Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Eiropas Cilvēktiesību tiesa

Ušakovs par Valsts valodas centra uzlikto 140 eiro sodu vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Ušakovs par Valsts valodas centra uzlikto 140 eiro sodu vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā 2

Rīgas mēra Nila Ušakova un Valsts valodas centra strīds par saziņu sociālajos tīklos ir beidzies ar nepārsūdzamu Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ka pašvaldība iedzīvotājiem informāciju arī sociālajos tīklos var sniegt tikai latviešu valodā. Ušakovs gan šo tiesnešu lēmumu sauc par politisku un nekompetentu un pildīt negrasās. Valsts valodas centrs sola, – ja mērs nelabosies, viņš tiks sodīts vēl un vēl.

Sarūk Latvijas intereses ECT pārstāvošo speciālistu skaits

Sarūk Latvijas intereses ECT pārstāvošo speciālistu skaits 1

Iespēju vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) izmanto arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju, taču biroja, kas pārstāv valdības intereses tiesā, rindas rūk, vēsta LNT Ziņu TOP 10. Darbu nesen pametuši divi no sešiem biroja darbiniekiem.

Ušakovs Latviju sūdzēs Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Ušakovs Latviju sūdzēs Eiropas Cilvēktiesību tiesā 4

Rīgas mērs Nils Ušakovs Latviju sūdzēs Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Ušakovs ar 50 eiro lielu naudas sodu tika sodīts par aģitācijas noteikumu pārkāpumu, jo Saeimas vēlēšanu dienā viņš savā Facebook kontā aicināja balsot par partiju Saskaņa.

Vīķe-Freiberga: Sievietei nav jāizvēlas starp karjeru un reproduktīvajām tiesībām

Vīķe-Freiberga: Sievietei nav jāizvēlas starp karjeru un reproduktīvajām tiesībām

Sievietei vajadzētu būt tiesībām kļūt par prezidenti vai ieņemt jebkādu citu amatu, neziedojot savu seksualitāti un reproduktīvās tiesības, šodien notiekošajā starptautiskajā konferencē Sieviešu ekonomiskās iespējas un ilgtspējīga attīstība – no izaicinājumiem līdz kopīgiem panākumiem, sacīja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Katru dienu no vardarbības Eiropā mirst septiņas sievietes

Katru dienu no vardarbības Eiropā mirst septiņas sievietes

Vardarbība, kas tiek vērsta pret personu, pamatojoties uz tās dzimumu, dzimuma identitāti vai šīs identitātes izpausmi, ir pasaulē izplatītākais cilvēktiesību pārkāpums, kas ietekmē sabiedrību visos līmeņos, neatkarīgi no vecuma, izglītības līmeņa, ienākumiem, sociālā stāvokļa vai izcelsmes vietas.

Latviešiem Lielbritānijas varas iestādes atņem bērnus un nodod adopcijai svešiniekiem

Latviešiem Lielbritānijas varas iestādes atņem bērnus un nodod adopcijai svešiniekiem 8

Saeimas deputāti ir nepatīkami pārsteigti par Lielbritānijas sociālo dienestu un bāriņtiesu rīcību, kas skārusi arī Latvijas imigrantu ģimenes. Šodien Latvijas parlamenta deputāti skatīja konkrētu gadījumu, kad no Londonā dzīvojošas latvietes ģimenes izņemta viņas 3 gadus vecā meitenīte un nodota tūlītējai adopcijai pilnīgi svešiem cilvēkiem Lielbritānijā.  

Latvijas pilsone jau piekto gadu cīnās, lai atgūtu savu bērnu, kuru viņai atņēmušas Lielbritānijas varas iestādes

Latvijas pilsone jau piekto gadu cīnās, lai atgūtu savu bērnu, kuru viņai atņēmušas Lielbritānijas varas iestādes 6

Latvijas pilsone Laila Brice jau piekto gadu nespēj atgūt savu sešgadīgo meitu Katrīnu, kuru viņai dažādu iemeslu dēļ atņēma Lielbritānijas varas iestādes. Sievietes izmisīgie centieni pierādīt, ka viņa pati ir spējīga pienācīgi rūpēties par savu bērnu, cietuši neveiksmi, un patlaban Anglijā notiek tiesvedība par Katrīnas nodošanu adopcijai.

AT lēmumu atsakās pārskatīt lēmumu par Čalovska izdošanu ASV

AT lēmumu atsakās pārskatīt lēmumu par Čalovska izdošanu ASV

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments šodien nosūtījis atpakaļ kibernoziegumos apsūdzētā Denisa Čalovska aizstāvei zvērinātai advokātei Ilonai Bulgakovai lūgumu pārskatīt nolēmumu par Čalovska izdošanu ASV, jo tā izskatīšana nav pakļauta AT.

Tiesas lēmums: Latvija nedrīkst izdot Čalovski ASV

Tiesas lēmums: Latvija nedrīkst izdot Čalovski ASV

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) palāta lēmusi, ka Latvija nedrīkst izdot ASV kibernoziegumos apsūdzēto Denisu Čalovski. Tāpat ECT lēmusi no Latvijas par labu Čalovskim piedzīt 5 000 eiro kompensāciju.