Trešdiena, 22. septembris

Māris, Mārica, Maigurs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Ebola

Bažas par jaunu Ebolas vīrusa uzliesmojumu

Bažas par jaunu Ebolas vīrusa uzliesmojumu

Rietumāfrikas valstī Sjerraleonē nedēļas laikā konstatēti 35 jauni nāvējošā Ebolas vīrusa saslimšanas gadījumi. Pasaules Veselības organizācija pauž bažas, ka gaidāms jauns vīrusa uzliesmojums.

Johnson&Johnson sāk Ebolas vakcīnas klīniskos testus

Johnson&Johnson sāk Ebolas vakcīnas klīniskos testus

ASV farmācijas gigants Johnson&Johnson otrdien paziņojis, ka sācis Ebolas vīrusa vakcīnas izmēģinājumus uz cilvēkiem. Pirmo izmēģinājumu fāzi veic Oksfordas vakcīnas grupa Lielbritānijas Oksfordas Universitātē.

PVO: Ar Ebolas vīrusu miruši teju 6600 cilvēku

PVO: Ar Ebolas vīrusu miruši teju 6600 cilvēku 1

Ar Ebolas vīrusu miruši teju 6600 cilvēku, gandrīz visi – Āfrikas rietumos, piektdien pavēstīja Pasaules Veselības organizācija (PVO).
ANO veselības aģentūras dati liecina, ka atbilstoši situācijai 10.decembrī Gvinejā, Libērijā un Sjerraleonē ar nāvējošo vīrusu inficējušies 18 188 cilvēki, 6583 no tiem miruši.

ANO: Ebolas izplatība var sākties arī pārējā pasaulē

ANO: Ebolas izplatība var sākties arī pārējā pasaulē

Pastāv liela iespējamība, ka Ebolas vīruss, kas ir jau prasījis nepilnu 7000 cilvēku dzīvības – var izplesties arī pārējā pasaulē. Tā intervijā raidsabiedrībai BBC sacījis Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pārstāvis Ebolas jautājumos Entonijs Benberijs.

EK aicina nosūtīt 5000 ārstus uz Ebolas vīrusa skarto Rietumāfriku

EK aicina nosūtīt 5000 ārstus uz Ebolas vīrusa skarto Rietumāfriku

Eiropas Komisija (EK) trešdien aicinājusi nosūtīt no Eiropas Savienības (ES) valstīm 5000 ārstus cīņai ar Ebolas vīrusu Rietumāfrikā, atklājis kāds informēts avots. “Situācija ir pārāk nopietna, un tai nepieciešama tūlītēja atbilde,” norādīja anonīmais avots, piebilstot, ka augsta ranga ES amatpersonas ir sazinājušās ar valdībām, lai mobilizētu spēkus šim mērķim.

PVO: Ebolas vīrusa izplatība Libērijā palēninās

PVO: Ebolas vīrusa izplatība Libērijā palēninās

Ebolas vīrusa izplatība Libērijā palēninās, trešdien paziņojusi augsta ranga Pasaules Veselības organizācijas (PVO) amatpersona. PVO pārstāvis Brūss Ailvards, kas ir atbildīgs par organizācijas centieniem apkarot Ebolas vīrusa epidēmiju Rietumāfrikā, norādīja, ka Libērijā jauno inficēšanās gadījumu skaits sācis samazināties.

LNT un TV5 piedāvā dokumentālo filmu "Ebola - palikt dzīvam"

EKSKLUZĪVI! LNT un TV5 piedāvā dokumentālo filmu "Ebola - palikt dzīvam" 2

LNT un TV5 demonstrēs dokumentālo filmu ”Ebola – palikt dzīvam”, kas atklās par postu, kādu nodarījis Ebolas vīruss. Televīzijas skatītājiem būs unikāla iespēja ieraudzīt, kā Sjerraleonē dzīvojošie cilvēki, atrodoties lazaretēs un karantīnas vienībās, ar mediķu palīdzību cīnās par savu dzīvību un, kā uz to visu noraugās viņu tuvinieki.

ASV karantīnas vietā - aktīva novērošana

ASV karantīnas vietā - aktīva novērošana

ASV gatavojas nomainīt pretrunīgi vērtētos jaunos pret Ebolas vīrusa karantīnas noteikumus. Piespiedu karantīnas vietā paredzēts ieviest aktīvu novērošanu.