Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Eiro

Kazāks: Digitālais eiro ir tikai laika jautājums

Kazāks: Digitālais eiro ir tikai laika jautājums 2

Centrālajām bankām ir svarīgi iesaistīties kriptoaktīvu un citu jauno virtuālo maksājumu līdzekļu apritē, pauda Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks, piebilstot, tostarp digitālā eiro parādīšanās ir tikai laika jautājums.

Jau piecus gadus eiro ir mūsu maciņos. Ko no tā esam ieguvuši?

Jau piecus gadus eiro ir mūsu maciņos. Ko no tā esam ieguvuši? 1

Laiks, kad norēķinājāmies ar latiem, ir neatgriezeniska pagātne. 2019. gada 1. janvāris iezīmē ne tikai jauna gada sākumu, bet arī divas nozīmīgas  gadadienas: aprit 20 gadu, kopš sāka darboties eirozona, kā arī pieci gadi, kopš tai pievienojās Latvija un mūsu lati tika nomainīti pret eiro.

Arī Latvijā pārtrauks drukāt jaunas 500 eiro banknotes

Arī Latvijā pārtrauks drukāt jaunas 500 eiro banknotes

Latvija un vēl 16 Eirozonas valstis janvāra beigās, bet Vācija un Austrija no aprīļa beigām pārtrauks pasūtīt drukāšanai jaunas 500 eiro banknotes. Latvijā šīs naudas zīmes tiek izmantotas gan uzkrājumiem, gan arī norēķiniem pārtikas veikalos.

VID muitas darbinieki atrod automobilī paslēptus naudas žūkšņus

VID muitas darbinieki atrod automobilī paslēptus naudas žūkšņus 2

Veicot kontroles pasākumus, VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa kādas personas mēģinājumu ievest Latvijā skaidru naudu 16 430 eiro apmērā, to nedeklarējot. Banknotes bija paslēptas dažādās vietās starp vieglā automobiļa vadītāja personiskajām mantām.

500 eiro banknoti vairs nedrukās

500 eiro banknoti vairs nedrukās 3

Eiropas Centrālā banka jau ir pieņēmusi lēmumu pakāpeniski izņemt no apgrozības 500 eiro banknoti. Tās vairs nedrukās.

Reizniecei-Ozolai neizdodas kļūt pat Eirogrupas prezidentu

Reizniecei-Ozolai neizdodas kļūt pat Eirogrupas prezidentu

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministru padomes jeb tā dēvētās Eirogrupas sanāksmē pirmdien Briselē par nākamo Eirogrupas prezidentu ievēlēts Portugāles finanšu ministrs Māriu Sentenu. Uz šo amatu kandidēja vēl trīs finanšu ministri – Dana Reizniece-Ozola (ZZS) no Latvijas, Pjērs Gramenja no Luksemburgas un Peters Kažimīrs no Slovākijas.

"Zeķēs" mājās turam vairākus desmitus miljonu latu

"Zeķēs" mājās turam vairākus desmitus miljonu latu 1

Kaut gan eiro valūta mūsu valstī tika ieviesta pirms vairāk nekā 3,5 gadiem, iedzīvotāji šogad vien apmainījuši pusotru miljonu latu. Taču joprojām mājās tiek glabāti vairāki desmiti miljoni latu.