Ceturtdiena, 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Eiropas parlaments

Ceļošana vakcinētajiem: EP atbalsta Eiropas Savienības Covid-19 sertifikāta ieviešanu

Ceļošana vakcinētajiem: EP atbalsta Eiropas Savienības Covid-19 sertifikāta ieviešanu 2

Eiropas Parlaments (EP) atbalstījis steidzamības kārtā virzīt likumprojektu par vakcinācijas sertifikāta ieviešanu, kas atjaunotu tiesības uz brīvu pārvietošanos. Parlaments vienlaikus pieprasa mainīt dokumenta nosaukumu uz “Eiropas Savienības Covid-19 sertifikātu”. Gala balsojums gaidāms maijā, un plānots, ka tas praksē darbosies jau jūnijā.

Ušakovs pievienojies eiroparlamentāriešu LGBTI starpgrupai

Ušakovs pievienojies eiroparlamentāriešu LGBTI starpgrupai 9

Eiropas parlamenta deputāts Nils Ušakovs (“Saskaņa”) pievienojies eiroparlamentāriešu starpgrupai, kas cīnās par seksuālo minoritāšu tiesībām, ceturtdien sociālajos tīklos paziņoja “LGBTI” starpgrupas pārstāvji.

Eiropas Parlamentu neapmierina jaunais daudzgadu budžets

Eiropas Parlamentu neapmierina jaunais daudzgadu budžets

Eiropas Parlamentu neapmierina grūtajās sarunās tapušais Eiropas Savienības jaunais septiņu gadu budžets. Un, ja dalībvalstu līderi to neuzlabos, parlamenta atbalstu budžets var nesaņemt. Lai gan Latvijas deputāti ir mierā ar panākto kompromisu, arī viņi saskata vairākus trūkumus.

EP deputāti aicina veidot Eiropas veselības savienību

EP deputāti aicina veidot Eiropas veselības savienību 1

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ir pieņēmuši rezolūciju par ES turpmāko sabiedrības veselības stratēģiju, kurā aicina veidot Eiropas veselības savienību, informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Covid-19 krīze: Brisele nespēj vienoties par atbalsta mehānismu dalībvalstīm

Covid-19 krīze: Brisele nespēj vienoties par atbalsta mehānismu dalībvalstīm

Pandēmijas seku likvidēšanai Eiropas Savienības (ES) valstu ekonomikām būs nepieciešami vismaz divi triljoni eiro. Pastāvot bažām, ka ekonomiku atlabšanai naudu ņemtu no Latvijai tik svarīgiem kohēzijas un lauksaimniecības fondiem, – Eiropas Parlaments ceturtdien nobalsojis par rezolūciju, kurā aicina izveidot solidāru fondu, kas būtu pieejams visām bloka valstīm.

Covid-19 laupījis dzīvību kādam Eiropas Parlamenta darbiniekam

Covid-19 laupījis dzīvību kādam Eiropas Parlamenta darbiniekam

Par pirmo “Covid-19” upuri svarīgākajās Eiropas Savienības (ES) institūcijās kļuvis kāds Eiropas Parlamenta (EP) darbinieks, kurš Briselē miris pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu, aģentūrai AFP pirmdien pavēstījušas amatpersonas.

Melbārde: Notiek darbs pie abpusēji veiksmīga ES un Lielbritānijas sadarbības modeļa izglītības un kultūras jomā

Melbārde: Notiek darbs pie abpusēji veiksmīga ES un Lielbritānijas sadarbības modeļa izglītības un kultūras jomā 1

Patlaban nav skaidrs, kā veidosies turpmākās Eiropas Savienības (ES) attiecības ar Lielbritāniju izglītības un kultūras jautājumos, tomēr tiek strādāts pie abpusēji veiksmīga sadarbības modeļa, aģentūrai LETA stāstīja eiroparlamentāriete, Eiropas Parlamenta Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētājas vietniece Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Tuvāko gadu laikā pārnēsājamajai elektrotehnikai būs vienādu lādētāju standarts

Tuvāko gadu laikā pārnēsājamajai elektrotehnikai būs vienādu lādētāju standarts 1

Ir iecerēts, ka jau tuvāko pāris gadu laikā Eiropas Savienībā (ES) būs ieviesta prasība kompānijām ražot iekārtas ar vienādiem lādētājiem. Ir uzņēmumi, kas pretojas šādam jauninājumam. Taču Eiroparlamentā deputāti ir optimistiski. Viņi uzskata, ka jau tuvākajā laikā mobilos tālruņus, planšetes un citas iekārtas būs iespējams uzlādēt ar viena veida lādētāju.

Eiropas Parlaments aicina Krieviju atcelt likumu par "ārvalstu aģentiem"

Eiropas Parlaments aicina Krieviju atcelt likumu par "ārvalstu aģentiem" 2

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina Krieviju nekavējoties atcelt likumu par “ārvalstu aģentiem”, paužot bažas par nesenajiem grozījumiem, kas ļauj vajāt arī blogerus un neatkarīgos žurnālistus, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Ijabs: Mediķu krīze būs ļoti laba mācība politiķiem

Ijabs: Mediķu krīze būs ļoti laba mācība politiķiem

Mediķu atalgojuma krīze raisa jautājumu, vai Saeimā turpmāk praktizēt un pieļaut to, ka likumos tiek ierakstītas lietas, kuras varētu nebūt izpildāmas, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (“Attīstībai/Par!”).