Ceturtdiena, 2. decembris

Meta, Sniedze

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

Dzimstība

Dzimstības līmenis Ķīnā pērn bijis zemākais 70 gadu laikā

Dzimstības līmenis Ķīnā pērn bijis zemākais 70 gadu laikā

Dzimstība Ķīnā pērn samazinājusies līdz zemākajam līmenim kopš komunistiskās valsts dibināšanas 1949. gadā, tādējādi vairojot bažas, ka sabiedrības novecošanās un darbaspēka samazinājums palielinās spiedienu uz ekonomiku, kuras izaugsmes temps pēdējo gadu laikā ir palēninājies.

Vidzemes slimnīcā piedzimuši trīnīši

Vidzemes slimnīcā piedzimuši trīnīši

Naktī uz 29. martu Vidzemes slimnīcā pasaulē nākuši trīnīši – brālītis Miks un māsiņas Emma un Emia, aģentūru LETA informēja Vidzemes slimnīcas pārstāve Jolanta Vaido.

Politiķiem nav vienprātības, kā cīnīties pret Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanos

Politiķiem nav vienprātības, kā cīnīties pret Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanos 68

Turpinoties pašreizējai tendencei, Latvijas iedzīvotāju skaits jau tuvākajā desmitgadē var nokrist līdz 1,6 miljoniem, turklāt katrs ceturtais no viņiem būs pensionārs. Līdz šim teju vienīgais Latvijas politikā apspriestais risinājums ir bijuši lielāki bērnu pabalsti, taču ar to diez vai pietiks. Vai esam gatavi domāt par citiem veidiem, kā apturēt Latvijas iztukšošanos?

Latvijā grasās ieviest ambiciozu plānu, lai palielinātu dzimstību - "Māras solis"

Latvijā grasās ieviest ambiciozu plānu, lai palielinātu dzimstību - "Māras solis" 14

Tikmēr Saeimā lauza galvu, ko darīt, lai veicinātu dzimstību Latvijā. Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums ”Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā. Tāpat iecerēts spriest par bērna kopšanas un vecāku pabalsta palielināšanu.

Jaundzimušo reģistra uzlabojumi joprojām tiek atlikti. Kāpēc tā?

Jaundzimušo reģistra uzlabojumi joprojām tiek atlikti. Kāpēc tā?

Pirms gada veselības ministrija rosināja pilnveidot jaundzimušo reģistru, lai uzlabotu mātes un bērna veselību, jo Latvija vēl aizvien Eiropā ieņem augstu vietu gan zīdaiņu, gan mātes mirstības anti-topos. Tomēr ideja vēl aizvien nav tikusi pat līdz valdībai.

Bēdīga ziņa - iedzīvotāju skaits turpina sarukt

Bēdīga ziņa - iedzīvotāju skaits turpina sarukt

Iedzīvotāju skaits Latvijā turpina samazināties un šā gada sākumā bija 1 miljons un 969 tūkstoši. Turklāt pērn iedzīvotāju skaits samazinājies straujāk nekā 2014.gadā – galvenokārt tāpēc, ka pieaudzis emigrējušo skaits un nedaudz samazinājies imigrantu skaits.

Ar premjera rīkojumu tiek izveidots Demogrāfisko lietu centrs! To vadīs Parādnieks

Ar premjera rīkojumu tiek izveidots Demogrāfisko lietu centrs! To vadīs Parādnieks 1

Jaunās valdības veidošanas laikā Kučinska Ministru kabinetā vieta pie galda īsti neatradās Nacionālās apvienības deputātam Imantam Parādniekam, tomēr jau tolaik tika domāts pat par iespējamu jaunu ministra portfeli. Tagad rasts kompromiss, izveidojot pilnīgi jaunu struktūru – Demogrāfisko lietu centru, par kura vadītāju iecelts Parādnieks. Viņam būšot jārūpējas par tautas ataudzi.

Vai solītajam par bērnu dzimstības palielināšanu sekos arī reāli darbi?

Vai solītajam par bērnu dzimstības palielināšanu sekos arī reāli darbi?

Demogrāfiskās situācijas uzlabošana ir starp jaunās valdības prioritātēm. Taču bērnu vecākus atbalstošās organizācijas un eksperti bažījas, ka bērnu dzimstības palielināšana paliks tikai kā apņemšanās uz papīra. Par labklājības ministru kļuvušais Jānis Reirs gan sola risināt arī demogrāfijas jautājumus, taču konkrētus pasākumus nosaukt vēl nevar. 

Satraucoša tendence - Latvijā arvien vairāk zīdaiņu dzimst mazgadīgām mammām

Satraucoša tendence - Latvijā arvien vairāk zīdaiņu dzimst mazgadīgām mammām 49

“Nu jau tiešām jāsāk kliegt skaļā balsī” – tā mediķi raksturo gadiem milzušu problēmu – nepilngadīgu un mazgadīgu meiteņu grūtniecību. Piemēram, Rīgas Dzemdību namā pēdējo piecu gadu laikā mazuļus laidušas pasaulē gandrīz 300 skolas vecuma meitenes. Pērn to skaits bija gandrīz 50, turklāt daudzas no viņām nav pabeigušas pat pamatskolu.