Pirmdiena, 29. novembris

Andrievs, Andrejs, Andris

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

dzīvokļi

Cer sagādāt lētus, jaunus dzīvokļus īrei

Cer sagādāt lētus, jaunus dzīvokļus īrei 13

Lēti, jauni un visiem vienādi dzīvokļi īrei. Ekonomikas ministrijā (EM) taps divi tipveida ēku projekti, kas, kā paredzams, veicinās jaunu un krietni pieejamāku dzīvokļu būvi Latvijā. Nekustamo īpašumu attīstītāji norāda, ka šis ir ceļš pareizajā virzienā, bet tik maziem solīšiem, ka jēgas no tā gandrīz nebūs.

Vērtēs piespiedu iekļūšanu dzīvoklī konkrētos gadījumos mājas funkcionēšanas nodrošināšanai

Vērtēs piespiedu iekļūšanu dzīvoklī konkrētos gadījumos mājas funkcionēšanas nodrošināšanai

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās atsevišķu koalīcijas partiju deputātu rosinājumu likumā noteikt, ka pēc dzīvokļu kopības lēmuma konkrētos apstākļos, piemēram, avārijas situācijā pārvaldnieka speciālistiem, piesaistot policiju, būtu tiesības piespiedu kārtā iekļūt dzīvoklī, lai nodrošinātu mājas normālu funkcionēšanu.

Eksperti: Kadastrālās vērtības var augt par 25–40%

Eksperti: Kadastrālās vērtības var augt par 25–40% 9

Nekustamā īpašuma jomas eksperti jaunajā kadastrālo vērtību noteikšanas metodoloģijā saskata netaisnību – lai tuvinātu tirgus cenu līmenim, pēc jaunās metodoloģijas izstrādātās kadastrālās vērtības ēkām un zemei varētu augt vidēji par 25{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9} līdz 40{638c3b69bfaca5f4c32a79393a7efa2b6613a7b5fcecaf1eab46c65e2114e4b9}, izņemot ekskluzīvos īpašumus, kas netiek īsti identificēti. Tikmēr Finanšu ministrija (FM) gatava būtiskām nekustamā īpašuma nodokļa izmaiņām tikai vienlīdzīgas situācijas gadījumā, ziņo LNT TOP10.

Fasāde, kas var nobrukt, un neciešama smaka - iedzīvotāja vaino "Rīgas namu pārvaldnieku" bezdarbībā

Fasāde, kas var nobrukt, un neciešama smaka - iedzīvotāja vaino "Rīgas namu pārvaldnieku" bezdarbībā 9

Par “Rīgas namu pārvaldnieka” bezdarbību sūdzas kāda Sarkandaugavas iedzīvotāja Sarmīte, kura uzskata, ka uzņēmums viņu spiež dzīvot graustā. Māja gan no ārpuses, gan iekšpuses esot uz sabrukšanas robežas, nemaz nerunājot par kanalizācijas caurulēm, kuras neviens nevīžo iztīrīt. “Rīgas namu pārvaldnieks” atbild, ka remondarbus neveic, jo paši dzīvokļu īpašnieki neuzņemas iniciatīvu un neierodas uz sapulcēm. 

A/S “Dzintars” ilggadējie darbinieki spiesti izvākties no dzīvokļiem

A/S “Dzintars” ilggadējie darbinieki spiesti izvākties no dzīvokļiem 6

Pagājušā gadsimta nogalē vien aptuveni 400 metru attālumā no A/S ”Dzintars” rūpnīcas tika uzcelti divi daudzdzīvokļu nami, kuros uzņēmums dzīvokļus piešķīra saviem ilggadējiem darbiniekiem. Daudzi no viņiem uzņēmumā nostrādājuši vairākus desmitus gadu, taču nu viņiem sava dzīvesvieta ir jāpamet.