvadītajās divās nedēļās ir noslīdējusi līdz 22. vietai starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, vērtējot inficēšanās ar Covid-19 līmeni, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Lielbritānija pieprasa ES pārskatīt Ziemeļīrijas protokolu

Lielbritānija pieprasa ES pārskatīt Ziemeļīrijas protokolu

Lielbritānija trešdien pieprasījusi Eiropas Savienībai (ES) slēgt jaunu vienošanos par tirdzniecības noteikumiem Ziemeļīrijai, brīdinot, ka pretējā gadījumā Londonai būs pamats vienpusējā kārtībā atkāpties no pērn noslēgtās vienošanās.